iPhone Garantiden Değiştirme Yolları
/ Yazan:Teknisyen / iPhone / 0 Yorum

iPhone Garantiden Değiştirme Yolları

iPhone Garantiden Değiştirme Yolları, Son zamanların gözde telefonu iPhone kullanıcıları  tarafından oldukça ilgi duyulan ve talep gören bir üründür. Oldukça kaliteli olan bu ürün zaman zaman arıza da yapabilmektedir. Çok hassas bir yapıya sahip olduğu için dikkatli kullanmakta fayda vardır.

Ana sayfa » Haberler » iPhone » iPhone Garantiden Değiştirme Yolları

Sık karşılaşılan sorunlardan birisi olarak telefon yamulması, ekran kırılması, kulaklık bozulması, sıvı dökülmesi, suya düşmesi,  Cihaz üzerinde soyulmalar gibi  şeyler olabilmektedir.  Garanti ye bağlı olarak değişim yolları da mümkündür. Ama apple servisi bu konuya çok özen göstermektedir. Batarya ömrü bittiyse bunun için garantiye gönderdiyseniz, ücretsiz olarak bu servisten yararlanabiliyorsunuz. Onun dışında  diğer servisler garanti kapsamına girmemektedir ve kullanıcı hatası olarak gösterilmektedir.


Apple Müşteri Hizmeti

Apple kullanıcılarına en önem firmalardan bir tanesi. Ürünü tamir etmek yerine çoğu zaman değişimini gerçekleştiriyor. Onarım ücreti veya onarım süresiyle vakit kaybetmeden kullanıcısını da mağdur etmeden sorunu kısa sürede çözüme ulaştırıyor. Örneğin bir cihazın tuş kombinasyonunda sorunlu olarak servise gönderildiyse,  cihaz değimi bile yapılabilir. Tüketici dostu  olan apple müşteriyle hem web destek hem de teknik destek konusunda oldukça ilgilidir.  Müşteri memnuniyeti odaklı çalışan bu firma , kişiye özel randevu sistemiyle de çalışmaktadır.

iPhone Garantiden Değiştirme Yolları
iPhone Garantiden Değiştirme Yolları

Garanti üzerinden değişişim yollarında önemli bir nokta vardır:  Cihazınıza yazılım sal olarak değişiklik yapmadıysanız bu ürün garanti kapsamına girmez. Yazılım olarak jalibereak yüklemesi demektir. Bazı işlemlerin yapılabilmesine engel olacağı için  firma bu konuda biraz hassas davranabiliyor.

Apple servisine garanti kapsamında ürün gönderimi yapmadan önce telefon yedeği almanız gerekmektedir. Apple servisi verilerinizi silinmesinden sorumlu değildir. Garantiye ürün gönderimi yapmadan önce , ürünün kapsama girdiğinden kesin olabilmek için www.apple.com sitesinden ürün durum kontrolü saplayabilirsiniz.  Ürününüzün seri numarasını girerek, yaşadığınız sorunu yazarak teknik servisin verdiği  cevaba göre hareket etmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Garanti Yoluyla cihaz değişimi sağlayan nedenler:

 • Batarya sorunu
 • Ses sorunu
 • Tuş takımı
 • Şarj aleti –
 • Şarj soket girişi
 • Ekran kırılması
 • Su kaçması
 • Telefonda ısınma
 • Mikrofonda sorun
 • Hoparlör patlama
 • Kameraya toz kaçması
 • Batarya şişmesi
 • Telefon patlaması
 • Yazılım sal olarak da açılış ekranında Apple Logosu gelmiyorsa
 • Telefonda donma
 • İnternet bağlantı sorunu
 • Güncelleme sorunu

Gibi sorunlar var sa garanti kapsamında değiştirilmesi mümkündür. Öncelikle apple servise başvurarak, sizi yönlendiren ekip üyelerinin söylediği adımları uygulamanız gerekmektedir.

Konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için firmamızdan destek alarak ürünü garanti kapsamında servise gönderme yollarını bulabilir. Daha doğru işler yaparak amacınıza ulaşabilirsiniz. Kullanıcıların en çok sorduğu soruları yanıtlayarak, akıllarında sorulara ekibimiz tarafından çözüm üretiyoruz. Son olarak cihazınızım başına gelen durumları kendi yöntemlerinizle çözmemeniz gerekmektedir. Kullanıcı müdahalesi görmüş cihazlar apple servis tarafından direk olarak garanti kapsamı dışına alınmaktadır. Servis bu konuda çok katıdır. Bu yüzden ürün olduğu gibi gönderimi sağlanmalıdır.

Cep Telefonu Tamirleri İçin Tıklayınız.


Cep Hastanesi tanıtım videosu 

Cep Hastanesi servis işleyiş prosedürlerini merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videomuzu izleyebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek de ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.

 


Teknik Servisimize Adres ve Ulaşım Bilgileri 

TEL : 0216 596 0532 TEL-2 : 0850 840 0532 Whatsapp: 0532 245 0532

ADRES: Çamçeşme Mah. Selamet Cad. No:24 Kaynarca/Pendik/İstanbul (Yol tarifi için Tıklayınız.)

Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır

İstanbul’da yaşamıyor ya da teknik servisimize gelemeyecek durumda iseniz tek taraflı ücretsiz kargo hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Yurtiçi Kargo ve MNG Kargo ile Cep Hastanesi arasında kurumsal kargo anlaşması bulunmaktadır. Bu sayede herhangi bir Yurtiçi Kargo şubesine giderek 311748961 ya da MNG Kargo şubesine giderek 248789196 numaralı kargo gönderim kodumuzu vermeniz yeterlidir. Kargo gönderiminde 3 (üç) iş günü içerisinde cihazınız sizlere teslim edilmiş olur.

iPhone Garantiden Değiştirme Yolları
5 (100%) 1 oy mevcut

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir