Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iPhone Hey Siri Çalışmıyor

iPhone Hey Siri Çalışmıyor

Iphone Hey Siri Çalışmıyor

iPhone Hey Siri Çalışmıyor Siri, iPhone, iPad, iPod touch, Mac veya Airpod’larınızda beklendiği gibi çalışmazsa, bu konuda sizlere detaylıca bilgi vermeye çalıştık.

Cihazınız internete bağlı değilse, Siri “maalesef ağa bağlanırken sorun yaşıyorum” veya daha sonra tekrar deneyin ” gibi yanıt verebilir. Cihazlarınızın internete bağlı olduğundan emin olun ve tekrar deneyin.

Siri’nin Açık Olduğundan Emin Olunuz

 • iPhone, iPad veya iPod touch’ınızda Ayarlar > Siri ve Arama bölümüne gidip “Hey Siri”yi Dinle ve Siri için Ana Ekran Düğmesi veya Siri için Yan Düğmeözelliklerinin açık olduğundan emin olun.
 • AirPods’da (2. nesil)2, AirPods’unuzun bağlı olduğu iOS aygıtında “Hey Siri” özelliğini açtığınızdan emin olun.
 • macOS Sierra veya sonraki sürümlerinde Apple  menüsü > Sistem Tercihleri’ne gidin, Siri’yi tıklayın ve Siri’ye Sor’un seçili olduğundan emin olun.

Siri ile ilgili bir seçenek görmüyorsanız Siri’nin ülkenizde veya bölgenizde kullanılıp kullanılamadığını kontrol edin. iOS ve Mac’te hangi Siri özelliklerinin hangi ülkelerde ve bölgelerde desteklendiğini öğrenin. iPhone Hey Siri Çalışmıyor

Siri İçin Sınırlamaların Açık Olup Olmadığını Kontrol Edin

iOS aygıtınızda veya Mac’te Siri’yi açamıyorsanız Sınırlamalar’da Siri’yi etkisizleştirmediğinizden emin olun.

 • iOS 12 veya sonraki bir sürümünde Ayarlar > Ekran Süresi > İçerik ve Gizlilik Sınırlamaları > İzin Verilen Uygulamalar’a gidip Siri ve Dikte’nin kapalı olmadığından emin olun. iOS 11 veya önceki sürümlerinde Ayarlar > Genel > Sınırlamalar’a gidin.
 • macOS Sierra veya sonraki sürümlerinde Ayarlar menüsü > Sistem Tercihleri > Ebeveyn Denetimleri > Diğer’e giderek Siri’yi ve Dikte’yi kapat’ın seçili olmadığından emin olun.,

İlginizi Çekebilir: iPhone Bu Aksesuar Desteklenmiyor Olabilir Sorunu

Hey Siri Çalışmıyor Hatası

Desteklenen iPhone, iPad ve iPod touch modellerinde, Ana Ekran düğmesini veya yan düğmeyi basılı tutmadan “Hey Siri” özelliğini kullanarak Siri ile konuşabilirsiniz. “Hey Siri” özelliği çalışmıyorsa Ayarlar > Siri ve Arama’ya gidin ve “Hey Siri”nin açık olduğundan emin olun.

“Hey Siri” aşağıdaki durumlarda kullanılamaz:

 • Aygıtınızın ekranı yere bakıyorsa
 • iPhone veya iPad kılıfınızın kapağı kapalıysa
 • iPhone’da Düşük Güç Modu etkinse
 • iPhone 6 veya önceki bir modeline, çoğu iPad modelinden birine veya iPod touch’a sahipseniz ve aygıtınız güce bağlı değilse.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone 6s hey siri çalışmıyor , iphone 5 hey siri çalışmıyor , iphone 6s plus hey siri çalışmıyor , iphone da siri çalışmıyor , iphone 8 siri çalışmıyor , iphone siri çalışmıyor , iphone hey siri sorunu , siri çalışmıyor neden , siri çalışmıyor , hey siri çalışmıyor

Siri Sesli Cevap Vermiyor Çalışmıyor Ne Yapmalıyım

Biz iPhone ilk ”Siri ayarları ilk erişim sağlar. Ardından giriş sesli geri bildirim ” alanına giriyoruz ” Bir sonraki ekran Serbest eller serbest olarak seçilirse, bu alanı her zaman ıp olarak değiştirirseniz ve kaydederseniz, sorunun muhtemelen çözüldüğünü göreceksiniz. İphone 6, iphone 5, iphone 4, iphone 7 siri’yi algılamazsa, siri sadece kulaklıklarda çalışır.

Siri çalışmıyor ile ilgili olarak öncelikle iPhone telefonumuzdan menü alanına gelip bu alandan da ”Ayarlar” bölümüne giriş işlemi gerçekleştiriyoruz.

Siri neden çalışmaz bunun ilk sebeplerinden biri ”Sus” komutunun verilmiş olmasından kaynaklıdır. Eğer ayarları yapmanıza rağmen hala çalışmıyor ise bu adımlara devam ediyoruz.

 • Ayarlar” alanına girdikten sonra gelecek olan ekran bilgilendirmesinde ”Genel” bölümü olacaktır. Bu alana girişimizi gerçekleştiriyoruz.

Siri sesi algılamıyor ve yapılan kontroller sonrasında da problem giderilemiyorsa ”Genel” kısmından aşağıya doğru geldiğimizde karşınıza ekranda görüldüğü gibi,

 • Sıfırla” alanı gelecektir. ”Sıfırla” diyerek işlemlere devam ediyoruz.

Sirinin sesi gitti, hey siri çalışmıyor gibi ayarlarımızın sonuna geldiğimizde ise son olarak gelecek olan ekran bilgilendirmesinde ”Tüm ayarları sıfırla” diye bir yazı göreceksiniz.

 • Tüm ayarları sıfırla” dedikten sonra ayarlarınız sıfırlanacaktır. Ve artık siz siriyi kullanmaya başlayabileceksiniz.