Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone İçindeki Uygulama Simgelerini Değiştirme

iPhone İçindeki Uygulama Simgelerini Değiştirme

Iphone İçindeki Uygulama Simgelerini Değiştirme

iPhone İçindeki Uygulama Simgelerini Değiştirme, iPhone ve iPad’de uygulama simgesi değiştirme işlemi nasıl yapılır, merak ediyor musunuz? iPhone ya da iPad’in ana ekranında, aynı uygulama simgelerini görmekten sıkıldıysanız, yenilerini oluşturup değiştirebileceğiniz uygulama simgeleri ile görünüme yeni bir hava katabilirsiniz.

iPhone İçindeki Uygulama Simgelerini Değiştirme, Bu durum, herhangi bir görseli simge olarak kullanmanıza olanak veren Apple’ın kısayollar uygulaması. Kısa süre önce çıkan iOS 14 işletim sistemiyle gelen “araç takımları” desteği ile iPhone için uygulama simgelerini değiştirme süreci de popüler oldu.

iOS 14 işletim sistemi biliyorsunuz artık sonunda Android tarafı gibi kişilerin ana ekrana widget ya da Türkçe “araç takımları” eklemesine imkan tanıyor. Bu sayede iOS işletim sisteminin uzun yıllardır sabit kalan ana ekran tasarımı hiç olmadığı kadar özelleştirilebiliyor. Kişiler elbette bununla yetinmiyor. iPhone sahipleri uzun zamandır olan uygulama simgelerini değiştirme imkanını araç takımları ile birleştirerek inanılmaz ana ekranlar oluşturuyor. Peki iOS / iPhone modellerinde uygulama simgesini değiştirmek nasıl oluyor ?

İlginizi Çekebilir: Samsung Telefon ve Tablet Temizliği

Uygulama Simge Değiştirme

Burada ilk olarak Apple resmi Kestirmeler uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Daha sonra uygulamayı açtığınız zaman çıkan “İşlem Ekle” butonuna basın. Burada “Uygulamayı Aç” araması yapın ve alt köşede yer alan “Uygulamayı Aç” butonuna basın. Daha sonra karşınıza çıkan Betik ekranındaki “Seç” ibaresine basın ve açılan listeden simgesini değiştirmek istediğiniz uygulamayı seçin. Daha sonra açılan ekranın sağ üst köşesindeki “…” simgesine basın ve burada en üstten uygulamaya vereceğiniz ismi belirleyin.

Daha sonra “Ana Ekrana Ekle” seçeneğine basın ve ardından açılan sayfadaki “Ana Ekran Adı Ve Simgesi” kısmına gelin. Burada soldaki kutuya basın ve uygulama için istediğiniz simgeyi (İnternette birçok hazır paket var) telefonunuzdan yükleyin, ya da bu uygulama simgesi için bir fotoğraf çekin. Daha sonra sağ üstteki “Ekle” butonuna basın. Hazırladığınız uygulama bu sayede sizin seçtiğiniz simge ile beraber ana ekrana eklenecektir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone uygulama simgelerini değiştirme , iphone uygulama simgesi değiştirme
uygulama simgelerini değiştirme , iphone ikonları değiştirme , iphone 6 uygulama simgesi değiştirme.