Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iPhone İç Ekran Kırılması Nasıl Anlaşılır

iPhone İç Ekran Kırılması Nasıl Anlaşılır

Iphone İç Ekran Kırılması Nasıl Anlaşılır

iPhone İç Ekran Kırılması Nasıl Anlaşılır , Bu sorunla karşılaşmanızın nedeni, iPhone ekranı bozulurken ve kırılmayı görüntülerken dahili ekranın bozulmasıdır. Anakartın hasar görmesi durumunda. Net bilgi sağlamak amacıyla, cihazınız uzman APPLE teknisyenleri tarafından test edilecektir.

iPhone ekranını kırdıktan sonra görüntünün gelmemesinin nedeni, dahili ekran kırılmasını deneyimlemesidir. İç listede ve ekranda görüntü çatlama sonucu herhangi bir görüntü almak mümkün olmayabilir. Ya da ekranınız mürekkep gibi bir renge dönüşebilir.

iPhone İç Ekran Kırılması Nasıl Anlaşılır

Nasıl kendi ekranlarında gördüğünüz görüntülere benzer internet araştırma yapmak iPhone insanların iç ekranın mola anlamak için internet sitesinde görmek mümkün olacak. Dahili ekranlar kırıldığında, telefonların görüntüleme sistemi tamamen bozulur. Ekran açık kalsa da, görüntü belirli bölümlerde tamamen kaybolur. Dahili ekran kırılırsa, dış camda sorun yoktur, ancak telefonu bu şekilde kullanmak mümkün değildir.

Görüntü kaybı, dahili ekranın kırıldığı alan kadar. Bazı telefonlarda, ekranın yarısından fazlası kaybolurken, bazı telefonlarda çok küçük bir alan kırılabilir. Yeşil, mavi veya sarı renklerde görülen bu alanlar, normalde ekranda olması gereken görüntüyü dışa aktarmaz. Bu durumlarla karşılaşanlar en kısa sürede onarım için profesyonel hizmet almalıdır.

İlginizi Çekebilir: iPhone Açılmıyor Logo Gelip Gidiyor Çözümü

iPhone İç Ekran Kırılması Nasıl Önlenir?

iPhone’daki dahili ekran kırılmasını nasıl anlayacağınız sorusunu soran insanlar, bu sorunu sıklıkla yaşayan insanlardır. Bu sorunu bir kez yaşamış ve tekrarlanmamasını isteyenler için doğru bir karar olacaktır. Daha sonra, telefonların bu sorunu yaşamasını önlemek için önlemler alınmalıdır. Iphone modellerinden herhangi birine sahip olan kişiler dahili ekranlarının kırılmasını istemiyorsa;

 1. Ekran koruyucu kullanımı,
 2. Telefonunuzu aşırı ısınmayın,
 3. Piller şişmeye başlamaz,
 4. Onlar dolu olsa bile onlar hala ücret değil dikkatli olmalıdır.

Akıllı telefonların ekranı, dışarıdan içeriye doğru ön cam, dokunmatik ekran, dahili ekran ve harici panelden oluşur. Akıllı telefonunuza ilk kez baktığınızda ön cam. Bazı telefon modellerinde dış çıta görülebilir. İç ekran kırılması, göremediğimiz ve dokunmatik ekranın altında olan ön camın altındaki iç alanın kırılmasıdır.

iPhone İç Ekranım Kırıldı Ne Yapmalıyım?

Her gün çalışanlarımız onlarca farklı telefonu inceliyor. Belirli bir deneyim seviyesine ulaştıklarında, karşılaştıkları sorunları çözmek için gerekli adımları atmaya başlarlar. Firmamızın tüm çalışanları, tek çözümün, bu seviyede hizmet verirken dahili ekran kırılırsa ekranları değiştirmek olduğunu biliyorlar.

 • Servisimizde garantili olarak ekran değişimi yapılmaktadır.
 • Pendik’te bulunan servisimize elden teslim edebilirsiniz. İş yerimizi görebilir dilerseniz işlemi yanınızda yapabiliriz.
 • Ücretsiz kargo ile gönderebilirsiniz. Aynı gün işlem yapılır güzelce paketlenir ve kargoya teslim edilir

Bu bilgileri iphone sahipleriyle paylaşan çalışanlar ekran değiştirme işlemine başlar. Bu değişim işlemlerinde çalışanlarımıza 15 dakika vermek yeterlidir. Takım arkadaşlarımız ekranlarınızı en az 15 dakika içinde değiştirerek telefonlarınızı size sunar.

iPhone İç Ekran Nasıl Kırılır

Telefonun iç ekranı nasıl kırılır en çok merak edilen konulardan bir tanesidir. Bu sebeple maddeler halinde açıklayalım.

 1. Telefon darbe alması, üzerine istemsiz baskı uygulanması veya yere düşmesi sonucunda ön cam ile birlikte iç ekranda kırılır. Dokunmatik alan çalışmaz ve yukarıda bahsetmiş olduğumuz sorunlar ortaya çıkar.
 2. Bataryanın şişmesi de iç ekran kırılmasını sebebiyet verir. Batarya şişmesi sonucu kasaya ve ekrana baskı yapılır. İç ekranda cam olduğu için bu baskıya bir yere kadar dayanır ve kırılır.
 3. Telefonun aşırı ısınması sonucunda da iç ekran kırılması yaşanabilmektedir. Bazı kullanıcılar telefonum darbe almadı ama ekranı kırıldı anlayamadım diye sorular sormaktadır. Bu sorunun sebebi de genellikle aşırı ısınan ekranın en ufak bir darbede çatlamasıdır.

Bu makale için google’de en çok aranan kelimeler; iphone iç ekran kırılması nasıl anlaşılır, iphone iç ekran kırılması garanti kapsamına girermi, iç ekran kırılması ne kadara yapılır, iç ekran kırılması nasıl düzeltilir, iç ekran kırılması tamiri, telefonun iç ekranı kırıldı ne kadara yapılır