iPhone Ghost Screen Çözümü
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri

iPhone Ghost Screen Çözümü

iPhone Ghost Screen Çözümü; Hayalet dokunmatik iPhone kendi eylemleri yapmaya başladığında ne olur. Ekran, var olmayan dokunuşlara tepki verir veya hiçbir şey yapmadan açılan uygulamaları gösterir. Şaşırtıcı olmayan bir biçimde, böyle garip eylemler biraz can sıkıcı olabilir. Peki iPhone Hayalet ekran sorunu nasıl giderilir?

iPhone Ghost Screen Çözümü; Sizin için kullanıcıların karşılaşmış oldukları ve akıllı telefonlarda çözmede güçlük çektikleri hayalet ekran problemini ve çözümünü derledik. Hayalet ekran sorunu, ekran ışığı çok uzun süre Yüksek Parlaklıkta olduğu için kalıcı izlerin ekranda görünmesidir.

Dokunmatik Ekranı Temizleme

Basit olabilir, ancak iPhone dokunmatik ekranını temizlemek hayalet dokunuşuna veya kendi kendisine basan soruna karşı etkili bir savunma olabilir. Bunu yaparak, iPhone’un dokunuşunuzu nasıl algıladığını etkileyebilecek tüm kalıntıları ve tozu kaldırabilirsiniz.

Peki ‘Ghost Screen’ Sorununu Çözmek Mümkün Mü

Ne yazık ki, sık sık LCD ekranlarda karşılaşılan ‘Hayalet ekran‘ sorunu düzeltmek mümkün değildir. Donanım onarımı veya yazılımı ile bu sorunu önleyemezsiniz. Bu sorunun çözülmesi ve cihazınızın daha önce olduğu gibi görüntülenmesi için ekran değiştirme gereklidir.

‘Ghost Screen’ Garanti Kapsamına Girer Mi

Ne yazık ki, tüm LCD panellerde bir süre sonra ortaya çıkması olası olan’ Hayalet ekran ‘ sorunu, kronik bir sorun olmadığı sürece garanti kapsamında değildir, ancak cihazı ilk defa aldığınız gibi durumlarda ele alınması gerekebilir. Bu noktada, teknik servisiniz sorunu ‘kullanıcı hatası’ olarak aşmaya çalışıyorsa, Tüketici Hakları Mahkemesine başvurmalı ve sesinizi duyurmalısınız.

iPhone Hayalet Ekran Sorunu
iPhone Hayalet Ekran Sorunu

Ekran Koruyucunuzu Çıkarın

Ekran koruyucular, iPhone’un dokunmatik ekranını korumak için ekleyebileceğiniz ince cam katmanlarıdır. Genellikle faydalı olsa da, zaman zaman dokunmatik ekranın çalışmasını bozabilirler. Bu sebeple, bunu kaldırmayı denemelisiniz, çünkü bunu yapmak ekranın rastgele basılması sorununu sona erdirebilir.

iPhone Ghost Screen

iPhone eylemleri kendi başına başlattığını fark ettiyseniz, bir hayalet ekran sorunu yaşıyorsunuz demektir. Bazen ekran, dokunmadan gerçek dışı dokunuşlara ve uygulamalara yanıt verir. Böyle garip jestler Hayalet dokunma olarak da bilinir. Gerçekten can sıkıcı olabilir.

Telefon Ekran Dalgalanması Çözümü

Hayalet ekran genelde değiştirmek veya Apple teknik servis giderek iPhone tamir gerektirir. Bununla beraber, bir kullanıcı hatası olarak görülürse, su hasarı veya etkileri sebebiyle ortaya çıkabilecek bir sorun olduğundan, masraf sizin üzerinizde olabilir.

Cep Hastanesi gibi hizmetler iPhone Hayalet ekran problemini çözüyor. Servisimize başvurmadan önce cihazınızı yedekleyerek sıfırlayın ve sorunun devam edip etmediğini görün. Sorun devam ederse, ekran değiştirme gereklidir. Bunu hizmetimizde kolayca yapabilirsiniz. Parça ve işçilik garantimiz var. Fiyatlarımız aşağıda belirtilen tabloda yer almaktadır.

iPhone Ghost Screen Çözümü

Bazı Cihazlarda Kronik Olabiliyor

LG G4 ve LG G5 cihazlarının ekranında, ‘Hayalet ekran’ sorunu çok yaşandı ve sorunun bir süre tüketicilerin neden olduğunu iddia eden LG, sonunda sorunun kronik olduğunu kabul etmek mecburiyetinde kaldı. Bu sebeple, özellikle yeni akıllı telefonlarınızla bu soruna rastladıysanız, cihazınızı mümkün olan en kısa zamanda teknik servise götürmeniz yararlıdır. Tabii ki, beklenenden daha önce yaşandığı için bu meselenin garanti kapsamında olacağına dair bir kesinlik yoktur.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone ghost screen , iphone ghost touch sorunu , ghost screen çözümü , ghost screen çözüm , iphone 7 ghost screen , iphone 6s ghost screen , ghost screen düzeltme

Hayalet Ekran (Gölgeli Ekran) Sorunu ve Çözümü

Bu soruna bir çözüm olarak, Samsung, ev düğmesinin kullanıcıyı fark etmediği ve piksellerin geri kalanını sağlamaya çalışmakta olduğu ve başarılı olduğu bir biçimde hareket etti. Hayalet ekran sorunu, ekranın daima açık ve aynı görüntüde olmasından kaynaklanır, bu sebeple bu sorunu yaşamakta olan kullanıcılar genelde telefonun üst kısmındaki simgelerin hayalet ekranlar olarak göründüğünü belirtir.

Yaşam ekranı problemiyle karşılaşmak istemiyorsanız, ekran parlaklığınızı en üst düzeye değil, biraz daha aşağıya getirmelisiniz ve ekranı sürekli açık tutmamaya da dikkat etmelisiniz. AMOLED, OLED ve POLED ekranlar yaygınlaşmasına rağmen, bu sorun daha nadir hale geldi, ancak hala LCD ekranlı milyonlarca Akıllı Telefon var.

Ne yazık ki, bu sorun garanti kapsamında onarılamaz, ancak kullanıcı tarafından neden olmaz ve yazılım çözümü yoktur. Hayalet ekran sorunu ekkranı değiştirerek kurtulabilirsiniz bir sorundur. Hayalet ekran, kullanımı engellemeyen ve cihaza zarar vermeyen, ancak kozmetik bir rahatsızlık yaratan bir sorundur.