Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Güneste Kaldı Sıcaklık Uyarısı

iPhone Güneste Kaldı Sıcaklık Uyarısı

Iphone Güneste Kaldı Sıcaklık Uyarısı

iPhone Güneste Kaldı Sıcaklık Uyarısı; 5 sene önce çok sıcak bir yaz sabahı Bodrum’a giderken, iPhone’da haritaya bakarak yeri takip ediyordum, çünkü telefonumu navigasyon olarak kullanıyordum, ekran ışığı zaten açıktı ve bir parça ısıtma doğaldı, sonra Haritayı kolayca takip etmek için telefonumu arabanın torpidosuna bıraktım. ,  cihazım güneşi çok fazla görüyordu, düşünemediğim bir şey!

iPhone Güneste Kaldı Sıcaklık Uyarısı; iPhone, iPad ve iPod touch’ın (4. Nesil ve sonraki nesiller) çalışma sıcaklıkları ve sıcaklık yönetimi hakkında bilgi edinin.

iPhone Sıcaklık Uyarısı

On ya da on beş dakika geçti, numaralı telefondan ses yok, telefon haritaya bağlı şekilde hiç bilmediğim bir noktaya gideceğimden çok önemliydi. Telefona bakmak için elimi uzattım ve ilk defa gördüğüm bir ekrana rastladım, iPhone aynen böyleydi

iPhone’un Kullanmadan Önce Sıcaklık Soğtulmalıdır

Telefona birkaç dakika baktık, hemen torpido bölümünden aldık, gölgeye koyduk ve 10 dakika sonra cihaz kendisine geldi, bu farklı tecrübesi yaşamamış olsaydım inanmak zor olurdu.

Aygıtınız Isınıbilir

Aygıtı kullanırken veya pili şarj ederken aygıt ısınabilir. Şu durumlarda aygıtınızın ısındığını fark edebilirsiniz:

  • Aygıtınızı ilk defa ayarlarken
  • Aygıtınızı bir yedeklemeden geri yüklerken
  • Uygulamalar verilerin dizinini yeniden meydana getirirken veya verileri yeniden analiz ederken (örneğin, Fotoğraflar uygulamasının bir yazılım
  • Güncellemesinden sonra yüzleri, yerleri veya anahtar sözcükleri etiketlemesi gibi)
  • Yoğun grafik kullanımlı veya artırılmış gerçeklik teknolojisi içeren uygulamaları ya da özellikleri kullanırken

Iphone Güneste Kaldı Sıcaklık Uyarısı

Peki, Aşırı Sıcakların Verebileceği Zararlardan iPhone’u Nasıl Korumalıyız.

iPhone’unuzu uzun süre doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayın

Serin günlerde bile, uzun süre güneşe maruz kalan iPhone, sıcaklıktan etkilenebilir ve cihazda bazı sorunlar ortaya çıkabilir. Bu sebeple, telefonunuzu direk olarak uzun süre güneşte bırakmayın.

Sıcak havalarda iPhone’u arabada bırakmayın

Hepimiz açık alanda Park arabalar sıcak olsun biliyorum, özellikle yaz mevsiminde. Bu sebeple, iPhone’unuzu arabanızda bırakmayın.

iPhone’unuzu cebinizde taşımayın.

Bir cebe taşınan iPhone aşırı ısındığında, soğuması yavaş olabilir. Bu gibi durumlarda, telefonu bir cebe taşımamak veya kasayı çıkarmak ve soğutma yapmak için daha serin ortamlara koymamak akıllı bir çözüm olacaktır.

İlginizi Çekebilir: iCloud Geri Yükleme

iPhone’un Aşırı Isınma Sorunu

iPhone en iyi 0 ila 35 santigrat derece çalışır. Daha yüksek sıcaklıklarda, ekranda bir uyarı mesajı görünebilir. iPhone belirtilen sıcaklıkların dışında uzun süre kullanırsanız, bu özellikle pil için zararlıdır. iPhone yüksek sıcaklıklarda kullanmak cihaza önemli zarar vermez, ancak pil ömrü ağır ağır azalmaya başlar.

Iphone Güneste Kaldı Sıcaklık Uyarısı

iPhone Aşırı Isınma Sorunu Çözümleri

Galaxy Note 7 patlaması ve Yanıcılık sorunu sebebiyle milyarlarca dolar kaybeden ve marka güvenilirliğini kaybeden Samsung örneğine gelince, lityum iyon pillerdeki ısıtma problemi şaka değil. Bu sebeple, cihazların arka kapağı olmadığından, mümkün olan en kısa zamanda sıkıca sabitlenen pilin ısıtma probleminin üstesinden gelmeniz zorunludur.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ;  iphone sıcaklık uyarısı , iphone sıcaklık uyarısı çözümü , iphone sıcaklık uyarısı açma.