Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iPhone Facebook Uyarı Bildirim Sesi Sorunu

iPhone Facebook Uyarı Bildirim Sesi Sorunu

Iphone Facebook Uyarı Bildirim Sesi Sorunu

iPhone Facebook Uyarı Bildirim Sesi Sorunu; Sosyal ağlardan bir iPhone kullanıcısı ve Facebook kullanıcısı olarak iPhone’ uma gelen bildirim sesiyle ilgili bir sorun olduğunu keşfettim, Facebook’ta arkadaşlarımla paylaştığım fotoğraf veya videoların altına yorum yaptığımda cihazım bana uyarı bildirimi vermiyor diyorsanız çözüm yolları aşağıda yer alıyor.

Sosyal Medya Uygulamalarında iPhone Sorunları

iPhone Facebook Uyarı Bildirim Sesi Sorunu; Bu problem üzerine iPhone Facebook (Uyarı) bildirim sesi sorununu nasıl çözebilirim diye araştırma yapan kullanıcılar için çözüm yollarını ve sorunun neden kaynaklandığını sizlere açıklayacağız.

İlk olarak, iPhone’ da Facebook’ta yapılan yorumlar veya beğeniler sizi sesli olarak uyarmıyorsa, denemeniz gereken ilk yöntem, Facebook uygulamasını iPhone’ dan kaldırıp yeniden yüklemek olacaktır. Ancak yine de ses veya uyarı bildirimi gelmiyorsa aşağıdaki maddeleri uygulamanız sonucunda Facebook’ta size yapılan yorum veya beğenilerde telefonunuzdan ses gelecektir.

İlginizi Çekebilir: iPhone Facebook Sorunu

iPhone Facebook Bildirim Ses Problemi ve Çözümü

Yukarıda söylediğim gibi, facebook bildirimi iPhone veya iPad’ den gelmiyorsa, uygulamayı kaldırın ve tekrar yükleyin. Sorun bundan kaynaklı olabilir. Facebook uygulamasını ilk yüklediğinizde cihazınızın size sorduğu konum bildirimlerini ve uyarıları almak ister misiniz? ve ona hayır dediysen, bundan da kaynaklanabilir.

Şimdi facebook uyarı sesinin 2.’sine geçelim. çözüm yöntemi;

 1. Öncelikle Facebook uygulamanızı açın ve sağ altta ortada bulunan 3 satırlık Ayarlar butonuna dokunun.
  iPhone->Facebook->Ayarlar
 2. Ayarlar düğmesine dokunmak sizi yukarıdaki sayfaya götürecektir. Bu sayfadan dişli Ayarları sekmesine dokunun.
  iPhone->Facebook->Bildirimler
 3. Açılan diğer sayfada bildirimler sekmesini göreceksiniz. Bildirimler sekmesine dokunun.
  iPhone->Facebook->Uyarı Sesi

Yeni açılan sayfada, Anında Bildirimler için Ses bölümünde ve sağda bulunan Düzenle yazan en üstteki yere dokunun. iPhone-Facebook-Bildirim-ses-çözümü için açılan son sayfa yukarıdaki sayfadır. Buradan aboneliği iptal edilenler dışında herkes için bildirimler sekmesine dokunursanız, Facebook bildirimleri artık cihazınız tuş kilidinde olsa bile gelen uyarılara ve sesli bildirimlere açılacaktır. Bu durumda facebook uyarı sesleri açık değilse başka bir şekilde cihazınızın ana menüsünün Ayarlar -> Bildirim Merkezi -> Facebook -> Sesler bölümünü “Açık” konuma getirebilirsiniz.

iPhone Bildirim Gelmiyor Sorunu Çözümleri

iPhone bildirim gelmiyor sorunu birçok şeyden habersiz olmanıza neden oluyor. Bildirimler sayesinde Whatsapp gibi platformlarda e-posta, sohbet, sosyal medya hesaplarında tüm etkileşimlerden haberdar olacaksınız. Bildirimleri bilmiyorsanız, önemli şeyleri de kaçırabilirsiniz. Bu yüzden bildirim alamama sorununu çözmek gerekiyor. Çözüm olarak size birkaç yöntem sunalım.

Cihazı Yeniden Başlatma

Bazen sorunların çözümü oldukça basit olabilir. Bu nedenle, karmaşık ayarlara girmeden önce telefonunuzu yeniden başlatın. Küçük yazılım sorunları gibi sorunlar bu şekilde ele alınabilir. Telefon yeniden başladıktan sonra bildirimin gelip gelmediğini kontrol edin.

Rahatsız Etmeyin Modu

Telefonunuzda rahatsız etmeyin modu açıksa telefonunuza bildirim gönderilmeyecektir. Bu mod, siz farkına varmadan açılmış olabilir. Bu nedenle, rahatsız etmeyin modunu kontrol etmelisiniz. Aksi takdirde sadece bildirimleri değil, aramalar gibi daha önemli detayları da kaçırırsınız. Bu yüzden iPhone cihazınızdan açılır alt menüyü açın ve burada hilal şeklinde sembolize edilen rahatsız etmeyin modunu kontrol edin.

Bildirim Önizleme Ayarları

iPhone bildiriminin gelmemesi sorununu çözmenin bir başka yolu da ayarları kontrol etmektir. Bildirim önizleme ayarları kapatılırsa bildirimler alınmayacaktır. Bildirim önizleme ayarlarını açmak için önce ayarları girin. Oradan, bildirimleri ve önizlemeleri göstermek için aşağı kaydırın ve her zaman önizlemeleri göster’i seçin. Böylece telefona gelen bildirimler bildirim çubuğunda görünecektir.

Ayarları Sıfırlama İşlemi

Uygulama Bildirimleri iPhone cihazınız tüm bildirimleri almıyor, yalnızca belirli bir uygulamadan gelen bildirimleri alıyorsa, o uygulama için bildirimleri kapatmış olabilirsiniz. Örneğin iphone Whatsapp bildirimi gelmiyor sorunu için Whatsapp ayarlarını kontrol etmelisiniz. Ayarlarda bildirimlerin açık olduğundan emin olun. Ayarlar – bildirimler – bildirim ayarlarını sıfırla – sıfırla seçeneklerine giderek ayarları sıfırlayabilirsiniz. Bildirimler açıksa ancak bildirim gelmiyorsa ayarları değiştirin ve uygulamayı yeniden başlatın. Tüm bunları denediniz ancak uygulama bildirimleri hala gelmiyorsa uygulamayı silip yeniden yükleyin. Önce verileri yedeklerseniz iyi olacaktır.

Tüm Ayarları Sıfırla dışındaki yöntemlerin hepsini denediyseniz ancak iPhone bildiriminin gelmemesi sorununu çözemediyseniz, son çare olarak tüm ayarları sıfırlayabilirsiniz. Bildirim alamama sorunu basit yazılım sorunlarından kaynaklanabilmektedir. iPhone bildiriminin gelmemesi sorununu çözmek için tüm bu yöntemleri denediyseniz, ancak bir çözüm bulamadıysanız, cihazınızı bir servise götürme zamanı gelmiştir. Sorun o kadar karmaşık olabilir ki bu yöntemlerle çözemezsiniz. Bu nedenle cihaza herhangi bir müdahale yapmak yerine servisten yardım alabilirsiniz