Iphone Hoparlör Sorunu
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri

iPhone Hoparlör Sorunu

iPhone Hoparlör Sorunu, iPhone 6 ve iPhone 6s kullanıcıları en sık şikayet edilenler arasındadır. İPhone hoparlörünün arızalanmasının kırık yada hasarlı olduğu anlamına gelmediğine dikkat edilmelidir. Bazen, bu şekilde bir soruna geçici bir yazılım çökmesi niçin olabilir. İPhone 6 hoparlörün çalışmayı durdurmasına yol açan yazılım sorunları birkaç bayağı şekilde çözülebilir. İşte iPhone hoparlör sorunu için çözümler:

Sorun Giderme Yöntemlerini Deneyin

Diğer birçok problemde olduğu gibi, temel problem yok etme iPhone hoparlör arızasının çözümü olabilir.

 • İphone ‘unuzun sessiz modda olmadığından kesin olun. Sessiz Mod düğmesini denetim edin ve genel moda geçin. Bunu yapmış olduktan sonra, Sessiz Mod düğmesinin yanındaki turuncu şerit artık görünmez.
 • Alternatif olarak, zil sesi birimi minimum seviyeye yakınsa, sesi en üst düzeye çıkarmayı deneyebilirsiniz.

Bu yöntemler sorunu çözmeye yardımcı olmazsa, deneyebileceğiniz 6 yöntem daha vardır.

iPhone ‘u Yeniden Başlatın

iPhone Hoparlör Sorunu; iPhone ‘u yine başlatmak, Hoparlör problemleri da dahil olmak üzere bir oldukça iOS sorununu düzeltmenin en iyi ve en basit yoludur. İPhone’u tekrar başlatmak iPhone modeline göre değişir.

iPhone 7 kullanıyorsanız, cihazı yeniden başlatmak için aynı anda ses kısma ve açma / kapama düğmelerine basın. Başka bir iPhone modeli kullanıyorsanız, güç düğmesini ve ev tuşunu aynı anda 10 saniye süresince yine başlatmak için basılı tutun.

Bu yöntem, iPhone ‘unuzla ilgili sorunlara niçin olabilecek arka plan işlemlerini tamamladığı için iPhone hoparlör çalışmıyor sorununu çözmenize yardımcı olabilir.

İlginizi Çekebilir: Samsung Orta Tuşu Yavaş Çalışıyor

iPhone Kulaklık Modun ‘da Mı

Kulaklık takılı olmasa da, iphone ‘unuz hala kulaklık moduna takılabilir. Bu durumda, cihazın hoparlöründen ses duyulmaz.

Iphone Hoparlör Sorunu
Iphone Hoparlör Sorunu

Daha önce giydiğiniz kulaklığı kaldırmış olsanız bile, kimi zaman iPhone hala bağlı şeklinde davranabilir. Bu, kulaklık jakında biriken kir ve tozdan kaynaklanabilir. Kulaklık jakını yumuşak ve kuru bir bezle temizleyerek bu problemi önleyebilirsiniz.

Üçüncü Parti Donanımlar

iPhone ‘unuz Bluetooth veya AirPlay üzerinden üçüncü taraf donanıma bağlı olabilir. Bu şekilde bir durumda, iPhone sesleri çalmak için kendi hoparlörü yerine bu üçüncü taraf hoparlörleri kullanmaya devam edecektir.

 • iPhone ekranını kontrol merkezine kaydırın ve açıksa Bluetooth’u kapatın.
 • DenetimMerkezine girin AirPlay’e tıklayınız ve herhangi bir cihaza bağlı olup olmadığından emin olunuz.

Arama Yaparak Hoparlörü Kontrol Edin

iPhone hoparlörünü kullanarak arama yapmak, hoparlörün hasar görüp görmediğini veya bir yazılım problemi olup olmadığını denetim etmek için ideal bir yoldur. Kişilerinizden bir birey seçin ve arayın. Arkasından, aşağıda gösterildiği şeklinde hoparlör simgesine dokunun.

Telefonun zil sesini duyabiliyorsanız, iPhone hoparlör problemi bir donanım değil, bir yazılım sorunudur. İşletim sistemini (iOS) en son sürüme güncellemek, probleminin giderilmesine yardımcı olabilir.

