Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone İlk Alındığında Yapılması Gerekenler

iPhone İlk Alındığında Yapılması Gerekenler

Iphone İlk Alındığında Yapılması Gerekenler

iPhone İlk Alındığında Yapılması Gerekenler , Kendinize yeni bir iPhone aldığınızda, özellikle ilk defa bir iPhone kullanıyorsa yapılacak birçok şey bulunmaktadır. Ne yapacağınız hakkında düşünmektense bir yerden başlamanız en doğrusudur. Bu konuda sizlere genel olarak bilgi aktaralım. Şimdi aşağıda yer verdiğimiz adımları sırasıyla yaparak iPhone telefonunuzu aktif olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Apple Kimliğinizi Oluşturun: iPhone’ nizde yer alan App Store’ yi ve iTunes Store’ yi kullanabilmeniz için Apple kimliği oluşturmanız gereklidir. Apple kimliği oluşturmak için ilk önce bir iTunes hesabına ihtiyacınız vardır. Bu ücretsiz iTunes hesabı sayesinde film, müzik, uygulama ve daha fazlasını satın alabildiğiniz gibi iCloud, iMessage, FaceTime, iPhone ’mu Bul ve iPhone ’ deki yer alan diğer bütün uygulamaları, özellikleri aktif olarak kullanabilirsiniz.

iTunes Yükleyin: Eğer aktif bir iPhone kullanıcıysanız bilmeniz gerekir ki iTunes müziğinizi depolayan ve oynatan bir programdan çok daha fazlasıdır. iTunes sayesinde iPhone telefonunuzdan video, müzik, fotoğraf, uygulama ve daha fazlasını ekleyip kaldırmanıza yardımcı olmaktadır. iTunes programını Apple üzerinden ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Unutmayın ki bilgisayarda iTunes programı olmadan iPhone kullanabilirsiniz.

iCloud’ u Yapılandırın: iPhone telefonunuzu kolay bir şekilde kullanmak istiyorsanız bu iCloud sayesinde istediklerinize ulaşabilirsiniz. Müzik, film, fotoğraf, uygulama ve diğer verilerinizin bulunduğu birden fazla akıllı cihazınız veya bilgisayarınız varsa iCloud sayesinde çok rahat edeceksiniz.

İlginizi Çekebilir: Bükülen iPhone Nasıl Düzeltilir ?

iPhone İlk Alındığında Yapılması Gerekenler

iCloud uygulaması bütün verilerinizi Apple’ ın sunucularına yedekleyebilme, verileri otomatik bir şekilde aygıtlar arasında senkronize etme, bir tıklama sayesinde internetten istediğiniz her şeyi yeniden yükleyebilme imkanı sunmaktadır. Aynı zamanda iCloud uygulaması iTunes Store’ den satın almış olduğunuz her türlü veriyi yeniden indirmenize imkan tanımaktadır. Şöyle ifade etmek gerekirse satın aldığınız bilgileri silseniz veya kaybetseniz bile iTunes Store’ den satın aldığınız hiçbir şey silinmeyeceği için bilgileriniz gerçek anlamda hiçbir şekilde kaybolmamaktadır.

Iphone İlk Alındığında Yapılması Gerekenler
Iphone İlk Alındığında Yapılması Gerekenler

Touch ID’yi Kurulumunu Yapın: Eğer iPhone ’nizin güven altında olmasını istiyorsanız Touch ID kurulumunu yapmanız çok önemli bir adımdır. Touch ID programı, İphone 5s, İphone 6, iPhone 6s, İphone 7 gibi cihazlarda ana ekran tuşunda bulunan parmak izi tarayıcısıdır. Touch ID programı orijinalinde sadece telefon kilidi açmak ve App Store ve iTunes üzerinden alışveriş yapmak için kullanılmaktaydı. Fakat şimdilerde Touch ID uygulamasını her uygulama destekler olmuştur.

Baslangıçta Ne Yapmalıyım
Baslangıçta Ne Yapmalıyım

Baslangıçta Ne Yapmalıyım

Tıbbi Kimliği Ayarlamasını Yapın: İOS 8 ve bundan sonra ki sürümlere sağlık uygulamasının eklenmesi ile birlikte iPhone ve diğer İOS cihazlar sağlığımızda önemli bir rol oynamıştır. Bu sağlık uygulamasından aktif olarak yararlanmanın en iyi yolu Tıbbi Kimlik oluşturmaktır. Tıbbi Kimlik uygulaması tıbbi müdahale için gereken ilk aşamada istenilen bilgileri eklemenizi sağlamaktadır. Kendinize ait günlük hayatta aktif olarak kullandığınız ilaçları, acil durum önlemlerini ve alerji olduğunuz noktaları not ederek aktif olarak kullanabilirsiniz.

Baslangıçta Ne Yapmalıyım
Baslangıçta Ne Yapmalıyım

İphone’ mi Bul Ayarı Yapın: iPhone ’niz için bu durum çok önemlidir. Find my iPhone yani iPhone ’ mi bul iCloud uygulamasının bir özelliğidir. Bu uygulama iPhone cihazınızın GPS konumunu bir haritada saptayarak kullanmanıza yardımcı olmaktadır. Eğer iPhone telefonunuz çalınırsa bu özellik sayesinde iPhone cihazınızı kolaylıkla bulabileceksiniz.

Iphone İlk Alındığında Yapılması Gerekenler
Iphone İlk Alındığında Yapılması Gerekenler

İphone bir cihaz aldığınızda genel olarak ilk yapmanız gerekenler bunlardır. Android bir cihazdan İphone cihaza geçiş yaptıysanız veya ilk defa bir cihaz alıp bu da İphone olduysa ve yukarıda ki adımların hiçbirini yapmayı beceremediysen firmamızdan destek talep edebilirsiniz. Firmamızda aktif olarak çalışma gösteren Apple teknisyenlerimiz sizin için kolaylıkla İphone kurulumu gerçekleştirerek İphone ’nizi aktif olarak kullanmanızı sağlayacak tüm işlemleri kısa sürede tamamlamaktadır.