Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iPhone Garanti Kapsamı Hakkında

iPhone Garanti Kapsamı Hakkında

Iphone-Garanti-Kapsami-Hakkinda

iPhone Garanti Kapsamı Hakkında; Bu yazımızda iPhone garanti kapsamı hakkında bilgi vereceğiz, ayrıca merak ettiğiniz birçok bilgiyi bulabilirsiniz. Apple her cihazı standart olarak 2 yıl garanti süresi ile satıyor ve herkese hızlı ve kesintisiz destek sunuyor. Bu süre içinde kullanıcı hatası nedeniyle oluşmayan arızalar. Ayrıca kullanıcı kaynaklı olmayan tüm arızalar için ücretsiz olarak onarım ve onarım hizmeti vermektedir.

Diğer Apple ürünleri gibi bir iPhone sahibiyseniz, cihazı satın aldığınızda garantinin neleri kapsadığını, Apple’ın hangi arızalardan sorumlu olduğunu ve hangilerinin ücretini ödemeniz gerektiğini bilmelisiniz. Türkiye’den satın alınan tüm Apple ürünleri için garanti süresi, ürünün Apple tarafından yayınlanan kullanım kılavuzlarına ve doğru kullanım kurallarına uygun olarak kullanılması şartıyla ilk satın alındığı andan itibaren iki yıldır. Garanti kapsamındaki parça değişiklikleri sonucunda, yeni orijinal parçalar eskisinden kalan süre boyunca garantili kalır. Garanti süreniz 90 günden az ise, yeni parçalar için garanti 90 gündür. Bu garanti malzeme, yazılım ve işçilik hatalarına karşı koruma sağlar.

iPhone Garanti Neleri Kapsar

iPhone Garanti Kapsamı Hakkında ; Kullanıcı hatası olmayan arızalar Apple iPhone garantisi kapsamındadır. Telefonunuz düşer ve darbe alırsa, telefonunuz garanti kapsamı dışında olabilir. iPhone 8 ve üzeri modellerde telefonun arka camı kırılırsa cihazınız garanti dışı kalacaktır. Ekran kırılırsa genellikle garanti dışı kalmaz ancak ekran ücretini ödeyerek garantiyi bozmadan telefonu tamir ettirebilirsiniz. iPhone cihazlarının garanti kapsamından yararlanması için belirli koşullar vardır. Bunlar arasında ilk belirleyiciliği kullanıcı hatasından kaynaklanmamasıdır. Cihazın arızası kullanıcının kendisinden kaynaklanıyorsa, bu durumda cihaz garanti kapsamından çıkarılır ve ücretli olarak onarılır. Ancak arızanın nedeni üretici olduğunda bunun tersi yapılır ve onarım işlemleri için herhangi bir ücret alınmaz.

 • Yazılım kaynaklı donmalar veya kasmalar
 • Telefonla taşıma sırasındaki arızalar
 • Satın aldığınız ilk günden itibaren şarj sorunları
 • Yeni alınan cihazın ekranında meydana gelen dokunmatik ekran arızaları
 • Kullanıcı hatası olmayan şarj sorunları
 • Siri olması gerektiği gibi çalışmıyor
 • Yüz Kimliği çalışmıyor
 • Dokunmatik ekran arızaları
 • Parmak izi sensörü çalışmıyor
 • Ekranda sarı noktaların oluşması
 • Ekranda ölü piksel oluşumu
 • Kamera sorunları

Unutmayın, birçok farklı arıza garanti kapsamında olabilir ve kullanıma bağlı olarak aynı arızalar garanti kapsamında olmayabilir. Bu konuda doğru cevabı almak için Apple Yetkili servislerinden destek alabilirsiniz. Bu noktada sahte servislere dikkat etmelisiniz.

İlginizi Çekebilir: En Sık Arızalanan iPhone Modelleri

Tamir

iPhone Garantisine Neler Dahil Değildir

iPhone Garanti Kapsamı Hakkında ; iPhone Garanti Kapsamı Hakkında iPhone garantisi kapsamına girmeyen bazı durumlar olduğunu söylemek mümkün. iPhone tarafından ücretsiz garantili destek alabilmek için öncelikle kullanıcı kaynaklı bir arızaya neden olmamasına dikkat etmelisiniz. Örneğin telefonun düşmesi veya çarpması sonucu ekranda meydana gelen çatlak, çizik veya kırılma kullanıcı hatası olarak kabul edilir. Böyle bir durumda garanti kapsamında ekran değişimi yapılmaz ve yeni ekran için kullanıcılardan ücret alınır. Bunlar genellikle üreticinin kullanıcı hatası olarak kabul ettiği arızalar olarak bulunur. Şimdi iPhone telefonlarda kullanıcı hatası olarak kabul edilenlerden dolayı garanti kapsamı dışında kalan arızalar ve sorunlar nelerdir? Bunlara bir bakalım.

