Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. İPhone Hafıza Doldu Ne Yapabilirim

İPhone Hafıza Doldu Ne Yapabilirim

İphone Hafıza Doldu Ne Yapabilirim

iPhone hafıza doldu ne yapabilirim ; iPhone depolama uyarısı, şu anda iPhone kullanıcıları için en yaygın sorunlardan biridir. Süper can sıkıcı iphone dakikada 10 kez görünen bildirim bellek dolu! “Depolama alanı neredeyse dolu: depolama alanınızı ayarlardan yönetebilirsiniz” yazan ve sürekli rahatsız etmeyi bırakmayan uyarı

iPhone Saklama Alanı Dolu

iPhone hafıza doldu ne yapabilirim ; Müziğinizin, Fotoğraflarınızın ve videolarınızın yanı sıra, iPhone’un belleğini doldurmanın nedenlerinden biri önbelleğinizdir. Önbellek, bellek için eski verilerin depolanmasıdır. Uygulamalarınız, özellikle kendi kendini temizlemiyorlarsa, çok fazla önbellek biriktirir.

Apple, iOS uygulama geliştiricilerinin, uygulama önbelleğinizi sık sık temizleyen kendi kendini temizleme özelliğine sahip uygulamalar geliştirmelerini önerir. Ne yazık ki, tüm geliştiriciler bunu yapmaz! Bu, iPhone bazı Android telefonların aksine “tüm önbelleği Temizle” Düğmesine sahip olmadığı için özellikle korkunçtur.

Sık Karşılaşılan Sorun

iPhone hafıza doldu ne yapabilirim? Devam edeceğim ve bu iPhone depolama sorunuyla karşılaşan birçok insan olduğunu varsayacağım. Twitter’da binlerce şikayet okuduktan ve aileniz, arkadaşlarınız ve iş arkadaşlarınızla yüz yüze sohbet ettikten sonra, bunu söylemenin güvenli olduğunu düşünüyorum!

Şimdi iPhone “depolama dolu” mesajından nasıl kurtulacağınızı öğrenin. İPhone bellek sorununuzu gidermek için aşağıdaki ipuçlarını takip etmeniz yeterlidir.

İlginizi Çekebilir: Telefonun Kamerası Odaklamıyor

iPhone Depolama Alanı Hatasından Kurtulun

Aslında, bu açılır pencerede gerçek bir “unut, görmezden gel, Kurtul” seçeneği olmasa da, onu yok etmenin bir yolu var. Aşağıda iPhone depolama sorununu nasıl gidereceğinizi öğreneceksiniz iPhone Hafıza Doldu Ne Yapabilirim ?

Kullanılmayan Uygulamaları Silin

İndirdiğiniz her uygulamaya göz atın. Artık ihtiyaç duymadığınız veya kullanmadığınız uygulamaları arayın. Ana ekranınızda gizlenen bir şey bulursanız, şimdi silin.

Ayarlar> Genel > kullanım> depolamayı Yönet gidin. İstenmeyen uygulamalara dokunun ve silin.

İstenmeyen Fotoğrafları Ve Videoları Silin

iPhone belleği temizlemeye çalışırken fotoğrafları ve videoları silmenin asla favori bir seçenek olmadığını biliyoruz. Ancak, birkaç iPhone fotoğrafını veya videosunu silerseniz bile, bu çok yardımcı olacaktır.

 • Artık ihtiyacınız olmayan bir ekran görüntüsüne sahip olabilirsiniz
 • Tam olarak aynı görünen iki selfie olabilir.
 • Kameranızdaki deklanşör modu ile, yanlışlıkla çekilen fotoğrafları bulabilirsiniz.

Safari Önbelleğini Temizle

Çoğu web tarayıcısı uygulamasına benzer şekilde Safari, sık ziyaret edilen sitelere erişmek için harcanan zamanı azaltmak için verileri (önbellek) depolar. Zamanla, bu önbellek biraz birikir. Safari internet önbelleğinizi silerek iPhone yer açıp açamayacağınızı görün. Bu harika bir ipucu. Bazı kullanıcılar, 3.ve 4. ipuçlarını denedikten sonra iphone 2 GB’DEN fazla alan temizledi.

Ayarlar> Safari > geçmişi ve Web sitesi verilerini Temizle

iPhone yeniden başlatmak için:

Ev düğmesini ve güç düğmesini 10 saniye boyunca (veya iPhone kapanana kadar) basılı tutun. Ardından iPhone tekrar açın.

