Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iPhone Güncelleme Doğrulanıyor Sorunu

iPhone Güncelleme Doğrulanıyor Sorunu

Iphone Güncelleme Doğrulanıyor Sorunu

iPhone Güncelleme Doğrulanıyor Sorunu, Apple’ın akıllı telefon serisi iPhone telefonları en kapsamlı yazılım desteği olarak kabul edilir. Android işletim sistemlerine haiz akıllı telefonlarla karşılaştırıldığında, iPhone akıllı telefonlar güncellemeleri daha sık ve daha uzun süre alır. Bu durumda, iPhone kullanıcılarının en çok araştırılan mevzularından biri, güncellemelerin doğru bir halde nasıl yapılacağıdır.

Biz iyi bir güncelleme desteği bahsediyoruz olsa da, güncellemeler sırasında sorunlarla karşı karşıya bir oldukça kullanıcı vardır. Kullananların bu şekilde karşılaştığı en yaygın sorunlardan biri, güncelleme ekranının indirme çubuğunda donmasıdır.

Aslına bakarsak, bu problem en yaygın sorundur, ancak nihai bir sorun olarak bilinir. Güncelleştirmeleri karşıdan yükleyin, yükleme sistemlerini hazırlayın ve güncelleştirme yüklemesinin son aşamasına geçin. Bu ekranda Apple logosunun altındaki çubuğu tamamladıktan sonra güncelleme işlemi tamamlanır. Sadece donma probleminde, kullanıcıların telefonları bu aşamayı geçemez. Peki bu sorunu iyi mi çözeceğiz? Aşamalara bakalım.

Güncelleme Çubuğu İlerlemiyorsa

Her şeyden önce, güncelleme, akıllı telefonunuzdaki uygulama sayısına ve sisteminizin bağlantılarına bakılırsa farklı zamanlarda tamamlanabilir. Bunun için, logonun altındaki çubuk Bir süre devam etmediyse, bir süre beklemek zorunda kalacaksınız. İlk aşamada, telefonu şarj edin ve beklemeye devam edin.
Telefonunuz bu ekranda uzun süre kalırsa, kısaca donma ilerlemesi yoksa, deneyeceğiniz ilk çözüm telefonu yeniden başlatmaktır. Yine başlatma esnasında, telefon güncellemeleri devam ettirir. Donma problemi yine ortaya çıkarsa, öteki aşamalara geçelim. Çünkü bu aşamada, telefon kurulum ekranını açmayacak, muhtemelen açılmayacaktır.

Güncelleme Ekranında Donduğunda Yapmanız Gerekenler

Şimdi bir sonraki aşamaya geçmek gerekir. Bu aşamada alınacak ilk işlem, aygıtı yine başlatmaya zorlayacaktır. Bunu yapmak için süreç aşağıdaki gibidir;

 • iPhone ve önceki serisi “Home Key + Güç tuşu” Apple logosu gelmesini bekleyen kurtarma modu olarak malum modun kombinasyonu yapmak.
 • Düğmelere yaklaşık 10 saniye basmak işlemi tamamlar.
 • iPhone 7 ve üstü için, ev düğmesi yeni modellerde değişir. Bunun için” güç tuşu + ses kısma ” tuşları kullanılır.
 • Zorla yeniden başlatma, akıllı telefonların önbellek belleğini temizler, böylece devralırlar. Bu işlemle telefondaki herhangi bir dosya silinmez. Bu sadece bir çeşit telefon kendini kurtarma.
 • iPhone güncelleme ekranında dondur

İlginizi Çekebilir: Yazılım Güncelleme Sunucu Bağlantı Kurulamadı

Iphone Güncelleme Doğrulanıyor Sorunu
Iphone Güncelleme Doğrulanıyor Sorunu

Bunu, bilgisayarlarda bulunan kurtarma modları çeşitleriyle karşılaştırabiliriz. Donma probleminden sonrasında bu yöntemleri yapmış olursanız, problem muhtemelen çözülecektir. Fakat gene de aynı probleminiz var ise, bunu yapsanız bile, bir sonraki adıma devam edelim.

iTunes İle Tamir Yapmak

iPhone Güncelleme Doğrulanıyor Sorunu Aygıt, yukarıda belirtilen yöntemlerden sonra bile açılmazsa, güncelleme sırasında bir hata sebebiyle akıllı telefon sisteminde bir arıza olduğu anlamına gelir. Başka bir deyişle, işletim sisteminin kararlı yapısı, yükseltme başarısızlığı nedeniyle başarısız oldu. Bu şekilde bir durumla karşılaşmış olduğunızda, yeniden yapmanız gereken işlemler oldukça basittir. Ama bu sefer bir bilgisayar kullanmak zorunda kalacaksınız. Bir bilgisayar bulduğunuzda, aşağıdakileri yapmanız gerekir;

 • iPhone akıllı telefonunuzu bir kablo yarısı ile bilgisayarınıza bağlamanız gerekir. O vakit iTunes uygulamasını açmamız gerekecek.
 • Şimdi yukarıdaki yeniden başlatma sistemini kullanacağız. iPhone 7 veya daha eski akıllı telefon modellerine nasıl uygulandığını yukarıda deklare ettim.
 • Daha sonrasında, telefondaki Apple logosunu görene kadar tuşlara tekrar basmanız gerekecektir. Ancak bu defa, kurtarma modu açılıncaya kadar düğmelere basmanız gerekir, doğrusu telefon DFU moduna geçene kadar. Kurtarma modu açıldığında, iTunes ekranında “iPhone telefonunuzda bir mesele var” yazan bir ileti ekranı görünecektir.
 • Bu ekranda, cihazın noksan dosyaları yeniden indirmesini beklemek veya eksik parçaları yeniden indirmek ve yüklemek için “Güncelle” sekmesini kullanabilirsiniz. Bundan sonra, iPhone telefonunun yazılım sorunu çözülecektir. Sadece, yeni dosyaları indirmek ve yüklemek 15 dakikaya kadar sürebilir.
 • İnternet bağlantınız çok yavaşsa ve dosya 15 saat içinde indirilemiyorsa, aygıt kurtarma gibi olmaktan çıkabilir. Kurtarma moduna yine geçmek gerekli olabilir.
 • Güncellemeyi indirmek ve yüklemek için kafi alan yoksa, iOS alanı boşaltmaya çalışır. Sadece tekrar indirebilirsiniz ve kaldırmak yada herhangi bir veri taşınmaya değil uygulama verilerini kaldırır. Aletiniz hala yeterli alana sahip değilse, aletinizi güncellemek için iTunes’u kullanabilirsiniz.

İtunes’a bağlanamıyorsanız, aletinizde kullanmadığınız içinde ne olduğu ve uygulamaları kaldırarak güncellemeler için yer açabilirsiniz. Ayarlar> Genel> [Aygıt Adı] depolama alanına gidin. Uygulamalarınızın ve içeriğinizin kullanım alanı hakkında daha çok bilgi edinin.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone güncelleme doğrulanıyor hatası , ios güncelleme doğrulanıyor hatası , iphone güncelleme doğrulanıyor , iphone güncelleme doğrulanıyor takıldı , iphone güncelleme doğrulanıyor dondu , ios güncelleme doğrulanıyor , apple güncelleme doğrulanıyor , iphone güncelleme doğrulanıyor da kaldı , iphone 6 güncelleme doğrulanıyor , iphone 5s güncelleme doğrulanıyor.