Iphone Facebook Sorunu
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri

iPhone Facebook Sorunu

iPhone Facebook Sorunu, Son zamanlarda, iPhone üzerinden facebook ‘a bağlanmaya çalışan bazı kullanıcılar, uygulama yükleme şeklinde sorunlarla karşılaşıyor gibi görünüyor çok yavaş veya hiç yüklenmiyor. Bu problemi ortadan kaldırmak için yapılabilecek birçok farklı şey var, bu da facebook ‘a birçok insanın toplumsal yaşamında önemli bir yer açıyor. Şimdi bunları makalemize ekleyelim ve iPhone ‘da yaşadığınız bu soruna bir çözüm olup olmayacağını görelim.

Bu iPhone ‘da çok yaygın bir Facebook uygulama sorunudur. Facebook uygulamasını son kez kullandıysanız, normal yanıt değil fakat şimdi, uygulamanın en son sürümüne güncelleme süreı olabilir. Bu, uygulamanın neden olduğu bir yazılım arızasından da kaynaklanabilir. İlaçlar basit fakat çok zaman almayın.

iPhone ‘da yüklü Facebook uygulamasının son olarak sürümüne haiz olduğunuzdan kararlı olun. Eğer öyleyse ve sorun devam ederse, telefonunuzu tekrar başlatmayı deneyin. Sadece, hala probleminin kurtulmak için görünmüyor olabilir, facebook ‘ta bulunan bir hata bildirmek ve bunu düzeltmek olup olmadığını görmek için deneyin.

Facebook ‘u Kapatmaya Zorlayınız

 • iPhone, iPad, iPod touch: uygulamayı kapatın ve yeniden açın.
 • Apple Watch: uygulama açıkken, güç seçeneklerini görüntülemek için yan düğmeyi basılı tutun. Uygulamadan çıkmak için dijital tacı basılı tutun.
 • Apple TV: mesele uygulamasını bulmak için TV / Home düğmesine çift basın ve sola yada sağa kaydırın. Sonra yukarı kaydırarak uygulamayı kapatın.
 • Aygıtınızı Yeniden Başlatın

Güncellemeyi Kontrol Ediniz

Aletinizde en son iOS, watchOS yada tvOS sürümüne haiz olduğunuzdan emin olun.

 • Ardından uygulama güncellemelerini denetim edin. İOS ve Apple Watch uygulamaları için iOS aletinızdaki App Store’a gidin ve arkasından Güncelleştirmeler’e dokunun.
 • Bir güncelleme mevcutsa, Güncelle öğesine dokunun. İstenirse, Apple kimliğinizi ve parolanızı girin. İOS aletinızdaki bazı uygulamaları güncellemek için bir Wi-Fi bağlantısı gerekebilir.,

İlginizi Çekebilir: iPhone Ses Sorunları

Iphone Facebook Sorunu

Apple TV’nizde Ayarlar> uygulamalar kısmına gidin ve otomatik güncelleme uygulamalarını açın. Otomatik güncellemeleri etkinleştirmediyseniz, app Store’u açtıktan ve satın alınan sekmeye gittikten sonra uygulamanın ürün sayfasını açarak bir güncellemenin mevcut olup olmadığını görebilirsiniz.

Uygulamayı Silip Yeniden Yükleyiniz

 • iPhone, iPad, iPod touch: App silmek, sonrasında App Store yine indirmek.
 • Apple TV: Ana ekranda, uygulamayı vurgulayın, peşinden uygulama titremeye başlayana kadar Touchpad’i basılı tutun. Oynat / Duraklat’a basın ve Sil’i seçin. App Store’u açın ve uygulamayı yeniden indirin. Bazı uygulamalar etkinleştirmek için bir abonelik gerektirir.
 • Uygulamayı etkinleştiremez veya girişinizi hatırlamıyorsanız, uygulama geliştiricisine başvurun.
 • Apple Watch: iphone’unuzda saat uygulamasını açın ve Saatim sekmesine dokunun. Kaldırmak arzu ettiğiniz uygulamayı bulmak için ilerleyin ve ardından uygulamaya dokunun. Apple Watch’ta uygulamayı Göster’i kapatın ve uygulamanın ana ekrandan kaybolmasını bekleyin.
 • Uygulamayı tekrar yüklemek için, Saatim sekmesindeki kullanılabilir uygulamalara gidin ve Yükle öğesine dokunun.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone 5s facebook sorunu , iphone facebook güncelleme sorunu , iphone facebook yenileme sorunu , iphone instagram facebook sorunu , iphone facebook video oynatma sorunu , iphone 5 facebook indirme sorunu , iphone 5s facebook güncelleme sorunu , iphone facebook yüklenmiyor , iphone 6 s facebook sorunu , iphone facebook açılmıyor

