Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iPhone Fotoğraf Resim Boyutu Küçültme

iPhone Fotoğraf Resim Boyutu Küçültme

Iphone Fotoğraf Resim Boyutu Küçültme

iPhone Fotoğraf Resim Boyutu Küçültme, Resimlerinizin boyutunu küçülterek İnternet ortamında paylaşmak için uygun bir hale getirebilirsiniz. Iphone cihazlarin kamerası çok kaliteli çektiğinden dolayı yüksek yer kaplamakta ve Paylaşım sırasında boyutundan dolayı sıkıntı yaşanabilmektedir.

iPhone Fotoğraf Resim Boyutu Küçültme, Bütün sıkıntıları giderebilmek için boyutlardaki işlemi yapılabilir kullandığımız bilgisayar fark etmeksizin fotoğraf küçültme işlemi yapabilirsiniz biz size 2 işletim sisteminde de işlemi yapılır anlatacağız.

Windows kullanıcıları için Paint resim düzenleme programını kullanarak fotoğraf boyutu küçültme yapılır.

 • Öncelikle uygulama açılır.
 • Boyutunu küçültmek istediniz resim programı çağırılır
 • Giriş penceresinin altında bulunan yeniden boyutlandırın seçeneği seçilerek karşımıza gelen pencerede boyutlandırma ölçüsü istenir.
 • Sonrasında fotoğrafı ölçeklendirmek istediğiniz boyutlar yazılır genellikle Pixel cinsinden olur.
 • Ekranın alt kısmında boyutlandırma ayarları olarak en boy oranını Koru seçeneği vardır bunu seçili tutarsanız genişlik ve uzunluk aynı boyda olur. Eğer Seçil Olmazsa da Siz kendi aranızda göre değişiklik yapabilirsiniz.
 • İşleminiz bittikten sonra dosya Farklı kaydet den fotoğrafınızı jpeg olarak kaydederek telefonunuz aktarabilirsiniz.

Mac bilgisayarda fotoğraf küçültme

Mac bilgisayarda da fotoğraf boyutu küçültmek için fotoğraf görüntüleyici bir uygulama ile küçültmeyi sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: iPhone Fiyatları Ne Zaman Düşer?

 • Boyut küçültme si yapmak istediğiniz fotoğrafı fare ile seçim ve önizleme de gösterin.
 • Problem üzerinde araçlar kısmından boyut bölümüne girerek boyutu istediğiniz ölçülere çekebilirsiniz.
 • Boyut ayarlama işlemi tamamlandıktan sonra menü çubuğundan kaydet simgesine basarak jpeg olarak kaydedebilirsiniz.

Apple iPhone da Fotoğraf Boyutu Küçültme

Üreticisi Apple olan iPhone telefonlarda kamera kalitesi oldukça yüksek olduğu için fotoğraflarda kaliteli ve büyük olmaktadır. Bunlar telefonda çok fazla yer kaplamakta Hatta havadan sosyal medyaya yükleme işleminiz de sıkıntı yaşanabilmektedir. O yüzden fotoğraf küçültme isteğini ihtiyaç duyarız size ne bildiğimiz 3 tane uygulama ile fotoğraf küçültme işlemi yapılabilir.

Mac Bilgisayarda Fotoğraf Küçültme
Mac Bilgisayarda Fotoğraf Küçültme
 • Reduce
 • Simple resize
 • Adobe Photoshop Express

Uygulamalar mobil uygulamalarda hücre uygulaması ile istediğiniz boyutları yazıp küçük Melike’nin gerçekleştirebilirsiniz simpler resize uygulaması ile de aynı şekilde uygulamayı açık Hangi resmin boyutunu değiştirmek istiyorsanız veya hangi platformda istiyorsanız ona göre uyarlayabilirsiniz.

Photoshop Express programı izle Photoshop on Mobile versiyondur programda Sadece fotoğraf büyütme küçültme efekt verme düzeltme üzerine yazı ekleme gibi işlemler yapılmaktadır istediğiniz boyuta ölçeklendirilir fotoğrafı kaliteli bir şekilde telefonda kaydedebilirsiniz. Bu uygulamaları App Store dan bulabilirsiniz.

Programlar için yeterli vaktiniz yoksa ufak ufak ipuçları verebiliriz boyutunu küçültmek istediğiniz görselin ekran görüntüsünü alarak yani  screenshot bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ekran görüntüsü almak için Home ve Power tuşlarına aynı anda basarak ekran görüntüsünü alabilirsiniz bu şekilde görseli kaydetmiş ve kalitesini düşürmüş olursunuz.. Küçültülmüş fotoğraflarınızı şimdi Instagram’da ve Facebook’ta paylaşabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere iPhone’da fotoğraf küçültme işleminden bahsettik. Eğer bahsettiğiniz işlemlerde sorununuz çözülmedi ise firmamız sitesinden yardım alarak daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.