Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Instagram Hesap Dondurma

iPhone Instagram Hesap Dondurma

Iphone Instagram Hesap Dondurma

Dünya çapında 1 milyar gibi büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan dev sosyal medya platformu instagram için iphone instagram hesap dondurma işlemi nasıl gerçekleşir? Konu ile ilgili detaylı bilgi edinmem için lütfen yazımızın tamamını okumaya devam ediniz.1 milyarın üzerinde bir kullanıcı kitlesine sahip olan sosyal medya ağı instagramı dondurmak isteyenler için bu yöntemin son derece basit olduğunu belirtmek istiyoruz.

Bununla birlikte hesabı kapatmak yerine geçici olarak dondurmayı tercih etmek, paylaşılmış olan pek çok fotoğrafın tamamen ortadan kaldırılarak daha sonra bu anlamda pişmanlıkların yaşanmasına engel oluyor.Dev bir sosyal medya olan instagram hesabınızı tamamıyla silmek yerine geçici bir süreliğine dondurmanız da gerçekleştirebileceğiniz bir yöntem. Hem de çok basit bir şekilde. Konu ile ilgili detaylar yazımızın devamında sizlerle.

iPhone Instagram Hesap Dondurma İşlemi

iPhone instagram hesap dondurma işlemini gerçekleştirdiğinizde, daha sonraki bir zamanda hesabınızı yeniden açmanız mümkün olabilecekken, hesabınızı tamamen silme yoluna gittiğinizde ise aynı hesabınıza yeniden erişmeniz ne yazık ki imkansız olacaktır.

Bu durumdan dolayı uygulama üzerinden daha önce paylaşmış olduğunuz şahsınıza ait tüm bilgi ve resimler bir daha yeniden getirilememek üzere silinecektir. Bu sorunla karşı karşıya kalmamak için kullanıcıların büyük bir kısmı hesaplarını silmek yerine dondurmayı tercih etmektedirler.

Nitekim dondurmuş olduğunuz instagram hesabınıza daha sonra istediğinizde giriş yaparak yeniden aktif edebilirsiniz. Tüm bunlarla birlikte geçici olarak dondurmuş olduğunuz şifrenizi unutmanız halinde, mail adresi gibi bir ek güvenlik durumu da mevcut değil ise geri açamamanız söz konusu olabilmektedir.

İlginizi Çekebilir: iPhone Video Atma Nasıl Olur?

Iphone Instagram Hesap Dondurma

iPhone instagram hesabını dondurma işlemini gerçekleştirmek isteyenler, bu yönde adım attıklarında “hesabınızı neden değiştirmek istiyorsunuz” şeklinde bir soru ile karşılaşacaklardır.

Bu soruya cevap olarak; sorunun altında cevap niteliğinde yer alan “Ara vermek istiyorum”. “Kullanmaya başlamakta zorlandım”. “İkinci bir hesap açtım”. “Gizlilikle ilgili endişeler”.  “Çok zamanımı alıyor”. “Takip edecek kişiler bulamıyorum”, “Başka bir şey” seçeneklerinden birinin seçilmesi gerekmektedir.

Söz konusu bu seçeneklerden herhangi biri seçildikten sonra talep edilen mevcut instagram şifresi ile geçici nitelikte olan bu instagram hesap dondurma işleminin gerçekten kullanıcı tarafından istenip istenmediğinin teyidi sağlanmaktadır.

Şifrenin girilmesi işleminin sonrasında da “Hesabı geçici olarak kapat” seçeneğinin tercih edilmesi gerekmektedir. Bu seçenek üzerine tıklandığında karşınıza instagram hesabının geçici bir süre için dondurulduğunu belirten bir yazı karşınıza çıkar. Tüm bu işlemlerin sonrasında da tarafınıza ait olan instagram hesabı dondurulmuş olur.

İnstagram Hesabı Aktif Etme

Geçici bir süre için dondurulmuş olan instagram hesabı, dondurma işleminin üzerinden henüz 24 saat geçmeden tekrar aktif hale gelmektedir. Bununla birlikte hemen açılmaya çalışılması durumunda uygulama, yanlış şifre hatası vermektedir.

Tüm bunlarla birlikte  geçici süre ile dondurulmuş olan hesaplarda bilgisayar üzerinden oturumun açılması sağlanamamaktadır. Bundan dolayı hesap dondurulduktan sonra girişin telefon üzerinden yapılması gerekmektedir.

Iphone Instagram Hesap Dondurma
Iphone Instagram Hesap Dondurma

Marka ve modeli hiç fark etmeksizin gerek uygulamalar ile ilgili sorularınız için tecrübeli ekibimiz ile her zaman yardıma hazırız. Cep Hastanesi olarak herhangi bir sorun gidermek üzere firmamıza teslim etmiş olduğunuz cihazlarınız, minimum süre içerisinde onarılır. Sitemizde belirtmiş olduğumuz telefon numaralarımızı kullanarak bizlere dilediğiniz her an ulaşabilir. WhatsApp üzerinden fotoğraf göndererek cihazınıza ait problem ya da arıza ile ilgili bilgi alabilir. Onarım fiyatı ile ilgili olarak da bilgi edinebilirsiniz.