Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Fabrika Ayarlarına Döndürme Nasıl Yapılır

iPhone Fabrika Ayarlarına Döndürme Nasıl Yapılır

Iphone Fabrika Ayarlarına Döndürme Nasıl Yapılır

iPhone Fabrika Ayarlarına Döndürme Nasıl Yapılır Akıllı telefonlarınızın eskisi kadar hızlı olmamasından veya bazı yanlış hareketlerden memnun değilseniz, cihazı sıfırlayabilirsiniz. Nasıl sıfırlamak veya birçok insanın kafasında iPhone fabrika ayarlarını geri yüklemek için?

Bu tür soruların cevaplarını bulmak istiyorsanız, makaleyi okuyabilirsiniz. iPhone fabrika ayarlarına geri yüklemek, sorunları çözmenin iyi bir yoludur ve cihazınızı satmak istiyorsanız, satmadan önce bunu yapmanız hayati önem taşır. Bu yazıda, bir iPhone fabrika ayarlarına nasıl sıfırlayacağınızı gösteriyoruz. Cihazınızı satmadan önce verilerinizi silmeniz gerekiyorsa bu önemlidir.

Cihazınız sık sık donarsa veya tanımlayamadığınız sorunlarla karşılaşırsanız da etkili olabilir. Modern elektronik cihazlar çok karmaşıktır ve zaman zaman karıştırılabilir. Sıfırlama, aygıtın bir döngüde sıkışmasına, donmasına veya performansın bozulmasına neden olan rastgele sorunları düzeltebilir.

Tanılanmamış sorunları gidermek için, fabrika ayarlarına sıfırlama yapmadan önce cihazınızı yeniden başlatmayı veya yeniden başlatmayı denemelisiniz. iPhone Fabrika Ayarlarına Döndürme Nasıl Yapılır

iPhone Telefonu Neden Sıfırlanmaya İhtiyaç Duyar ?

Teknoloji ilerledikçe, akıllı telefonlardaki bazı değişiklikler normal kabul edilir. Bu nedenle, daha önce küçülen işlemciler, daha önce üretilen cihazlara eklenen yeni özellikler ve farklı gelişmiş yazılımlar, akıllı cihazları hayatımıza daha merkezi hale getirmeye devam ediyor.

Sosyal medyada veya tarayıcılarda yapılan her çağrı aslında telefonlarda kaydedilir. Bunun için zamanla birikerek telefonun yavaşlamasına neden olurlar. Hemen hemen tüm günlük işlerin buradan yapılabileceğini göz önünde bulundurarak, iPhone gibi akıllı telefonlar, kullanım yoğunluğuna bağlı olarak hızda azalabilir ve daha sonra çeşitli muhafazalara neden olabilir.

Bu gibi durumları önlemek için, telefonu sıfırlamak veya fabrika ayarlarına geri yüklemek, telefonun performansını artırmaya çalışır. Sıfırlamadan önce bilmeniz gereken bir şey, yurtdışından gelen veya üçüncü taraf bir yazılımla çalışan telefonun sıfırlamadan sonra hattınızı tanıyacağından emin olmanız gerekir.

İlginizi Çekebilir: iPhone Ücretsiz Müzik Dinleme

iPhone’nu Yedekleyin

Her gün farklı uygulamalar yükleyerek iphone’lara yeni bilgiler eklenir. Bahsedilen tüm veriler önemli olmasa da, aralarında kesinlikle bilgi vardır. Bu amaçla, önemli iş notları, proje verileri, kişiler, videolar, fotoğraflar veya banka şifreleri gibi telefonunuzda önemli bilgiler varsa sık sık yedeklemeler yapmanız önerilir.

Yedekleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Yedekleme işlemini gerçekleştirmek için önce iPhone’u bilgisayara bağlayın. Sonra iTunes çalıştırın. Ardından “otomatik yedekleme” veya “Manuel Yedekleme ve geri yükleme ” yi seçin. Otomatik yedeklemeyi kullanarak seçiminizi yaparsanız, iTunes uygulaması telefonu bilgisayara her bağladığınızda otomatik olarak yedeklemeye hazır olur. Bunu el ile yapmayı seçtiyseniz, yedekleme isteğiniz dışında herhangi bir şekilde gerçekleştirilmez.

iPhone Sıfırlama veya iPhone Fabrika Ayarlarına Döndürme

iPhone’u fabrika ayarlarına geri yüklemek geri döndürülemez bir uygulamadır. Bunun için dikkatli düşünmelisiniz. Ancak, yedekleme yukarıda belirtildiği gibi gerçekleştirilirse, herhangi bir sorun olmayacaktır.

  • iPhone fabrika ayarlarına geri döndürmek için ilk olarak Ayarlar bölümüne girin. Ardından Genel butonuna basın ve ekranı en aşağı kısma indirerek Sıfırla seçeneğini seçin.
  • Bu aşamadan sonra ise “Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil” butonunu seçin.
  • Sıfırlama işlemini sürdürmek için “Şimdi Sil” alternatifine basmanız gerekiyor.
  • Eğer iPhone’unuzun parola ile koruması bulunuyorsa, şifrenizi yeniden girdikten sonra telefona son bir onay vererek işleminizi bitirebilirsiniz.

Daha sonra ekrana Apple logosu gelecek ve ekranın alt kısmında yer alan ilerleme çubuğu dolduktan sonra telefonunuz yeniden açılmış olacak.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone 6 fabrika ayarlarına döndürme nasıl yapılır , iphone fabrika ayarları döndürme , iphone fabrika ayarları , iphone fabrika ayarlarına döndürme ne olur , iphone fabrika ayarlarına döndürme 6.