Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iPhone Hard Reset (Resimli Anlatım)

iPhone Hard Reset (Resimli Anlatım)

Iphone Hard Reset

Apple kullanıcılarının marka ürünleri ile ilgili olarak yaşadığı en yaygın sorunlardan bir tanesi de iPhone hard reset atma sorunu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Dilimize, “zorlu başlatma” şeklinde çevirmiş olduğumuz son derece basit olan bu işlem sayesinde pek çok problemin üstesinden gelebilmektedir. Bu yazımızda sizlerle iPhone resetleme konusu üzerinde duracağız.

Ancak konuya girmeden önce bir uyarıda bulunmak istiyoruz. iPhone hard reset ya da daha yaygın olarak kullanılmakta olan tabiri ile iPhone resetleme işlemi hiçbir şekilde cihazınızda mevcut olan bilgilerin resetlenmesine yol açmaz.

Tıpkı bir makine ya da bilgisayarın yeniden başlatılması mümkün olabildiği gibi aynı şekilde bu işlem de telefonunuzu yeniden başlatır ve mevcut bilgileriniz cihazınızda aynı şekilde kalmaya devam eder.

iPhone’a Hard Reset Atma İşlemi

iPhone ya da iPad cihazınızın şarj olmuyorsa burada uygulayabileceğiniz en kolay yöntem iPhone resetlemek olacaktır. Hard reset yapabilmek için şu işlem adımlarını uygulamanız gerekmektedir.

 1. İlk olarak yapmanız gereken on/off tuşuna basmak olacaktır. Bu buton, iPhone 6 ve üstü modellerde sağ, diğer iPhone modelleri, iPad ve iPadlerde üst kısımda bulunmaktadır.
  Iphone Hard Reset
 2. On/Off butonuna basılı tuttuğunuz esnada cihazın önünde yer alan ve ana ekran tuşu olan “Home” butonuna basın ve elinizi çekmeden basılı tutun.
  Açma Kapama
 3. Her iki butona, ekran kapanıp yeniden Apple görüntüsü gelene dek basılı tutmaya devam edin.
  Açma Kapama

Bu işlem adımlarını aynı şekilde gerçekleştirdiğinizde iPhone hard reset atma işleminiz gerçekleşmiş olacaktır.

İlginizi Çekebilir: iPhone Instagram Hesap Dondurma

iPhone X Resetleme Nasıl Yapılır?

iPhone X model telefonlarda reset atma işlemi gerçekleştirmek için şu adımları takip edin:

 1. İlk olarak “Sesi aç” düğmesine hemen hızlıca basın ve bırakın.
  Reset Açma Kapama
 2. Ardından  “Sesi kıs” tuşuna yine aynı şekilde hızlıca basın ve bırakın.
  Açma Kapama
 3. Yan kısımda yer alan düğmeye Apple logosunu görene dek basılı tutun.
  Açma Kapama

iPhone X modellerinde de resetleme işlemi adımları bu şekilde basit olarak gerçekleştirilebilmektedir.

iPhone X Sıfırlama Nasıl Yapılır?

Gerçekleştirmiş olduğunuz iPhone X resetleme işlemi probleminizi gidermezse, tüm ayarları sıfırlamaya gerek duyabilirsiniz. Bu anlamda son çare olarak bir iTunes yedeklemesi alarak cihazınızı sıfırlama yoluna gidebilirsiniz.

iPhone X sıfırlama işlemini gerçekleştirmek için yapmanız gereken; Ayarlar + Genel + Sıfırla kısmını kullanmak olacaktır. Ancak bu işlemi yedek almadan gerçekleştirmeniz halinde bilgilerinizi kaybetmeniz gibi bir durum söz konusu olabilir. Bu nedenle dikkatli olmanız gerekmektedir.

Tüm bunların yanı sıra iPhone 7 ve iPhone Plus modellerinde Hard Reset işlemleri biraz daha değişik şekilde gerçekleşmektedir. Bu modellerde resetleme yapmak için takip etmeniz gereken işlem adımları şu şekildedir;

 1. Öncelikle cihazınızın sağ kısmında yer alan Açma / Kapama düğmesine parmağınız ile basılı tutun.
  Açma Kapama
 2. Açma / Kapama düğmesine basılı tuttuğunuz esnada bir yandan cihazınızın sol kısmında yer alan “ses kısma” düğmesine de aynı şekilde basılı tutun.
  Açma Kapama
 3. Son olarak ekran kapatılırken bu iki düğmeyi de basılı tutun ve ekran açılıp Apple logosunu görene dek bu şekilde basılı tutmaya devam edin.
  Iphone Hard Reset

Bu ve bunun gibi diğer tüm teknik konularda, marka ve modeli her ne olursa olsun cihazlarınızda ortaya çıkan arıza ve sorunlarda, telefon hastanesi olarak her daim hizmetinizdeyiz.

Uzman elinden  eğitim almış ve alanında tecrübeli ekibimiz tarafından cihazlarınıza ait her türlü sorun en iyi şekilde ve en kısa sürede çözülüp onarımı yapılır ve derhal tarafınıza teslim edilir. Sitemizde yer alan telefonlarımız üzerinden bize gerek sesli arama gerekse whatsapp yolu ile dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.