 1. Cihazın satın alınmasının yani faturasının üzerinden 2 yıl geçmiş olması garanti kapsamı dışında servis yapılmasına neden olmaktadır.
 2. Ayrıca cihazın kullanım kılavuzunda belirtilen şekil dışında kullanılması yine garanti kapsamı dışındadır.
 3. Çeşitli sebeplerden kaynaklanan arızalardan sonra, cihazın Apple garanti hizmeti dışında bir servisten onarılması garanti kapsamı dışında değerlendirilir.
 4. Hem cihazda hem de cihazda bulunan bileşenlerde kullanıcı kaynaklı hasarlar da garanti kapsamı dışındadır.
 5. Üreticiye ait orijinal aksesuarların kullanılmaması nedeniyle cihazda sorun oluşursa, iPhone garanti kapsamı dışında tamir edilecektir.
 6. Kullanıcıdan düşen, çarptığı veya bir yere çarptığı cihazlar da arıza durumunda garanti kapsamı dışında kalan tamir ve onarım hizmetlerine dahildir.
 7. Ayrıca cihazın çeşitli nedenlerle sıvı ile teması kullanıcı hatası olarak kabul edilir ve garanti kapsamı dışında onarım işlemi yapılır.
 8. Yazılım kaynaklı sorunlarda ise çeşitli virüs veya kötü amaçlı yazılımlarla karşılaşmaktayız. Telefonlarına kötü amaçlı yazılım yükleyen kullanıcıların neden olduğu arızalar garanti kapsamında değildir.
 9. Öte yandan, iPhone ile birlikte gelen orijinal kablo veya çanta gibi aksesuarlar garanti kapsamında değildir.

Bunların yanında;

 • Şarj soketi giriş zorlaması
 • Düşme veya çarpma nedeniyle ön ve arka kamera sorunları
 • Telefonu yan sanayi şarj cihazları ile şarj etme
 • Elektronik devrelerde akışkan temasından kaynaklanan sorunlar

tüm bu tür arızalar da garanti kapsamı dışında değerlendirilir ve bu nedenle onarım hizmetleri ücretli olarak yapılır.

Kullanıcı Hatasından Kaynaklanan Sorunlar

Telefonun kullanım kılavuzunda yazıldığı şekilde kullanılmaması, kötü amaçlı yazılım yüklenmesi gibi durumların sonuçları için garanti çalışmamaktadır. Güvendiğiniz bir yetkili veya özel servis ile iletişime geçerek ücretli onarım hizmeti alabilirsiniz. Deprem, yangın, telefona su kaçması, hırsızlık ve kullanıcı hatasından kaynaklanan sorunlara karşı telefonunuzu güvence altına almak istiyorsanız, aynı zamanda yedekleme işlemi de yaptırabilirsiniz.

Cihazın kullanım kılavuzunda belirtilenlere aykırı olarak tekrar kullanılması, herhangi bir arıza nedeniyle Apple garanti hizmeti dışında bir servise açılması veya onarılması,  cihazın kendisinin veya içerdiği bileşenlerin kullanıcı hatası nedeniyle çizilmesi veya kırılması da garanti kapsamı dışındadır.

Orijinal parça ile değişim yapılmaması veya yetkili olmayan bir servis tarafından arızanın giderilmesi durumunda garantinizin sona ereceğini ve hatta yukarıda belirtilen malzeme ve işçilikten kaynaklanan arıza onarımları için ücret ödemek zorunda kalacağınızı hatırlatalım. Sonuç olarak, son teknoloji cihazlar olmalarına rağmen, iPhone potansiyel olarak yanlış gidebilecek düzinelerce yönü vardır. iPhone sorunun üretim ve işçilik hatası olduğu, sizin yaptığınız bir hata olmadığı tespit edildiği takdirde, garanti süresi içerisinde cihazınız garanti kapsamında tamir edilecek veya değiştirilecektir.

Hızlı, ekonomik ve profesyonel çözümler için garanti kapsamına girmeyen veya garantisi biten cihazlar için Cep Hastanesi şubeleri ile iletişime geçebilirsiniz. Özellikle iPhone arka cam değişimleri ve iPhone anakart onarımları için telefonlarınızı çok daha uygun maliyetlerle ve garantili olarak tamir ettirebilirsiniz.

iPhone Teknik Servis Sürecini Planlayın

Kaça mâl olacak;

Fiyatlar, modele ve gereken onarım türüne göre değişebilir. En çok yapılan onarımlar ve fiyatlarını görmek için bloğumuza göz atabilirsiniz.

Ne kadar sürer;

iPhone onarımları ortalama 60 ila 120 dakika sürer. Sadece arayın ve randevunuzu alın.

Size nasıl kargo gönderebilirim ;

Firmamıza kargo ile gönderim yaparak veya müracaat ederek cihazlarınızı getirebilirsiniz. iPhone onarımları Cep Hastanesi firmamızda mevcuttur.