Iphone Hafıza Artırma Nasıl Yapılır
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri

iPhone Hafıza Artırma Nasıl Yapılır

iPhone Hafıza Artırma Nasıl Yapılır ; Bu olayı iPhone pil performansından kısaltmamak için ekim ayı SD kart bölmesi eklemediğini söylüyor. Ancak depolama alanı yüksek olan iPhone fiyatları da oldukça yüksek. Olduğu gibi, düşük depolama alanı ile satın alınan akıllı telefonlar sonunda “yetersiz bellek” sorununa neden oluyor. Tabii ki 512 GB belleğe sahip bir iPhone varsa, bellek sorunu yaşamazsınız. Ancak 16GB, 32GB ve 64GB hafızası olan kişiler genellikle yetersiz hafıza sorunu yaşarlar ve ne yapacaklarını bilemezler. Genellikle fotoğrafları başka bir depoya aktarıp telefondan silerler ya da telefonda çok az uygulama vardır. Ama bunlar ne olursa olsun oldukça can sıkıcı şeyler.

Ram Ve Depolama Kapasitesi Arasındaki Fark

iPhone Hafıza Artırma Nasıl Yapılır ; iPhone belleğini genişletip genişletemeyeceğinizi gerçekten yanıtlamak için bahsettiğiniz bellek türünü anlamak önemlidir. Mobil cihazlar tarafından kullanılan iki tür bellek vardır. Verileriniz için depolama alanı (Flash depolama alanı) ve cihazın işletim sistemini ve uygulamaları aktif olarak çalıştırırken kullandığı bellek yongaları (RAM).

Bu makale, iPhone depolama alanını nasıl genişleteceğinizi açıklar. Ne yazık ki, RAM yükseltmek için bir seçenek yok. Bunu yapmak için, iPhone için uygun bir belleğe sahip olmak, iPhone’un kasasını açmak ve telefonun elektronik aksamını söküp sökmek gerekir. Bu becerilere sahip olsanız bile, bu iPhone’un garantisini geçersiz kılar ve iPhone’un zarar görmesine neden olabilir. Açık olmak gerekirse, bu hem riskli bir yol hem de yıkıcı olabilir, bu yüzden bu son seçeneği atlayıp makaleye geri dönelim.

Ram Temizlik Nasıl Yapılır

Belleği artırma yöntemlerine geçmeden önce iOS 13 ile birlikte gelecek olan akıllı RAM sisteminden bahsetmekte fayda var. Yeni işletim sistemi sürümüyle birlikte önemli yenilikler de devreye giriyor. Bu özellikler arasında karanlık mod gibi önemli gerekçeleri de görüyoruz. Ancak yenilikler sadece bunlar olmayacak. Güncellemenin yapay zeka konusunda da yeniliklere sahip olması bekleniyor.

İşletim sisteminin yeni sürümünün hem iPad hem de iPhone kullanıcıları için birçok önemli avantajı beraberinde getirdiğini göreceğiz. Yapay zekanın artık RAM yönetiminde etkili olması bekleniyor. Yapay zeka yönetiminde çalışacak olan iOS 13, uygulama deneyimlerinizi telefona kaydedecek.

iPhone Hafıza Artırma Nasıl Yapılır ; Uygulamaları nasıl kullandığınızı ve ne sıklıkla kullandığınızı tespit edecek olan işletim sistemi buna göre yönetim sunacaktır. Bu yönetim sayesinde aşırı RAM bellek kullanımının önüne geçileceği tahmin edilmektedir. Hatta RAM kullanımının en mantıklı seviyeye getirildiğini görmek mümkün olacak demek yanlış olmayacaktır. Bu sayede telefonların yavaşlamasında da bir azalma göreceğiz. Uygulamaların aşırı bellek tüketmesini de önleyecek olan iOS 13’ün piyasaya sürülmesiyle birlikte genel olarak bir hız artışı da olacak. Böylece aslında aşağıda listeleyeceğimiz çözümler iOS 13 almayacak iPhone için çölde içme suyu görevi görecek.

Ek olarak, birçok Android cihaz, sahiplerinin telefonlarının depolama kapasitesini artırabilmesi için genişletilebilir bellek sunar. Ancak bunlar Android cihazlar içindir, yani peki ya iPhone iPhone belleği yükseltebilir miyim

iPhone İçindeki Hafızayı Nasıl Yükseltilir

iPhone telefonunuzda düşük depolama alanınız varsa, oldukça kolay bir şekilde telefonun hafızasının dolduğunu fark edeceksiniz. Ancak iPhone fazladan depolama alanı açmak için birkaç seçenek var. Bu seçeneklerden ilki: Telefonunuzda yerleşik olarak bulunan “Kullanılmayan uygulamaları sil” seçeneği.

iPhone Hafıza Artırma Nasıl Yapılır ; iPhone depolama alanınız bitiyorsa, telefonunuz biraz yavaşlar ve yeni uygulamalar, fotoğraflar ve müzikler için yer kalmadığına dair bir bildirim alırsınız. Ve bu oldukça rahatsız edici. Bir çok şeyi silmenize rağmen, telefonunuz size yeterli depolama alanı olmadığını bildirirse yine de başka yollara başvurmanız gerekir. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, iPhone uygulamaları silme işlemini kolaylaştırmak ve ihtiyacınız olduğunda cihazınızdaki belleği boşaltmak için “kullanılmayan uygulamaları serbest bırakın” adı verilen yerleşik bir özellik bulunur.

Xiaomi Bootloader Kilidi Açma