Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Gmail Şifre Değiştirme

iPhone Gmail Şifre Değiştirme

Iphone Gmail Sifre Degistirme

iPhone Gmail Şifre Değiştirme ,farklı bir akıllı cihaz kullanırken iPhone cihazınıza geçiş yaptığınızda diğer akıllı cihazda değişim yapmış olduğunuz Gmail şifrenizi İphone otomatik olarak algılamamaktadır. Bundan dolayı Gmail bildirimlerinizi İphone cihazınızda da aktif olarak almak istiyorsanız iPhone cihazınız üzerinde Gmail uygulamanıza yeni Gmail şifresi girmeniz gerekmektedir. Gmail uygulaması sayesinde belirdiğiniz konularda e-posta alabilir ve e-postaları ne zaman okuyacağınıza karar verebilirsiniz.

Her geçen gün güncellenen Gmail uygulaması hayatımızda birçok kolaylık sunmaktadır. Gmail üzerinde bu kadar aktif olurken cihaz değişimi veya şifre unutma gibi etkenlerden dolayı şifre değiştirme işlemi gerçekleştirmek gerebiliyor. Bunların yanı sıra Gmail hesabınızı güvende tutmak için belli aralıklarla şifrenizi değiştirmeniz daha doğrudur. Şöyle bir durum var ki Gmail şifrenizde değişiklik yapıldığında tüm cihazlarda ki oturumlar anında kapanmaktadır. Bu sayede Gmail hesabınızı kullandığınız bütün cihazlara yeni şifre ile giriş yapmak durumunda kalırsınız. Şimdi genel olarak İphone cihazınızda Gmail şifre nasıl değiştirilir sorusuna yanıt arayalım.

iPhone Gmail Şifre Değiştirme İşlemi

iPhone cihazınız üzerinde Gmail şifrenizin değişimini yapmak istiyorsanız iPhone cihazınızda ki Ayarlar bölümünde yer alan Posta, Kişiler, Takvim kısmını kullanarak kolay bir şekilde yeni şifre girebilirsiniz. iPhone cihazınızda ki Gmail uygulamanız için şifre değişimi için öncelikle iPhone’ nizde yer alan Ayarlar kısmına dokunun. Ayarlar kısmından Seçenekler listesinde yer alan Posta, Kişiler, Takvim kısmını seçin. Hesap ayarlarınıza ulaşmak için Gmail hesap adınıza dokunun.

E-posta adresinizin bulunduğu Hesap düğmesini seçin. Buradan da Şifre alanına dokunarak yeni şifre girişi yapın. Yeni şifre girişinizi yaptıktan sonra Bitti kısmına tıklayın. Böylelikle iPhone cihazınızda ki Gmail uygulamanız için herhangi bir zorluk yaşamadan kolay bir şekilde yeni şifre girişi yapmış oldunuz. Şunu unutmamanız gerekir ki Gmail hesabınızın güvenliği için şifrenizi sık sık değiştirmeniz önemlidir. Peki, aktif olan Gmail şifrenizi iPhone cihazınızda sık sık nasıl değiştirebilirsiniz?

İlginizi Çekebilir: iPhone İlk Alındığında Yapılması Gerekenler

Gmail şifre değiştirme işlemini e-posta sayfasında bulundurmamaktadır. Bundan dolayı iPhone kullanıcıları Gmail şifresini nasıl değiştirecekleri konusunda düşüncelidirler. Bunun için Gmail şifre değiştirme konusunda aşağıda ki adımları inceleyerek Gmail şifrenizi sık sık değiştirebilirsiniz. Gmail şifresinin değişimi için Google hesabını kullanmak gereklidir. Öncelikle Google hesabınıza giriş yapın. Oturum açma ve güvenlik kısmını altında yer alan Google’ da oturum açma bölümünü seçin. Sonra şifreyi seçiniz. Şifre seçimi yaptıktan sonra şifrenizin son değiştirilme tarihi zaten karşınıza çıkacaktır. Bu aşamadan sonra tekrar oturum açmanız istenecektir.

Iphone Gmail Şifre Değiştirme
Iphone Gmail Şifre Değiştirme

Oturum açtıktan sonra yeni şifrenizi girerek şifre değiştirme işleminizi yapabilirsiniz. Güvenlik kontrolü ekranında karşınıza çıkan başla ifadesine tıklayıp Gmail adresinizi yeni şifreniz ile aktif olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra karşınıza çıkan sayfada kurtarma bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. Böylelikle hem bilgilerinizi hem de şifrenizi koruma altına almış olacaksınız. Şifrenizi unuttuğunuzda veya şifrenizi değiştirmek istediğinizde hızlı bir şekilde yeni şifre değişimi yapabilirsiniz.

Gmail şifresi sıfırlama nasıl yapılır?

  1. Gmail parola sıfırlama yöntemi sadece hesabınız için ikincil bir e-posta adresi ayarladıysanız kullanılabilir.
  2. Gmail giriş sayfasında şifrenizi mi unuttunuz? bağ.
  3. İstenirse, Gmail e-posta adresinizi girin ve İleri’yi tıklatın.
  4. Deneyin farklı bir soru deneyin ”kurtarma e-posta seçeneği gelene kadar aşağıdaki bağlantıyı tıklayın.
  5. Gönder Düğmesine Tıklayın.
  6. Doğrulama kodunu girin bölümünde, 6 basamaklı bir doğrulama kodu girmeniz istenir.