Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Görüntülü Aramada Ses Gitmiyor

iPhone Görüntülü Aramada Ses Gitmiyor

Iphone Görüntülü Aramada Ses Gitmiyor

iPhone Görüntülü Aramada Ses Gitmiyor, İphone’unuzda akıllı telefonunuzla düzgüsel bir görüşme yaparsanız, sesiniz öteki tarafa gider, ancak sesiniz görüntülü görüşmenizle birlikte gitmezse, bu sorunun nedenlerini ve çözümlerini sizinle paylaşacağız.Genellikle whatsapp, facebook veya FaceTime gibi benzer uygulamalarla görüntülü görüşme yaparız.

Bu aşamada size bazı bilgiler vermek istiyoruz. Apple’ın ios’taki son olarak güncellemeleri, bazı iPhone 7 ve 7 Plus sahiplerini bir mikrofon problemi ile terk etti. Macrumors’ta haberler, Apple probleminin yazılımdan kaynaklandığını doğruladı. Biroldukça kullanıcı forumlarda cihazlarında benzer bir sorundan şikayet ettiklerini bildirdi. Sorundan etkilenen Kullanıcılar, arama yaparken gri bir hoparlör anahtarıyla karşılaştıklarını bildirdi. Bununla beraber kullananların FaceTime üzerinden sesli aramalar veya video görüşmeleri esnasında öteki tarafa gitmez bir sorundur.

iPhone Görüntülü Aramada Ses Gitmiyor

iPhone 6’dan sonrasında iPhone akıllı telefonlar için birden fazla mikrofon kullanıldı. Çoğu zaman hepimizin bilmiş olduğu mikrofon, aletin hemen altındaki mikrofondu. Bununla beraber, ön kameranın hemen yanında etkinleştirilen başka bir mikrofon telefonlara entegre edildi.

iPhone Görüntülü Aramada Ses Gitmiyor, Zamanla, arka kameranın yanında bir mikrofon eklendi. Aslına bakarsak, alt mikrofonun sayısı ikiye katlandı. Bunu ilk kez duymuş olabilirsiniz, ancak en iyi modeller toplam dört mikrofon kullanır.

  • Alt mikrofonlar (2 adet)
  • Alıcı / ön mikrofon
  • Arka kamera mikrofon

İlginizi Çekebilir: Şarj Soketi Oksitlenmesi

Telefonunuzun yazılımı güncel olmasına rağmen, yukarıdaki mikrofonlardan herhangi biri çalışmazsa, bunun sebebi bir donanım sorunudur.

İlginizi Çekebilir: iPhone 8 Plus Ekran Değişimi 

Hangi Mikrofon Arızalı Tespit Edin

Örneğin, iPhone X kullandığınızı varsayalım. Hangi mikrofonun hatalı olduğunu belirlemek için yapmanız gerekeni paylaşalım. Ama önce, aşağıdaki görüntüdeki iPhone mikrofonlarının görüntüsünü inceleyelim.

Hangi Mikrofon Arızalı Tespit Edin

  • Sesli notlarda ses kaydedip çaldığınızda ses yoksa, alt mikrofon arızalıdır.
  • Ön kamerayı kullanarak bir video kaydettikten sonrasında videodan ses yoksa, alıcı / ön kamera arızalıdır.
  • Siri sesinizi duyamıyorsa, alıcı / ön mikrofon arızalıdır.ac
  • Arka kamerayı kullanarak bir video kaydettikten sonra videodan ses yoksa, arka mikrofon arızalıdır.
  • Whatsapp, Facetime ve facebook benzer biçimde konuşmalarda, karşı taraf ses çıkmazsa ön / alıcı mikrofon arızalıdır.

Not: kullanılan telefon modeline bağlı olarak mikrofon sayısı değişebilir. Bu nedenle, hangi mikrofonun hatalı olduğunu öğrenmek için teknik Servisimizi arayabilirsiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iPhone whatsapp görüntülü arama ses gitmiyor , Samsung görüntülü aramada ses gitmiyor , iPhone alıcı ON mikrofon , iPhone WhatsApp mikrofon Ayarları , iPhone aramada ses gelmiyor ve gitmiyor , Whatsapp görüntülü arama sesi , iPhone whatsapp görüntülü arama zil sesi çıkmıyor , WhatsApp mikrofon çalışmıyor

WhatsApp görüntülü konuşmada ses gitmiyor

iPhone Görüntülü Aramada Ses Gitmiyor, Analizimizde, çoğu görüntülü görüşme ülkemizde WhatsApp vesilesiyle yapılır. Whatsapp ile sohbet ederken öteki taraf konuşurken değil iken mikrofon alıcı / ön mikrofon. Sorunun çözümü mikrofonu temizlemek yada değiştirmektir.

iPhone Mikrofon Değişimi

iPhone mikrofon değiştirme 1 saat içinde alanında uzman olan Apple teknisyenleri tarafınca yapılır. Bu dönem 3 (üç) iş günü kullanırken bizim ücretsiz nakliye hizmeti.

  • Telefon değişiklik işlemleri esnasında sıfırlanmaz. Bilgileriniz silinmez.
  • Görüntülü görüşme yaparken, sesiniz öteki tarafa açıkça gider.
  • Telefonunuz Cep Hastanesi mikrofon güvence kartı ile size teslim edilir.

Tamir edilen teknik servis odası, telefon sağlığı için gerekli tüm şartları bir araya getirerek tasarlanmıştır.