Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Güncelleme Sorunu

iPhone Güncelleme Sorunu

Iphone Güncelleme Sorunu

iPhone güncelleme sorunu dünyaca ünlü Apple markasına ait telefon serisi iPhone telefonları, piyasadaki en geniş yazılım desteğine sahip cihazlar arasında her almaktadır. İphone telefonlar, android işletim sistemli telefonlar ile kıyaslandığında daha sık  ve aynı zamanda da daha uzun süre güncelleme almaktadırlar.

Durumun böyle olması neticesinde de iphone telefon kullanıcılarının en çok karşılaşmış oldukları problemlerden bir tanesi de iPhone güncelleme sorunu olarak karşımıza çıkmaktadır. Güncelleme desteği her ne kadar çok iyi olsa bile güncellemeler esnasında problem yasayan pek çok kullanıcı mevcut.

Bu anlamda kullanıcıların en çok karşı karşıya kalmış oldukları problemlerden bir tanesi de güncelleme ekranının yükleme çubuğunda donması meselesidir. Şimdi gelin bu sorun üzerinde duralım ve bu sorunu yaşayan kullanıcılara yardımcı olmaya çalışalım.

iPhone Güncelleme Ekranının Donması

Temelde bu problem her ne kadar sık yaşanıyor olsa da son noktada karşılaşılan bir problem olarak değerlendiriliyor. Telefonunuza gelen güncellemeleri indirdiğinizde yükleme sistemleri de hazırlandıktan sonra artık son aşama olan güncelleme yüklemeye sıra geliyor.

Bu noktada karşınıza gelen ekranda Apple logosunun alt kısmında bulunan çubuğun dolması ile birlikte güncelleme işlemi tamamlanmış oluyor. Bununla birlikte donma problemi yaşandığında kullanıcılar genel itibariyle bu sorunu aşmayı başaramıyor.

İlginizi Çekebilir: iPhone Şarj Aleti Bozuldu

Iphone Güncelleme Yazılım Modu
Iphone Güncelleme Yazılım Modu

Peki, bu şekilde donma ile alakalı olarak iphone güncelleme sorunu nasıl giderilir? Şimdi bu konu ile ilgili detaylara değinelim.

Güncelleme Çubuğu İlerlemiyorsa Ne Yapılması Gerekir?

iPhone güncelleme sorunu konusuyla ilgili olarak öncelikle şunu ifade etmemiz gerekir ki güncellemenin tamamlanması akıllı telefonunuzdaki uygulama sayısına ve sisteminizin bağlantılarına bağlı olarak farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle de logonun alt kısmında bulunan çubuğun bir süre devam etmemesi halinde öncelikle belli bir süre beklemeniz icap edecektir.

Bunun için ilk aşamada cihazınızı şarja takın ve bu şekilde beklemeye devam edin. Şayet beklemenize rağmen telefonunuz uzun bir süre bu ekranda kalıp ilerleme göstermiyorsa yani bir donma söz konusu ise bu noktada denemeniz gereken ilk yöntem telefonunuzu yeniden başlatmayı denemek olmalıdır.

Telefonunuzu yeniden başlattığınızda güncelleme yeniden devam etmeye başlayacaktır. Tekrar aynı şekilde donma probleminin yaşanması halinde başka bir deneme aşamasına geçmemiz gerekmektedir. Çünkü bu aşamada telefonun yükleme aşamasını geçememesi sebebiyle yüksek bir ihtimalle açılmayacaktır.

iPhone Güncelleme Sorunu Ekranı Donduğunda Ne Yapılmalı?

Şimdi yapmamız gereken bir sonraki aşamaya geçmek olmalıdır. Burada yapılması gereken ilk işlem telefonu yeniden başlatmaya zorlamanız olacaktır. Bunun için ise şu işlem adımlarını takip etmeniz gerekmektedir:

Iphone Nasıl Resetlenir
Iphone Nasıl Resetlenir

iPhone serisinin 6s ve daha önceki model telefonlarında, “Home Tuşu & Güç Tuşu” kombinasyonunu kullanıp kurtarma modu için Apple logosunun gelmesi için beklenmesi gerekiyor. Bunun için ortalama 10 saniye bu tuşlara basılı tutmanız halinde işlem tamamlanmış olacaktır.

– Serinin yeni modelleri olan iphone 7 ve daha üst modellerinde ise Home tuşunun değiştiğini görüyoruz. Bu telefonlarda bu işlemi sağlamak için; “güç tuşu & ses kısma” tuşlarının kullanılması gerekiyor.

Uygulamış olduğumuz zorlu yeniden başlatma işlemi akıllı telefonların ön belleklerinin temizlenmesini sağlayarak işlemlerin başa alınmasını sağlayacaktır. Telefonunuzda yer alan hiçbir dosyanın bu işlem ile silinmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Yalnızca telefon, bir nevi kendi kendini kurtarma işlemi gerçekleştirmektedir.

Tüm marka ve model telefonların arıza ve sorunlarını gidermede başarılı bir ekip olarak sizlere hizmet sunan telefon hastanesi olarak; yaşamış olduğunuz iphone güncelleme sorunu ile ilgili problemlerde de her zaman yanınızda yer alarak sizlere yardımcı olacağız. Bize dinlediğiniz zaman telefon numaralarımız üzerinden; diler sesli arama, dilerseniz de whatsapp yolu üzerinden ulaşabilirsiniz.