Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Hızlandırma Taktikleri

iPhone Hızlandırma Taktikleri

Iphone Hızlandırma Taktikleri

iPhone Hızlandırma Taktikleri; Özellikle eski cihazlarda karşılaşabileceğimiz yavaşlama sorunu, zaman zaman son derece can sıkıcı hale gelebiliyor. Bu sorunu giderebileceğini düşündüğümüz bazı teknikleri yazımızda konu edindik. Umarız işinize yarayacaktır.

iPhone Hızlandırma Taktikleri; IOS 10’un piyasaya sürülmesinden bu yana, olumlu ve olumsuz yorumlar devamlı olarak geliyor. IOS 10 için olumsuz incelemelerden biri, telefonun yavaşladığı şikayetleridir. IOS 10 ayrıca yüzlerce yeni özelliğe sahiptir. (İOS 10 ile beraber gelen özelliklere bakın) bu özellikler elbette her iPhone’da aynı performansla çalışmaz. Bu makalede, telefonlarının iOS 10 ile beraber yavaşladığından ve ücretin daha kısa sürdüğünden şikayet edenler için birkaç tavsiye vereceğiz.

iPhone’u Hard Reboot Yapmak

iPhone Hızlandırma Taktikleri; Genellikle yavaş çalışmakta olan iPhone’a hızlı bir biçimde yeniden başlatarak hızlandırabilirsiniz. Bu yöntem, küçük bir yazılım sorununun veya dengesiz bir uygulamanın neden olduğu yavaşlamalara çözümdür. Sert yeniden başlatma işlemi son derece kolay ve basittir. Açma / kapatma tuşunu ve Giriş tuşunu aynı anda birkaç saniye basılı tutun ve ardından telefonunuzun yeniden başlamasını bekleyin. Bu arada, Apple logosu görünecektir. Bu noktada, tuşları düşürerek iPhone’unuzun normal şekilde başlamasına izin verebilirsiniz. iPhone 7 veya 7 Plus kullanıyorsanız, açma / kapama tuşuyla beraber Sesi Yükselt / Alçalt tuşunu basılı tutmanız gerekir.

Depolama Alanında Boş Yer Açın

Depolama alanı dolu veya iyi doldurmaya yakın bir iPhone, daha yavaş çalışma eğilimindedir. Artık kullanmadığınız uygulamaları kaldırarak, fotoğraflarınızın ve videolarınızın yedeklerini alarak ve bunları numaralı telefondan silerek depolamada daha fazla yer açabilirsiniz. IOS 11’de daha fazla boş alan kazanmanıza yardım edecek birkaç yeni araç var. IOS 11’de Ayarlar> Genel> iPhone Depolama sekmesine girdiğinizde, belleğin ne kadar dolu olduğunu gösteren renkli bir grafik görürsünüz. Burada depolama alanının durumunu detaylı olarak kontrol edebilirsiniz. Öneriler bölümünde dilerseniz iCloud Fotoğraf Arşivi’ni etkinleştirebilir veya kullanılmayanları silebilirsiniz.

Iphone Hızlandırma Taktikleri
Iphone Hızlandırma Taktikleri

Telefonunuzu Yeniden Başlatın

Bu aptalca gelebilir, ancak iPhone ile alakalı pek çok sorunun telefonu kapatıp açarak çözülebileceğini biliyoruz. Bu hemde yavaşlayan iPhone ve iPad’inizi de hızlandıracaktır. Telefonunuzu yeniden başlatmak için, kapat düğmesini görene kadar güç düğmesini basılı tutun ve telefonu kapalıyken kapatın.

Son iOS Versiyonuna Güncelleme Yapın

Yeni yazılım güncellemeleri arasında Her Zaman Açık düzeltme eki ve performans artırıcı iyileştirmeler bulunur. Ayrıca telefonunuzu güvende tutacak güvenlik geliştirmeleri de sunarlar. Yeni iOS güncellemesinin telefonunuzu yavaşlatacağını düşünüyorsanız, bunun bir efsane olduğunu bilmelisiniz. Bu güncellemeler, beta aşamasında tespit edilen tüm problemleri düzeltmek için bir dizi düzenlemeden oluşur ve genel kullanıma sunulmadan önce test edilir. Bu sebeple, en son yazılım güncellemesine yükseltme son derece güvenilirdir. iPhone’unuz yavaş çalışıyorsa, bunun sebebi yazılım problemleri veya Apple’ın güncellemeyle çözdüğü güvenlik açıkları olabilir.

  • Ayarları açın.
  • Genel > Yazılım Güncelleme’ye gelin
  • Ve telefonunuzu, en son iOS versiyonuna yükseltin.

İlginizi Çekebilir: Uygun Fiyatlı Alabileceğiniz Telefonlar

Iphone Hızlandırma Taktikleri

Uygulamalarınızı Güncelleyin

Eski uygulamalar iOS 11’de problemsiz ve hızlı bir biçimde çalışmayabilir. iPhone’unuzu iOS 11’e yükselttikten sonra App Store’a gidin ve Güncellemeler bölümündeki uygulamalar için güncellemeleri kontrol edin. Eğer bir güncelleme var ise faydalı olacaktır.

Saydamlığı ve Hareketi Azaltın

Grafikler üstün performans yükü içerir. iPhone’un sahip olduğu bazı grafik ve hareket özelliklerini devre dışı bırakarak, hafif bir performans artışı sağlayarak yükü cihazdan çıkarabilirsiniz. Ayarlar> Genel> Erişilebilirlik’i seçin. Bu alanda Kontrastı Artır öğesine dokunun ve açılan ekranda saydamlığı azalt seçeneğini etkinleştirin. Hareketleri azaltmak için Ayarlar> Genel> Erişilebilirlik öğesine tekrar dokunun ve azaltma hareketini etkinleştirin.

Belleğinizi Temizleyen

Telefonları çok uzun süre kullanmak ve pek çok uygulamayı aynı anda çalıştırmak telefonu yavaşlatan faktörlerdir. Telefonunuzun belleğinin düzenli şekilde temizlenmesi onu hızlandırmayabilir, ancak performansının iyileştirilmesine olumlu katkıda bulunacaktır. Bunu telefonunuzu yeniden başlatarak yaparsınız.

Iphone Hızlandırma Taktikleri

Uygulama Ön Belleğini Temizleyin

Birçok uygulama resim ve video gibi verileri önbelleğe alır. Bu, tekrar açtığınızda daha hızlı açılmalarını sağlar. Bu uygulama, Chrome ve Safari gibi pek çok tarayıcının ortak bir özelliğidir. Ancak zamanla ön bellekte yer kaplamaya başlayan bu veriler, telefonunuzun önemli ölçüde yavaşlamasına neden olabilir. Tüm uygulamaları silmek için tek bir anahtar yoktur, ancak ayarlara giderek önbelleği temizleyebilirsiniz. Safari kullanıyorsanız, Ayarlar> Safari gidip history Geçmişi ve verileri sil tıklayarak geçmişi temizleyebilirsiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone hızlandırma yolları , iphone hızlandırma uygulamaları , iphone hızlandırma ayarları , iphone hızlandırmak için , iphone hızlandırmak için ne yapmalıyım , iphone hızlandırma programı , iphone 6 hızlandırma yolları , iphone 7 hızlandırma , iphone 8 hızlandırma.