Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iPhone İçin Pratik Yöntemler

iPhone İçin Pratik Yöntemler

Popüler Aramalar: iPhone 8 Arka Cam Kapak DeğişimiiPhone 11 Ekran Değişimi

Iphone İçin Pratik Yöntemler

iPhone İçin Pratik Yöntemler; Apple’ın ürünleri sadeliği ve kullanım kolaylığı ile tanınırlar. Birçoğumuz zaten iPhone’u tasarlarken Apple’ın bu fikirle hareket ettiğini biliyoruz. Ancak, buna rağmen, iPhone’un kullanımını olduğundan daha kolay hale getirmenin birkaç basit yolu var. İşte bunlardan birkaçı

iPhone İçin Pratik Yöntemler; iPhone için pratik yöntemler açısından hem işletim sistemi hem de ek donanım hakkında size çeşitli bilgiler vermeye çalışacağız. Bu numaralarla telefonunuzu daha pratik bir biçimde kullanabilir ve daha yeni satın aldıysanız kolayca iPhone’a alışabilirsiniz.

Özellikle daha önce bir Android telefon kullandıysanız ve iOS işletim sistemini daha önce görmediyseniz, kapsamlı bilgi vererek bu konu da size yardımcı olabiliriz. Şimdi, iphone nasıl kullanılır? Ve bir iPhone kullanmanın püf noktaları nelerdir? Şunlara bakalım.

Siri

iPhone’larda eğlence amaçlı kullanılsa da, günlük hayatınızda bir çok şeyi kolaylaştırabilen siri, farklı fonksiyonlarıyla dikkat çekiyor. Bu özelliklerden biri hesap makinasına girmeden sadece siri ile hesaplamalar yapabilmenizdir. iPhone’unuzda Siri’yi açarsanız ve “35 kez 45” derseniz, direk olarak sonuç verir. Buna ilave olarak, dört işlemi de kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

iPhone İçin Pratik Yöntemler Nelerdir

iPhone kullanımı sırasında kullanacağınız bazı püf noktaları size daha kolay ve daha hızlı bir işlem sağlayacaktır. Özellikle ilk defa iPhone kullanıcıları için, bu püf noktaları çok faydalıdır ve telefonu problemsiz bir biçimde kullanmanıza yardımcı olur. Ayrıca, bu püf noktalarıyla bir süre sonra iPhone’un kullanımı kolaylaşıyor ve telefona aşina oluyor. Şimdi, iPhone nasıl kullanılır? Hadi daha yakından bakalım.

 • iPhone’u Uçak Modu’na sokmak, normalin iki katı hızda şarj olmasına neden olur.
 • Bir hesap makinası kullanırken, parmağınızı ekranda sola kaydırarak, son hanedeki yanlış yazılmış bir rakamı silmek mümkündür.
 • Genel ayarlarından Kılavuzlu Erişim etkinleştirilebilir; böylelikle çocuklar iPhone’daki yanlış yere basmazlar, böylelikle çocukların diğer uygulamalara girmeleri önlenir.
 • Kulaklıktaki düğmeler, kamerada fotoğraf çekmek için kullanılabilir.
 • iPhone modellerinde ayrıca kamerayı açmak için ekranın kilidini açmanız gerekmez.
 • iPhone modellerini Bluetooth klavyelerle bağlamak ve daha hızlı metin yazmak mümkündür.
 • iPhone’da bulunan Pusula uygulamasında bir seviye ölçer de bulunmaktadır. Uygulamada, ekran sola kaydırılarak seviye ölçer açılabilir.
 • Çeşitli sosyal ağlara göz atarken, telefonun ekranının üst kısmına tıklamak sayfanın üst kısmına erişmenizi sağlar.
 • Gece modu ve renkli inversiyon, geceleri kullanımını kolaylaştırır.
 • Ekrandaki alt menülere klasör eklemek ve iPhone ile daha az zamanda birden çok uygulamaya erişmek mümkündür.

Iphone İçin Pratik Yöntemler

Şarj Seçenekleri

Telefonunuzun yalnızca şarj cihazıyla şarj edildiğini düşünebilirsiniz. Fakat usb kablonuz ile elektrik bağlantısı olan tüm usb girişlerinden telefonunuzu şarj edebilirsiniz. Bu yüzden şarj adaptörlerinin kabalığından şikayet eden kişiler yalnızca usb kablolarını yanlarında gezdirerek telefonlarını pek çok yerde şarj edebilirler.

