iPhone Etkin Değil Sorunu Çözümü
/ Yazan:Cep Hastanesi / iPhone / / 1 Yorum / 501 Görüntülenme

iPhone Etkin Değil Sorunu Çözümü

iPhone Etkin Değil Sorunu Çözümü ,iPhone Etkin Değil Sorunu Çözümü , yada iPhone etkin değil itunes’a bağlanın hatası alma nedenleri, iPhone s, 4, 5 ve 6 modellerinde sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Cihazınızı cebinize çantanıza koyduğunuzda ekran modeli yada şifreniz üst üste yanlış girilmesinden dolayı kaynaklanmaktadır. Ekranda “1 dakika sonra yeniden deneyiniz. iPhone etkisizleştirildi” şeklinde bir hata çıkar.Fakat bu süre uzadıkça uzayabilir bu yüzden dilerseniz beklemek yerine farklı bir yol deneyebilirsiniz. Veri kaybı yaşayabileceğinizi lütfen unutmayın.

1.Yol : iTunes İle Geri Yükleme

iPhone etkin değil itunes’a bağlanın nasıl yapılır şeklinde bir soru varsa aklında, Eğer önceden yedeğiniz varsa ve eşleşme yaptıysanız, Cihazınızı Bilgisayara bağlayarak iTunes uygulamasını açın ve özet kısmında yer alan iPhone’a Geri Yükle seçeneği ile eski hale döndürebilirsiniz. (Bu hatayı alanların yüzde 90’ı bu adımda sorununa çözüm buluyor.)

itunes geri yükleme


2.Yol: iPhone’umu Bul seçeneği ile iPhonu silin

iPhone etkinleştirme sorunu çözümü olarak diğer bir yol,  eğer yukarıdaki adım size yardımcı olamadı ve önceden bir iTunes eşleşmesi yoksa eğer, bu yöntemi deneyebilirsiniz. iCloud.com adresine giderek hesabınızda oturum açın ve cihazınızı seçip “iPhone’umu bul” seçeneğini tıklayın ve parolasını kaldırın. Cihazınızın son yedeğini, Ayarlama yardımcısı bölümünden yapabilirsiniz.

iphone bul seçeneği


3.Yol: Kurtarma Modu ile Cihazı Sıfırlayın

iPhone etkin değil sorununun çözümünde yukarıdaki 2 adım size yardımcı olmadıysa eğer, cihazınızı sıfırlamak isterseniz aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

iphone hard reset

 • iTunes yazılımını açın (bilgisayarınızda kurulu olduğunu varsayarsak)
 • Cihazınızı kapatın
 • Cihazınınza usb kablosunu takın henüz telefonunuza takmayın.
 • Telefonunuzdan Home (yuvarlak tuş) tuşuna basılı tutun ve bu sırada USB kablosunu telefonunuza takın.

Ekrana ”kurtarma modunda bir cihaz algılandı“ yazısı gelecektir Onay verin ve cihazı geri yükleyin.


4. Yol: Yeni kimlik kullanın

Bilgisayarınızdan icloud.com adresini ziyaret ediniz. Burada oturum açtığınızda da telefonunuzda sorunun otamatik olarak iphone etkin değil itunes’a bağlanın hatasının da kalkmış olması gerekmektedir.Alternatif bir çözüm yolu olarak buradan  IOS Aygıt Eşleştirme yazısı karşısında Yeşil ışık yanğından emin olun eğer yeşil yanmıyorsa, bu kırmızı ışığın yeşil yanmasını bekleyin.

iphone yeni apple kimliği yaratma

Etkinleştirme sunucusu geçici olarak kullanılamadığı için ipad/iphone etkinleştirilemedi hatası verir sunucu bakım modunda olduğu zamanlarda.Yeşil yanıyorsa ara ara deneyerek sunucu yoğunluğunun azaldığı bir zaman diliminde etkinleştirme sorununu çözmeye çalışın.


Cep Hastanesi Tanıtım Videosu 

Cep Hastanesi servis işleyiş prosedürlerini merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videolarımızı izleyebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek de ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.


Bu makale için google’de en çok aranan kelimeler; iPhone Etkin Değil Sorunu Çözümü, iphone etkin değil itunes’a bağlanın, iphone etkin değil veri kurtarma, iphone etkin değil 23 milyon dakika, iphone etkin değil itunes’a bağlanın 4s, iphone etkin değil şifremi unuttum, iphone etkin değil 7, iphone etkin değil itunes’a bağlanın iphone 4, iphone etkin değil itunes’a bağlanın iphone x, iphone etkin değil 8, iphone etkin değil sorunu, iphone etkin değil sıfırlama, iphone etkin değil apple, iphone etkin değil açma, iphone etkin değil açılmıyor, iphone etkin değil arızası, iphone etkin değil itunes a bağlanın, iphone etkin değil nasıl açılır, iphone etkin değil format atma, iphone etkin degil itunes’a baglanin 5, iphone 4 etkin degil itunes’a baglanin, iphone artık etkin değil, iphone etkin değil bir dakika sonra, iphone etkin değil bilgisayar görmüyor


 

Ayrıca Bkz. “Kargo Gönderimi Detayları İçin Tıklayınız.”

Saygılarımızla Cep Hastanesi Ekibi

1 Yorum

 • Teknisyen

  Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
  En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır.

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir