Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iPhone Gece Modu Nasıl Yapılır

iPhone Gece Modu Nasıl Yapılır

Iphone Gece Modu Nasıl Yapılır

iPhone Gece Modu Nasıl Yapılır ?, Apple’ın iOS işletim sistemi için güncellemeler devam ediyor. Şu anda iOS 12 için yeni sürümler görüyoruz. Beklenen birçok yeni özellik de yeni güncellemelerle sunuluyor. Ne yazık ki, beklenen özelliklerden bazıları hala mevcut değil. Bu özelliklerden biri gerçek gece modudur. İOS için tam olarak bir gece modu özelliğinin yayınlandığını söylemek henüz mümkün değil.

Bu yazıda iPhone Gece Modu ve iPad gece modunu kullanmak isteyen kullanıcılar için alternatif bit yönteminden bahsedeceğiz.

iPhone ve iPad Gece Modu Özelliği

iPhone Gece Modu Nasıl Yapılır ?, Kullanıcıların Apple’dan en çok bekledikleri şeyler arasında iPhone için gece modu var. Herkes iPhone’un Gece Modu olup olmadığını merak etti,  iPhone gece modu var mı, nasıl açılır bu sorulara cevap aradık!

Iphone Ve Ipad Gece Modu

Bunun için kullanacağımız sistem Smart Invert sistemidir. Smart Invert sistemi, iPad veya iPhone’da Gece Modu olmasa bile renkleri tersine çevirerek karanlık bir tema elde etmenizi sağlar.

Klasik invertör özelliğinin aksine, Apple’ın kullandığı akıllı Ters Çevir özelliği, görüntülerdeki ve diğer ortamlardaki renkleri ve karanlık bir şema kullanan uygulamaları değiştirmez. Bu şekilde, iOS cihazınızdaki renkler değişse bile, fotoğraflarınızdaki renkler değişmez. İsterseniz bu özelliği kullanalım.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone 6 gece modu nasıl yapılır , iphone 5s gece modu nasıl yapılır , iphone Instagram gece modu nasıl yapılır , iphone 6 plus gece modu nasıl yapılır , whatsapp gece modu nasıl yapılır iphone

İlginizi Çekebilir: Telefona Dosya İndirme Problemi Çözümü

iPhone ve iPad Gece Modu Nasıl Yapılır ?

Henüz iPhone için gece modu veya karanlık bir tema yok, ancak çoğu insanın fark etmediği Erişilebilirlik ayarları bize bu konuda yardımcı oluyor. Genel ortamlardaki Erişilebilirlik ayarlarında günlük hayatı hepimiz için kolaylaştıracak tercihler var. Öyle ki, burada bulunan “Akıllı tersine çevir” seçeneği ile uygulamalarınızı siyah bir temaya dönüştürmek nispeten mümkündür. Aşağı kısımda anlattığımız adımları sizde deneyerek iPhone Gece Moduna geçiş yapabilirsiniz.

 • iPad ya da iPhone cihazınızdan ayarlarınızı açın. “Ayarlar” kısmına girin ve ardından da genel sekmesine dokunun.
  Iphone Gece Modu
 • Buradan ise “erişilebilirlik” ögesine tıklayın.
 • Ekran konaklamaları göster kısmına tıklamanız gerekecek.
  Iphone Gece Modu 1
 • Ardından ise “Renkleri ters çevir” sekmesine dokunun.
 • Mac serisinde yer alan karanlık mod kullanımı kadar olmasa da iPhone ve iPad karanlık mod için kullanışlı bir özelliği açık konuma getirmiş olacaksınız.