Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Hücresel Veri Açık Ama İnternet Yok

iPhone Hücresel Veri Açık Ama İnternet Yok

Popüler Aramalar: iPhone 8 Arka Cam Kapak DeğişimiiPhone 11 Ekran Değişimi

Iphone Hücresel Veri Açık Ama İnternet Yok

iPhone Hücresel Veri Açık Ama İnternet Yok; Hücresel veri sorunu olduğunda, veriler iPhone modellerinde açık olsa bile internete erişimin kısıtlandığı vakitler vardır. Böyle bir durumda, her kullanıcı sorunu kendi olanaklarıyla kişisel olarak çözmeye çalışır.

Ancak, doğru uygulamalar yapılmazsa iPhone hücresel veri sorunu çözülemeyebilir. Bu sebeple, çözüm yollarını tam olarak bilmek ve bu yönde uygulama yapmak gereklidir.

iPhone Hücresel Veri Açık Ama İnternet Yok; diyorsanız, bu sorunu çözmenin pek çok yolu olduğunu söylemek yanlış olmaz. Deneme ve hata yöntemleriyle çözüm bulmanız gerektiğini ve bir çözüme ulaşana kadar denemeye devam etmeniz gerektiğini söylemeden geçmeyelim. Şimdi, hücresel veri problemini çözmek için ne yapılabilir? Şunlara bakalım.

Mobil Veri Açılmıyor Sorununun Sebebi

Akıllı telefonlarımız internete iki şekilde erişebilir: önce telefona takılı olan SIM kart üzerinden, şebeke üzerinden; İkincisi, Wi-Fi özelliği aracılığı ile, var ise, internete bağlanmak için telefonda. Telefonlarımız internete bir ağ (mobil ağ) üzerinden bağlanırken, belirli protokolleri (APN) izler ve bizi İnternet noktasına iletir.

Bu APN protokolleri, operatör tarafından sunulmakta olan hizmetler için çeşitlendirilir. MMS, WAP ve İNTERNET bunlardan bazıları. Bugün bu protokoller telefonumuzda tanımlanmıştır. Geçmişte, internet ayarları ayrı ayrı ayarlanmış olmalıdır (telefonunuzda kayıtlı bir APN yoksa, müşteri temsilcinize başvurun).

Türkiye’deki operatörler eski bir teknoloji olan WAP servisini durdurmaya karar vermişlerdir. Artık yalnızca İNTERNET sözleşmesi aktif olacak şekilde çalışmayacaktı. Ancak bir sorun vardı: pek çok telefon için var iseyılan olarak tanımlanan protokol WAP APN idi. Böylece kullanıcılar ağda bir internet işareti olsa bile internete erişememeye başladılar. Bu sorunun da çok basit bir çözümü vardı: APN’yi WAP yerine internete değiştirmek. O zaman her şey eskisi gibi olacaktı. Bugüne kadar böyle oldu. Görüyorsun, ayrıntılar bu.

iPhone Hücresel Veri Problemi Nasıl Düzeltilir

iPhone hücresel veri sorunu genelde internet erişiminde istenmeyen durumlara yol açar. iPhone kullanıcılarının bu sorunu çözmeden internete erişmeleri nerdeyse imkansız. Öyleyse, iPhone’daki hücresel veriler açık ancak internete giremiyor? Bir iPhone kullanıcısının bir sorun biçiminde ne yapması gerektiğine daha yakından bir göz atalım.

  • Hücresel veri sorunu için en basit çözüm yollarından biri telefonu kapatıp açmaktır.
  • Bunun yanında veri dolaşımını açmak da sorunun giderilmesine yardımcı olabilir. (Ayarlar -> Hücresel Veri -> Hücresel Veri -> Veri Dolaşımı)
  • Ağ ayarlarını sıfırlamak da başka bir çözüm yöntemidir. (Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla)
  • Eğer var ise iOS ve telefon güncellenmesi gerekir. (Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme)
  • Diğer yandan telefonu fabrika ayarlarına döndürmek ya da telefonu tamamen sıfırlamak da yine etkili çözümlerden birisidir.
Iphone Hücresel Veri Açık Ama İnternet Yok
Iphone Hücresel Veri Açık Ama İnternet Yok