İOS sürümünü güncellemek için Ayarlar> Genel> Yazılım Güncellemesi ‘nde İndir ve Yükle seçeneğine dokunun. Şartları ve koşulları kabul ettikten sonra şifrenizi girin ve istenirse onaylayın.

İphone’unuz güncellendikten sonrasında, iPhone hoparlörünün çalışmamasına niçin olabilecek hatalar muhtemelen düzeltilecektir.

iPhone ‘u Geri Yükleyin

Yukarıdaki yöntemlerden hiçbiri hoparlör sorununu çözmezse, iPhone ‘unuzu son çare olarak geri yükleyebilirsiniz. Bunu yapmadan önce, veri kaybını önlemek için iPhone ‘unuzu yedeklediğinizden kesin olun. İPhone’unuzu geri yüklemek için şu adımları izleyin:

 • Itunes ‘in son olarak sürümünü bilgisayarınıza yükleyin.
 • İPhone ‘unuzu bir USB kablosu kullanarak bilgisayara bağlayın ve iTunes ‘u başlatın, iPhone’unuzu seçin ve Özet’i tıklayın.
 • Son olarak, iTunes ‘da ‘iPhone ‘u Geri Yükle’ yi tıklayın. Oluşturulan bildiri kutusunda Yükle geri yükle ve yeniden tıklatın ve işlemin tamamlanmasını bekleyin.
 • İşlem tamamlandıktan sonrasında iPhone ‘unuzu bilgisayardan çıkarın ve hoparlörün çalışıp çalışmadığını kontrol edin.
 • iPhone hoparlör aşağı sorunu da öteki birçok önemli iOS özellikleri kullanımını engelleyebilir.

Bu nedenle, bu problemi mümkün olan en kısa sürede çözmelisiniz. Bir yazılım hatası sebebiyle iPhone hoparlörü çalışmıyorsa, yukarıdaki yöntemler sizi çözecektir. Ancak, bu yöntemlerin hiçbiri işe yaramadıysa, hoparlörünüz hasar görebilir ve değiştirilmesi gerekebilir. Böyle bir durumda, aletinizi bir Apple teknik servisine götürmelisiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone hoparlör sorunu garanti , iphone hoparlör sorunları , iphone 7 hoparlör sorunu , iphone 11 hoparlör sorunu , iphone x hoparlör sorunu , iphone 6s hoparlör sorunu , iphone 8 hoparlör sorunu , iphone 7 hoparlör sorunu çözümü , iphone x speaker problem after water , iphone aramada hoparlör sorunu

iPhone Hoparlör Değişimi

iPhone Hoparlör Sorunu, iPhone hoparlör değişimi uzman ve deneyimli APPLE teknisyenleri tarafınca 7/24 güvenlik önlemleri ile donatılmış gerekli koşullara haiz teknik servis odamızda özel ekipman kullanılarak gerçekleştirilmektedir.

 • iPhone hoparlör değişiklik yapma süresi teknik servisimizde 1 saattir. Kargo sevkıyatı için bu süre 3 (üç) iş günüdür. Nakliye ücreti 2 yönlü Cep Hastanesi ile kaplıdır.
 • Hoparlör değiştirildikten sonra, cihazdaki bilgiler silinmez.
 • Telefonun performansında değişim yok. Aksine, hoparlör değiştirildiğinde iç temizlik yapılır ve performans artar.
 • Aletinizi dilediğiniz kadar kontrol edebilirsiniz. Herhangi bir şüphe durumunda ücretinizi iade edebilirsiniz.
 • iPhone hoparlör değiştirildikten sonra, telefonunuz Cep Hastanesi imzalı ve damgalı teknik servis güvence kartı ile 3 ay süresince size teslim edilecektir. Bu şekilde, hoparlörle ilgili en küçük bir sorun bile anında ücretsiz olarak çözülebilir.

İletişim iPhone bir Cep Hastanesi Cep Telefonu ekran onarım ve değiştirme Türkiye kayıt sahibi ile donatılmıştır. Teknik servisimiz tarafından çekilen ve kaydedilen videolarımızı Hakkımızda sayfasından seyredebilirsiniz. Teknik servisimizin bildirişim detayları ve Kargo iyi mi gönderebileceğiniz aşağıda detaylı olarak açıklanmıştır.