Telefonunuzu Usb girişi olan akıllı televizyon, tablet, bilgisayar, adaptörler ve tüm diğer araç-gereçler ile şarj edebilirsiniz. Dikkat etmeniz gerekli olan tek nokta Usb girişinden 5 amperden fazla gücün çıkmıyor olmasıdır.

İlginizi Çekebilir: Huawei Ekranda Sarı Leke Neden Olur

Müzik Dinlerken  Şarj’ınız Bitmesin

Geceleri uyurken müzik dinleyen pek çok insan var. Bu yüzden de bu yöntemden bahsetmek istedim. Uyuduktan sonra, müzik bütün gece çalıyor ve bataryanızın öldüğünden mi şikayet ediyorsunuz? Bu yöntemle, telefonunuzun şarjını koruyabilir ve müzik çalarınızın otomatik olarak kapanmasını sağlayabilirsiniz.

Alarmı kurduğunuz saat uygulamasına dokunun ve en sağdaki sayaç bölümüne girin. Burada, müzik çaların durmasını istediğiniz süreyi ayarlayın. Ardından, sayaç bittiğinde çağrılan alana dokunun. Gelen listenin altındaki Oynatmayı Durdur seçeneğini seçin ve kaydedin. Müzik çalar, ayarladıktan sonra otomatik olarak duracaktır.

Resimleri Toplu Seçme

Film rulosunda, fotoğrafları toplu seçim özelliğini kullanarak tek tek seçebiliriz. Ayrıca, resimleri ekrana birer birer dokunarak seçmek yerine, seçim sırasında bir resim seçiyoruz. Hemen yanındaki resmi seçtiğinizde, ekranın, ellerimizi kaldırmadan resimleri otomatik olarak seçerek ve ardından parmağımızı seçilecek diğer resimlere doğru kaydırdığını görüyoruz. Bu özellik sayesinde toplu seçimi iPhone için daha hızlı ve kolay hale getirebiliriz.

Iphone İçin Pratik Yöntemler

iPhone Kullanmanın Püf Noktaları İçin Bizi Tercih Edin

Eğer siz de bir iPhone kullanıcıysanız ve telefonunuzu daha pratik kullanmak için ipuçları arıyorsanız, daha fazla zaman kaybetmeden hemen bizimle iletişime geçin ve sizlere yardımcı olalım. iPhone konusunda merak ettiğiniz her şeyi bizden öğrenebilir ve bizimle en ufak detaylar hakkında dahi bilgi edinebilirsiniz.

Yukarı Çıkma Özelliği

Bizim sitemizde var ama her sitede olacak diye bi söz konusu değil. Yukarı çık butonundan bahsediyorum. Bazı internet sayfalarında aşağı doğru uzun uzun makale okuduğunuzda en başa dönmek isteyebilirsiniz. Bu durumda sürekli yukarı çıkmak için parmağınız ile hamle yapmak mecburiyetinde kalabilirsiniz. Fakat bunun için de bir çözüm üretilmiş. Ekranınızın en üstünde ve ortada bulunan saat dokunduğunuzda en yukarı rahatça çıkabildiğinizi görebileceksiniz.

Tek Elle iPhone Kullanma

Telefonu bir elinizle büyük ekranlı bir iPhone kullanmak istediğinizde, ekranın üzerindeki uygulamaları ve alanları parmakla işaretleyemeyebilirsiniz. iPhone sürekli geliştiriliyor ve bu soruna bir çözüm bulundu. Ekranın aşağı inmesi ve kolayca dokunulması için menü tuşuna iki kez dokunabilirsiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iPhone ipuçları uygulaması , iPhone 11 ipuçları , iPhone 11 Kullanım Kılavuzu , iPhone kullanıcıları Yorumları , iPhone kullanma taktikleri , iPhone 7 kullanımı , iPhone 11 pratik bilgiler , iPhone eller serbest Modu açma.

Sıkça Sorulan Sorular

Cep Hastanesi garanti harici tamirleri sağlayan bir akıllı telefon ve mobil cihazlar servisidir. Bizi diğer servislerden ayıran, İstanbul içinde sorunlarınıza en kısa sürede çözüm sunması, İstanbul dışı ise tek taraflı ücretsiz kargo ile ulaşılabilmesi ve müşterisini bütün tamir sürecinden haberdar etmesidir.

WordPress Uzmanı: Buğra Yazar