Veri Kullanım Miktarınızı Görüntüleme

Hücresel veri kullanımınızı görüntülemek için, Ayarlar> Hücresel veya Ayarlar> Mobil Veri’ye gidin. IPad kullanıyorsanız, bunun yerine Ayarlar> Hücresel veriyolunu izlemeniz gerekebilir. Hangi uygulamaların hücresel verileri kullandığını görmek için aşağı kaydırın. Bir uygulamanın hücresel verileri kullanmasını istemiyorsanız, o uygulamanın hücresel verilerini kapatabilirsiniz. Uygulamalar, sadece hücresel veriler kapatıldığında veriler için Wi-Fi kullanır.

İlginizi Çekebilir: Dokunmatiği Bozulan Telefon Ne Kadara Yapılır

Farklı sistem servislerinin hücresel veri kullanımını ayrı ayrı görüntülemek için, Ayarlar> Hücresel veya Ayarlar> Mobil Veri’ye gidin. Ardından ekranın altına kaydırın ve Sistem Hizmetleri’ne dokunun. Hücresel veriler her sistem hizmeti için ayrı ayrı açılamaz ve kapatılamaz. Geçerli dönemde bir uygulamanın veri kullanım istatistiklerini veya dolaşım sırasında veri kullanan uygulamaların veri istatistiklerini görüntüleyebilirsiniz. Bu istatistikleri sıfırlamak için, Ayarlar> Hücresel veya Ayarlar> Mobil Veriler bölümüne gidin ve İstatistikleri Sıfırla öğesine dokunun.

İnternet Paketim Var İnternete Giremiyorum

Son zamanlarda, iPhone kullanıcıları çok zor bir süreçte olmuştur. Bir internet paketim var, hücresel veriler açık, ancak bu meselenin üstesinden gelmeye çalışarak yaşanan problemler gibi çeşitli çözümlere giremiyorum çoğunlukla işsiz kalıyor.

Bununla beraber, iPhone hücresel veri problemi birkaç yöntemle kolayca çözülebilir. Size söyleyeceğimiz öneriler ile bu sorundan kolayca kurtulabilirsiniz.

Veri Dolaşımını Açın
Veri Dolaşımını Açın

Veri Dolaşımını Açın

İnanılmaz gelebilir, ancak bir iPhone veri kesintisi yaşamakta olan pek çok kişi bunu güvenilir bir çözüm olarak buldular. Özellikle, veri dolaşımı kapatıldı ve bazı iOS güncellemelerinin ardından bazı cihazlardaki bir hata sebebiyle tekrar açılması gerekmektedir.

“Ayarlar -> Hücresel Veriler -> Hücresel Veri Seçenekleri” ne gidin, sonra “veri dolaşımını” açın ve cihazınızı yeniden başlatın.

Bu elbette geçici bir çözümdür. Çünkü yurtdışına çıktığınızda Veri Dolaşım özelliğini kapatmanız gerekmektedir. Aksi halde takdride iyi değil bir telefon faturasıyla karşılaşılabilir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone 6 hücresel veri açık ama internet yok , iphone 6s hücresel veri açık ama internet yok , iphone 7 hücresel veri açık ama internet yok , iphone hücresel veri açık internet yok , hücresel veri açık ama internet yok ios , iphone hücresel veri açılıyor ama internet yok , iphone hücresel veri açıyorum ama internet yok , hücresel veri açık ama internet yok , iphone hücresel veri açık ama internete giremiyorum , iphone hücresel hata , iphone hücresel veri açık ama internet yok , iphone hücresel veri açık olmasına rağmen internet yok
iphone hücresel açık internete giremiyorum.

Sıkça Sorulan Sorular

Cep Hastanesi garanti harici tamirleri sağlayan bir akıllı telefon ve mobil cihazlar servisidir. Bizi diğer servislerden ayıran, İstanbul içinde sorunlarınıza en kısa sürede çözüm sunması, İstanbul dışı ise tek taraflı ücretsiz kargo ile ulaşılabilmesi ve müşterisini bütün tamir sürecinden haberdar etmesidir.

WordPress Uzmanı: Buğra Yazar