Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Etkin Değil Sorunu Çözümü

iPhone Etkin Değil Sorunu Çözümü

Iphone Etkin Değil Sorunu Çözümü

iPhone Etkin Değil Sorunu Çözümü iPhone Etkin Değil Sorunu Çözümü , yada iPhone etkin değil itunes’a bağlanın hatası alma nedenleri, iPhone s, 4, 5 ve 6 modellerinde sıklıkla karşımıza çıkmaktadır.

Cihazınızı cebinize çantanıza koyduğunuzda ekran modeli yada şifreniz üst üste yanlış girilmesinden dolayı kaynaklanmaktadır. Ekranda “1 dakika sonra yeniden deneyiniz. iPhone etkisizleştirildi” şeklinde bir hata çıkar.

Fakat bu süre uzadıkça uzayabilir bu yüzden dilerseniz beklemek yerine farklı bir yol deneyebilirsiniz. Veri kaybı yaşayabileceğinizi lütfen unutmayın.

iPhone Etkin Değil Sorunu Çözümü

iPhone ve iPad gibi Apple ürünlerinde iPhone etkin değil hatası bazı durumlarda ortaya çıkmaktadır. Tekrar denemelere rağmen bu hatanın gitmemesi de Apple kullanıcılarını hem tedirgin etmektedir hem de cihazı kullanım kalitelerini düşürmektedir.

Fakat şimdi size sunacağımız birkaç basit yöntemle bu hatadan kurtulabileceksiniz ama öncesinde bu hatanın ne olduğuna kısaca değinelim.

İlginizi Çekebilir: Huawei P20,P20 Lite,P20 Pro,Mate P20 Ekran Görüntüsü Alma

iPhone Etkin Değil Sorunu Çözümü

Bu hata, Cihaz için belirtilen parolayı yanlış girerek kaynaklanır. ıPhone 4, ıPhone 5, ıPhone 6, ıPhone 7, ıPhone 8, ıPhone x modellerinin yanı sıra bu hatanın s sürümleri, bu hata, “ıPhone off 1 dakika sonra tekrar deneyin” ekranında yer almaktadır. “İPhone devre dışı ” gibi uyarıları da görebilirsiniz..

1.Yol : iTunes İle Geri Yükleme

iPhone etkin değil itunes’a bağlanın nasıl yapılır şeklinde bir soru varsa aklında, Eğer önceden yedeğiniz varsa ve eşleşme yaptıysanız, Cihazınızı Bilgisayara bağlayarak iTunes uygulamasını açın ve özet kısmında yer alan iPhone’a Geri Yükle seçeneği ile eski hale döndürebilirsiniz. (Bu hatayı alanların yüzde 90’ı bu adımda sorununa çözüm buluyor.)

Itunes Geri Yükleme

2.Yol: iPhone’umu Bul seçeneği ile iPhonu silin

iPhone etkinleştirme sorunu çözümü olarak diğer bir yol,  eğer yukarıdaki adım size yardımcı olamadı ve önceden bir iTunes eşleşmesi yoksa eğer, bu yöntemi deneyebilirsiniz.

iCloud.com adresine giderek hesabınızda oturum açın ve cihazınızı seçip “iPhone’umu bul” seçeneğini tıklayın ve parolasını kaldırın. Cihazınızın son yedeğini, Ayarlama yardımcısı bölümünden yapabilirsiniz.

3.Yol: Kurtarma Modu ile Cihazı Sıfırlayın

iPhone etkin değil sorununun çözümünde yukarıdaki 2 adım size yardımcı olmadıysa eğer, cihazınızı sıfırlamak isterseniz aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Iphone Hard Reset

  • iTunes yazılımını açın (bilgisayarınızda kurulu olduğunu varsayarsak)
  • Cihazınızı kapatın
  • Cihazınınza usb kablosunu takın henüz telefonunuza takmayın.
  • Telefonunuzdan Home (yuvarlak tuş) tuşuna basılı tutun ve bu sırada USB kablosunu telefonunuza takın.

Ekrana ”kurtarma modunda bir cihaz algılandı“ yazısı gelecektir Onay verin ve cihazı geri yükleyin.

4. Yol: Yeni kimlik kullanın

Bilgisayarınızdan icloud.com adresini ziyaret ediniz. Burada oturum açtığınızda da telefonunuzda sorunun otamatik olarak iphone etkin değil itunes’a bağlanın hatasının da kalkmış olması gerekmektedir.Alternatif bir çözüm yolu olarak buradan  IOS Aygıt Eşleştirme yazısı karşısında Yeşil ışık yanğından emin olun eğer yeşil yanmıyorsa, bu kırmızı ışığın yeşil yanmasını bekleyin.

Iphone Yeni Apple Kimliği Yaratma

Etkinleştirme sunucusu geçici olarak kullanılamadığı için ipad/iphone etkinleştirilemedi hatası verir sunucu bakım modunda olduğu zamanlarda.Yeşil yanıyorsa ara ara deneyerek sunucu yoğunluğunun azaldığı bir zaman diliminde etkinleştirme sorununu çözmeye çalışın.

Bu makale için google’de en çok aranan kelimeler; iPhone Etkin Değil Sorunu Çözümü, iphone etkin değil itunes’a bağlanın, iphone etkin değil veri kurtarma, iphone etkin değil 23 milyon dakika, iphone etkin değil itunes’a bağlanın 4s, iphone etkin değil şifremi unuttum, iphone etkin değil 7, iphone etkin değil itunes’a bağlanın iphone 4, iphone etkin değil itunes’a bağlanın iphone x, iphone etkin değil 8, iphone etkin değil sorunu, iphone etkin değil sıfırlama