iPhone Hafıza Nasıl Yükseltilir
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri / 0 Yorum / 218 Görüntülenme

iPhone Hafıza Nasıl Yükseltilir

iPhone Hafıza Nasıl Yükseltilir , 16 GB belleğe sahip iPhone’unuzun belleğini 32GB-64GB veya 128GB’A yükseltebilir misiniz? Yani iPhone belleği artırılabilir mi? İPhone belleğindeki yükseltme garantiyi bozuyor mu? İPhone belleğini artırmak için ücret nedir?

Birçok akıllı telefon üreticisi, cihazlarında hafıza kartlarının kullanımını desteklemektedir. Ancak Apple, cihazlarına hafıza kartı ekleme özelliğini hiç tanıtmadı. Ne iphone’larda ne de iPad’lerde hafıza kartı desteği olmamıştı.

Neden Apple hafıza kartı eklemeyi desteklemiyor?

Bu soruya basit bir cevap var. Apple, her cihazı çeşitli bellek boyutlarında üretir. Cihazın hafızası arttıkça, fiyat da doğal olarak değişir. Apple, daha fazla kazanmak için cihazlarına hafıza kartı ekleme özelliğini getirmiyor.

64 GB-256 GB arasında 1300 TL fiyat farkı var. 256 GB-512 GB arasında 1700 TL fiyat farkı var. Normalde, 64 GB iPhone 11 Pro ve 512 GB hafıza kartı satın alırsanız, çok daha avantajlı olabilirsiniz. Çünkü 512 GB hafıza kartı 600 TL’ye satın alınabilir. Aynı bellek artışı için Apple bizden 3000 TL alıyor. Bu nedenle, Apple hafıza kartını desteklememeye devam edecektir.

Apple’ın bellek artışını desteklememesinin nedenlerinden biri, eski iphone’ların belleklerinin tükenmeye başlaması ve sahiplerinin yeni, daha iyi bir iPhone modeline geçmesi gerektiğidir. Bu durumda iseniz, bu makale tam size göre.

iPhone Hafıza
iPhone Hafıza

iPhone hafızası yetmemeye mi başladı?

16GB, 32GB ile mümkün olduğunca düşük bir iPhone satın aldınız mı? Zamanla, iOS güncellemeleri alındığında, işletim sistemi daha fazla bellek alacaktır. Kullandığınız uygulamaların sayısı arttıkça, herhangi bir bellek alanı bırakmazlar. Ayrıca, İOS uygulamalarının sürekli güncellenmesi, her güncellemede belleği azaltacaktır. Belki de telefonu aldıktan birkaç ay sonra, iphone’unuzda yetersiz bellek yaşamaya başlayacaksınız.

Bu durumda ne yapabilirsiniz? Belki bazı uygulamaları silmek size birkaç gün kazandırabilir. Belki fotoğraflarınızı ve videolarınızı diğer medyaya kaydetmek de size zaman kazandırabilir. Ama bunların hiçbiri uzun vadede işe yaramaz. İndirmek istediğiniz 2-3 GB alan kaplayan bir oyun indiremezsiniz.

Eski iPhone’unuzu satacak ve yeni bir iPhone satın alacak mısınız? En azından 4-5 bin TL feda etmek zorunda kalacaksınız. Bu yazıda, yakın zamanda başlatılan bir süreç hakkında konuşacağım.

Yeni Alınan Telefon Kaç Saat Sarj Edilir

iPhone’ların belleği artırılabilir mi? Nasıl artırılır?

iPhone Hafıza Nasıl Yükseltilir ? NAND entegrasyonları (ROM belleği) akıllı cihazlarda bellek öğeleri olarak kullanılır. NAND çipinin boyutuna bağlı olarak, iPhone’un belleği de değişir. Son zamanlarda, iphone’ların NAND entegrasyonlarını değiştirme yöntemleri kullanılmıştır. Ayrıca firmamızda bu işlem yapılmaktadır. Fiyatı öğrenmek için Tıklayın.

Dikkat:

Bu makalede, yalnızca ROM belleğini artırma sorunu ele alınmıştır. (16 GB, 256 GB bellek olarak adlandırdığımız bellek ROM’DUR.) Başka bir bellek türü olan RAM belleğinin arttırılması bizim kapsamımızın dışındadır.

iPhone belleği anakart üzerine entegre edilmiştir. Bu entegrasyonu değiştirerek iPhone’un belleğini de artırabilirsiniz. Cep Hastanesi olarak bu işlemi yapıyoruz.

İlginizi Çekebilir: iPhone Hafıza  Yükseltme

iPhone belleğini artırmanın faydaları nelerdir?

İPhone’un belleği tükendiği için birçok hata oluşur. Örneğin, güncelleme sırasında 4013 hatasıyla karşılaşırsanız, bunun nedeni bellektir. Bellek artışı olduğunda bu sorunlar otomatik olarak kaybolur.

Hangi modellerde iPhone belleği artırılabilir?

Tüm iPhone modellerinde iPhone Hafıza Yükseltme işlemi yapılabilir. Ama genellikle iPhone 6-8 arası modeller için bu işlem yapılmaktadır.

iPhone belleğini artırma işlemini nerede yaptırabilirim?

Bu işlemi yapmak için özel ekipmana ihtiyaç vardır. Bu nedenle, bu işlem iyi bir teknik serviste yapılmalıdır. Anakart onarım özelliğine sahip teknik servisler bunu yapabilir.

iPhone belleğini artırma işlemi garantiyi bozar mı?

Evet. Cihazınıza yetkili servis harici yapılan tüm müdahaleler garantiyi bozacaktır.

iPhone hafızasını artırma ücretleri

Cep Hastanesi Olarak hafıza arttırma işlemi yapmaktayız. Ücreti Öğrenmek için Tıklayın 

Neden Cep Hastanesi?

  • Firmamız 15 yıllık tecrübeye ve markaya sahiptir,
  • Firmamızda kullanılan ürünler fiyatına göre orijinal yada muadildir,
  • Onarım işlemleri ve yedek parça 3 AY garanti belgelidir,
  • Yapılan işlemler sistemimizde kayıt altına alınır,
  • Telefonunuzu firmamıza gönderirken kargo ücreti ödemezsiniz.

Cep Hastanesi Adres Bilgileri

1. İstanbul içinde ikamet ediyorsanız firmamıza gelerek 2 saat süre içerisinde ekran değişimini yaptırarak teslim alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden kurumsal anlaşmalı yurt içi kargo ile 311748961 kodumuzu belirterek telefonunuzu ücretsiz şekilde bize gönderebilirsiniz. Cihazınız aynı gün yapılıp kargoya verilir.
2. Ödeme işlemi cihazınızın onarımı tamamlandıktan sonra hesap bilgileri kısmında bulunan hesap numaralarımız üzerinden EFT ve havale yöntemiyle yapabilirsiniz.

Cep Hastanesi İletişim Bilgileri
Cep Hastanesi İletişim Bilgileri

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir