Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Fotoğraf Aktarma Sorunu Çözümü

iPhone Fotoğraf Aktarma Sorunu Çözümü

Iphone Fotoğraf Aktarma Sorunu Çözümü

iPhone Fotoğraf Aktarma Sorunu Çözümü; iPhone fotoğraf aktarma sorunu her model telefonda görülebilen bir sorun ama çözümü de var. Fotoğrafların iPhone’dan bilgisayara nasıl aktarılacağı sorunu, uzun zamandır teknik ekipleri de meşgul eden bir sorun haline geldi. Bu sorunun nedeninin altında birden fazla parametre de olabilir. Bazı yazılım sorunları da iPhone fotoğraf aktarımı sorunlarına neden olabilir.

iPhone Fotoğraf Aktarma Sorunu Nedir?

iPhone Fotoğraf Aktarma Sorunu Çözümü;  iPhone fotoğraf aktarımı sorunu, hemen hemen her iPhone modelinde ortaya çıkabilen oldukça popüler bir sorundur. Bu sorunun nedenleri bir kullanıcı hatası olabileceği gibi yazılım veya donanım sorunları da olabilir. Bir iPhone akıllı telefondan bilgisayara fotoğraf atma sürecinde verim alamama var. Bu konuda yüzde yüz verim alabilmek için sizlerle paylaşacağımız adımları izlemeniz yeterli.

iPhone fotoğraf aktarma sorunu için de sizler için tam çözümlü adımları sizler için derledik. Ayrıca iPhone aktarım sorunu yaşamamak için bu adımları dikkatli bir şekilde takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: iPhone Rahatsız Etmeyin Modu Çalışmıyor

iPhone Fotoğraf Aktarma Sorununun Çözümleri Nelerdir?

iPhone Fotoğraf Aktarma Sorunu Çözümü; iPhone fotoğraflarını bilgisayara aktarmak için “Bu bilgisayara güvenilmeli mi?” sorusuna da olumlu cevap vermek gerekiyor. Bu işlemden sonra sırasıyla “ayarlar” ve “fotoğraflar” sekmelerine gitmemiz gerekiyor.

Daha sonra ”Mac veya PC’ye Aktar” seçeneğine tıklayarak en alttaki ”Özgünleri Tut” seçeneğini onaylıyoruz. USB kablosunu yaklaşık 40 saniye çıkarıp tekrar taktıktan sonra Apple iPhone klasöründeki fotoğrafları bulabiliriz Bilgisayarım bölümünde yer alan burada bulunan görsellerden dilediğinizi kopyalayıp bilgisayarınıza aktarabilirsiniz.

Bunu yaparsanız, akıllı telefonunuzdaki görüntülerin her biri bilgisayara aktarılabilir hale gelecektir. Bilgisayarınızda yeni bir klasör açarak oldukça kısa bir sürede telefondan görüntü veya veri kopyalayabilirsiniz.

iPhone fotoğraf aktarımı sorunu için öncelikle bilgisayara bağladığınız USB kablosunun orijinal olduğundan emin olmalısınız. Orijinal olmayan USB kabloları da fotoğraf veya veri aktarımı sorunlarında birincil rol oynayabilir. Aynı şekilde aşınmış ve temassız kablolarda da benzer sorunlar yaşanması mümkündür.

iPhone Fotoğraf Aktarma Sorunu Nasıl Çözülür?

1- İlk olarak iPhone telefonumuzu bir “USB Kablosu” ile fotoğraf ve videoları aktaracağımız bilgisayara bağlıyoruz. Ekranda çıkan mesajda “Bu Bilgisayara Güvenilsin Mi?” sorusuna “Güven” demeliyiz.

2- Ardından menülere gelip buradan “Ayarlar” seçeneğine basıyoruz.

3- Gelen “Ayarlar” penceresinden sayfanın en altına gidip “Fotoğraflar” seçeneğine basıyoruz.

4- Son olarak “Mac veya PC’ye Aktarma” seçeneklerinin alt tarafında yer alan “Özgünleri Tut” seçeneğine basıyoruz.

5- Şimdi USB kablomuzu bilgisayardan çıkarıp yaklaşık 30-40 saniye bekledikten sonra tekrar bilgisayarımıza takıyoruz ve ekranda “Bu Bilgisayara Güvenilsin Mi?” sorusuna “Güven” diyoruz.

6– Masaüstündeki bilgisayarımdan Apple iPhone kısmına tıklıyoruz yaklaşık 20 saniye bekleyip “Internal Storage” oradan da “DCIM” klasörüne geçiyoruz. Telefonumuzda bulunan fotoğraflar, resimler, videolar burada yer almaktadır.