Facebook Uygulamasını Silin Ve Yeniden Yükleyin

Hayır, verilerinizin hiçbiri silinmeyecek, sadece önbelleğiniz. Facebook uygulaması, önbelleğini otomatik olarak temizlemeyen daha önce bahsedilen uygulamalardan biridir. Facebook’u silerseniz ve cihazınızı yeniden başlatırsanız, iphone depolama alanında hemen bir fark görürsünüz.

Facebook uygulamasını Facebook uygulamasında 1,5 saniye basılı tutun> (uygulamalarınız titreşmeye başlar)> Facebook uygulamasında X düğmesine dokunun> Si dokunun.

Şimdi iPhone yeniden başlatın.

Ev düğmesini ve güç düğmesini 10 saniye boyunca (veya iPhone kapanana kadar) basılı tutun. Ardından iPhone tekrar açın.

Tüm Ayarları Sıfırlayın

Ayarlarınızı sıfırladığınızda, verileriniz silinmez, yalnızca ayarlarınız ve tercihleriniz silinir. Böylece müziğiniz, fotoğraflarınız, kişileriniz ve takvim etkinlikleriniz güvende kalır.

Tüm ayarları sıfırlamak için: Ayarlar > Genel > Sıfırla> tüm ayarları Sıfırla’ya gidin.

Yedekleme Ve Geri Yükleme

Bir iPhone yedeklemenin ve Geri Yüklemenin iki yolu vardır. İTunes üzerinden bir tane. Diğeri icloud’da ile. Cihazınızı yedeklemek, iPhone verilerinizi ve ayarlarınızı tek bir dosyaya kopyalamak anlamına gelir. İPhone geri yüklemek, mevcut tüm verilerinizi ve ayarlarınızı önceki bir iPhone yedekleme dosyasındaki tüm veriler ve ayarlarla değiştirmek anlamına gelir.

iTunes Veya icloud’da Olmadan Yedekleme

Bazı kişilerin iTunes veya icloud’da yedekleme sorunları var. Örneğin, “ iCloud depolama alanı dolu ”  bildirimini alanlar. Veya iTunes,” iTunes iPhone yedekleyemedi ” hata mesajı iPhone yedeklemesini bir kabusa dönüştürebilir.

Dr. Föne-telefon yedekleme iOS programını indirin. Bu uygulama mevcut verileri iphone veri tabanından bilgisayarınıza kopyalayacaktır. Ardından, bilgisayarınıza veya dizüstü bilgisayarınıza kaydedildiğini bilerek, yedeklenen şeyleri telefonunuzdan barışçıl bir şekilde silebilirsiniz. Windows veya Mac bilgisayarınızdan aşağıdaki indirme bağlantısını tıklayın ve aşağıdaki adımları izleyin:

 • Dr. Fone-Phone Backup indirin ve yükleyin.
 • Başlangıç ekranını açın.
 • iPhone bilgisayara bağlayın.
 • Tümünü seçin ve taramaya başlayın.
 • Bilgisayardaki verileri görüntüleyin ve dışa aktarın.
 • Bilgisayarınıza kaydedilen verileri iPhone silin.
 • Yazılım, bilgisayarınızda cihazınızın bir yedeğini oluşturabilir. Bu arada, silinen metin mesajlarını, iMessages, kişileri, arama kayıtlarını, WhatsApp geçmişini (ekler dahil), takvimleri ve notları yakalayabilir!

iCloud Kapatın

iCloud Mac bilgisayarınızdan veya iCloud bağlı herhangi bir iOS cihazından dosyalara erişmenizi sağlayan harika bir özelliktir. Ancak, iphone daha fazla alan oluşturmak için icloud kapatmak iyi bir seçenektir.

Ayarlar > iCloud > Kapalı gidin.

Cep Hastanesi İletişim Bilgileri
Cep Hastanesi İletişim Bilgileri

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone hafıza doldu açılmıyor , iphone hafıza doldu , iphone hafıza hemen doluyor
iphone hafıza dolunca ne olur , iphone hafıza sorunu nasıl çözülür , iphone hafızam doldu ne yapabilirim ,iphone hafıza sorunu ,iphone hafızam doldu ne yapmalıyım , iphone hafıza değiştirme.