Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Garantiden Kaç Günde Gelir

iPhone Garantiden Kaç Günde Gelir

Iphone Garantiden Kaç Günde Gelir

iPhone Garantiden Kaç Günde Gelir; Apple’ın garanti politikası kapsamında, bir iPhone için maksimum onarım süresi 20 gündür. 10 gün içerisinde tamir edilmeyen iPhone’lar için kullanıcıya cihazlarına eşdeğer bir iPhone verilir. Peki iPhone garantiden kaç gün geliyor?

iPhone 7 Garantiden Kaç Günde Gelir

En yaygın telefon Tercihlerinden biri olan iPhone telefonları, zaman zaman çeşitli sebeplerle arızalı, garanti süresi içerisinde ücretsiz. Ancak, telefon servise gönderildikten sonra, bu süre çok uzun ve iPhone, kaç gün garantinin sıklıkla sorulduğu sorusuna geliyor.

Serviste Onarım 20 İş Günü Nasıl Hesaplanıyor

Samsung,” Android ” Telefonlar, iPhone’lar ve diğer garantili cihazlar onarım süresi: servis onarım süresi, 20 iş günü değişmemiş olanların kaç günü pazar olarak sayılır. Normalde en yetkili servis Cumartesi öğlene kadar çalışıyor. Ama bugün bir iş günü. Garantili ürün onarım süresi birkaç gün! Nakliye süresi 20 iş günü içinde sayılır mı?

Hayır. Kargo, yetkili servise teslim edildikten 20 iş günü sonra başlar. Garanti süresi sona ermek üzereyse ve teslimattan önce sevk edildiğinde ne olur? Örnek garanti süresi dolmak için iki gün vardır. Ürünü bugün kargoya teslim ettiniz. Ürün 3. Günde teslim edildi. Veya nakliye süresi uzatılır. Cihaz garanti kapsamında mı yoksa değil mi? Evet yapılır. Kargoya teslim ettiğiniz gün garanti süresine dahil değildir. Herhangi bir değişiklik yapmadıkları sürece.

Iphone Garantiden Kaç Günde Gelir
Iphone Garantiden Kaç Günde Gelir

iPhone Tamir Süresi Nedir

Apple iPhone onarımları için randevular önce Apple’ın resmi internet sitesi üzerinden yapılmalıdır. Randevu süreleri, seçilen Şehre bağlı şekilde birkaç günden birkaç haftaya kadar değişir. İstanbul gibi şehirlerde bu en az bir hafta. iPhone randevularının beraberinde genelde bir hafta sonra verilir. Sonra Apple Store’a ulaşmanın ve Genius Bar ile iletişime geçmenin vakti geldi. Randevu almadıysanız, 2-3 saat boyunca kuyrukta kolayca bekleyebilirsiniz. Randevular için, bu birkaç dakika ile 1 saat arasında değişebilir. Ülkemizde çok az Apple mağazası olduğundan, kuyruklar genelde uzun.

İlginizi Çekebilir: iPhone 6 Şarj Soketi Değişimi Fiyatı

iPhone Garanti Değişim

iPhone marka cihazların üretiminde bir kusur var ise, garanti değiştirilebilir. Bununla beraber, bu hata, telefonun üretimi değil, kullanıcı hatasından kaynaklanıyorsa, herhangi bir değişiklik olmayacaktır. Bu arıza garanti şartları kapsamında ise, tamir edilecektir.

 

Apple Turkiye Iphone5S Garanti Belgesi Suresi Min

20 İş Günü Doldu Ne Yapmalıyım

Para iade işlemi veya garantili cihaz değiştirme işlemi: cihazı gönderdiğiniz yetkili servisi aramanız ve 20 iş günü boyunca kayıtlı olması gerekir. Yetkili servise ulaşamıyorsanız, ürünün müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Ayrıca çağrı merkezinden kayıt olabilirsiniz. Senden zaman isteyebilirler. Ek süre vermek istemiyorsanız, yeni cihaz veya ürün için geri ödeme talep edebilirsiniz. Ürünün aksesuarlarını isteyeceklerdir. Aksesuarları yoksa, ücretlerini düşürerek ödeyecekler.

İşlem için talep alınacaktır. Karar’dan ne çıkarsa çıksın, sana dönecekler. Örnek cihaz geri ödenirse, fatura sahibine kayıtlı bir iban  numarası istenir. Herhangi bir cihaz değişikliği yapılmazsa, renk seçimi olan bazı cihazları veya fiyatı ve özellikleri ile aynı cihazı sunacaklardır. Onayladığınızda, cihaz bir hafta ile 1 ay arasında gönderilecektir. Tabii ki, Çin’de inşa edilen Turkcell t serisi gibi ve bu sefer stokta olmayan telefonlar için çok uzun olabilir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone 6s şarj soketi değişim fiyatı , iphone 6 şarj soketi tamiri fiyatı , iphone 6s şarj soketi değişimi fiyat izmir , iphone 6s şarj soketi değişimi fiyat , iphone 6 şarj soketi değişimi , iphone 6 şarj soketi değişimi ankara , iphone 6 şarj soketi değişimi ne kadar sürer , iphone 6s şarj soketi değişimi apple , iphone 6s şarj soketi değişimi ankara , iphone 6 şarj soketi değişimi fiyat.

Sıkça Sorulan Sorular

Cep Hastanesi garanti harici tamirleri sağlayan bir akıllı telefon ve mobil cihazlar servisidir. Bizi diğer servislerden ayıran, İstanbul içinde sorunlarınıza en kısa sürede çözüm sunması, İstanbul dışı ise tek taraflı ücretsiz kargo ile ulaşılabilmesi ve müşterisini bütün tamir sürecinden haberdar etmesidir.