iPhone Facebook Yüklememe Sorunu

Ergonomik ve basit çözümlerle başlamak her vakit iyi bir seçenektir. Üçünü aşağıdaki şeklinde listeleyebiliriz:

 • Facebook arka planda uzun süre açıktır ve alınan verileri işler ve düzenli olarak kullanıcı uygulamasına aktarır. Bazen görevlerini iyi yerine getiremediği anlamış olur vardır. Bu şekilde bir durumda, uygulamadan çıkın ve arka plandan tamamen çıkarın. Sonra sonuçları gözlemlemek için yine çalıştırın.
 • WiFi kullanıyorsanız, tamamen kapatın ve sonucu görmek için yine aynı yada başka bir WiFi ağına bağlanın. Aynı şey hücresel veriler de ilgilendiriyor.
 • Geçmişi ve web sitesi verilerini Temizle.
 • Bunu Safari’de yapmak için ayarlar uygulamasını açın, aşağı kaydırın ve listeden Safari‘yi seçin. Peşinden ekranın alt kısmındaki geçmişi ve web sitesi verilerini Temizle öğesine dokunun.

Chrome’u kullanıyorsanız, Menü düğmesine dokunun, Ayarlar ve gizlilik seçeneğini belirleyin, peşinden silmek arzu ettiğiniz veri türünü seçin ve paklayın.

iPhone Facebook Sorunu, Facebook‘a tarayıcı değil uygulama vesilesiyle bağlanırsanız, önce uygulamayı aletinızdan kaldırarak App Store’dan tekrar indirin. Sonuç hala aynıysa, bu adımları gözden geçirin:

 • Facebook’u görüntülemek için üçüncü taraf bir uygulama kullanıyor musunuz? Bu sorunun sebebi olabilir. Stok uygulamasını kullanmayı deneyin.
 • Aşağıdaki yöntemi deneyerek iPhone’u yeniden başlatın: Home tuşunu ve güç tuşunu aynı anda basılı tutun ve aletin tekrar başlatılmasını bekleyin. Apple logosu görünene kadar basılı tutun.
 • Cihaz ayarlarını sıfırlayın. (Ayarlar-Genel-Sıfırlama-Tüm Ayarları Sıfırla). Cihazı fabrika ayarlarına sıfırlamak problemi çözebilir.
  Facebook sık güncellenen bir uygulamadır, bu yüzden en son güncellemeyi almış olduğunızdan kesin olun. Bunu yapmak için, App Store’u açın ve alttaki güncellemeler sekmesini kontrol edin.
 • İnternet erişiminiz olduğundan emin olun. Facebook, her saniye internete ihtiyaç duyan bir uygulamadır, bundan dolayı bağlantı kesilirse muntazam çalışmaz.
 • VPN uygulamaları kullanıyorsanız, facebook‘un işlevlerini etkileyebilir. Yine devre dışı bırakmayı deneyin.
 • DNS ayarlarını değiştirdiyseniz, varsayılan duruma geri dönün.

Yukarıdakilerin hiçbiri sorununuzu çözmediyse, facebook‘a bildirmeyi deneyin. Neyse ki yapmak fazlaca basit. Yardım ve Destek’i seçmek için daha çok seçenek görüntüleyen ekranda Yardım’a dokunun ve peşinden problemi facebook geliştiricilerine bildirin. Önümüzdeki günlerde sorununuz hakkında bir güncelleme yayınlayabilirler.