Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iPhone İnternete Bağlanmıyor

iPhone İnternete Bağlanmıyor

Iphone İnternete Bağlanmıyor

iPhone İnternete Bağlanmıyor, iPhone modellerinde sık karşılaşılan sorunlardan biri olan iPhone hücresel veri sorunu, çeşitli nedenlerle ortaya çıkabiliyor. İnternete erişim kısıtlanmıştır veya tamamen engellenmiştir, bu sorun bir dizi çözüm yöntemi ile düzeltilebilir.

iPhone İnternete Bağlanmıyor, sorunlarını son zamanlarda internette sorun olmadığını söylemek mümkün. Hücresel veri kaynağıyla ilgili bu sorun, iPhone kullanıcılarının belirli zamanlarda veya düzeltilmedikçe internete erişmesini engeller. Sorun, yazılım veya donanım nedenlerinin yanı sıra bir dizi küçük ayar nedeniyle ortaya çıkabilir.

Birçok Apple kullanıcısı şimdiden iPhone – iPad cihazlarını iOS 12, 13, 14’e güncellerken, yeni yazılımla pek çok alanda geliştirme yapıldı ve kullanıcılara daha iyi bir ara yüz deneyimi sağlandı. Buna rağmen, bazı Apple sahipleri iOS 11 sonrası hücresel veri çalışmaması gibi büyük sorunlar yaşıyorlar. Bu yazıda da iPhone hücresel veri sorunu ve çözümü konusuna değineceğiz.

iOS Güncelleme Sonrası Yaygın Hücresel Veri Sorunları

iOS 9’dan sonra daha çok yaygınlaşan bu sorun hala günümüzde de bazı Apple kullanıcıları arasında bu konu popüler olmuştur. Apple kullanıcıları tarafından bildirilen çeşitli hücresel veri problemleri var ve bunları başlıca şöyle sıralayabiliriz.

 • iPhone hücresel veri açılmaması
 • iPhone uygulamalar fazla internet tüketmesi
 • iPhone / iPad hücresel veri açamama

Hücresel veri açık olmasına rağmen internete giremiyor ve doğal olarak mobil veriyi kullanamıyorsanız, telefon üzerindeki bazı ayarları yeniden yapmanız ve güncellemeleri yüklemeniz gerekebilir. Şimdi, hangi ayarların yapılması gerektiğine daha yakından bakalım.

İlginizi Çekebilir: iPhone Wifi Sorunu

 • Hücresel veriyi açıp kapatın. Ayarlar > Hücresel > Kapat yolunu izleyin ve birkaç saniye bekledikten sonra hücresel verinizi tekrar aktif hâle getirebilirsiniz.
 • Uçak madunu açıp kapatın. Kontrol Merkezi’ni açıp Uçak Modunu aktif hâle getirin, 30 saniye bekledikten sonra tekrar kapatın.
 • Güncellemeleri kontrol edin. Ayarlar > Genel > Hakkında yolunu izleyerek güncelleme olup olmadığına bakın.
 • Cihazı yeniden başlatın. Uyku modu ve Home tuşlarına basılı tutun ve Apple logosu belirene kadar bekleyin.
 • Ağ Ayarlarını sıfırlayın. Ayarlar > Genel > Sıfırla yolunu izleyerek hem ağ ayarlarını, hem diğer ayarları sıfırlayın.
 • Fabrika ayarlarına geri dönün. Bu işlem cihazınızdaki tüm ayarları eski hâline çevirecek ve içindeki her şeyi silecektir. Dolayısıyla iTunes veya iCloud aracılığıyla mutlaka yedekleme yapın. Ardından Ayarlar > Genel > Sıfırla > Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil seçeneğine dokunun. Ardından daha önce yedeklediğiniz ayarları geri yükleyin. Hâlâ telefonunuzda hücresel veriyi aktif hâle getiremiyorsanız, sıfırlama işlemini bu sefer de yedek dosyaları geri yüklemeden yapmayı deneyin.

Cihazınızda hâlâ hücresel veriyi aktif hale getiremiyorsanız sorun donanımsal olabilir. Bu yüzden hemen Cep Hastanesi’ne cihazınızı getirip en uygun bütçe dostu fiyatlarla değişim gerçekleştirebilirsiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ;iphone internete bağlanmıyor hücresel veri , iphone safari internete bağlanmıyor , iphone 5 internete bağlanmıyor , iphone 5s internete bağlanmıyor , iphone 8 internete bağlanmıyor , iphone mobil internete bağlanmıyor , iphone 4s internete bağlanmıyor , iphone 4 internete bağlanmıyor , iphone internete bağlanma sorunu , iphone interneti bilgisayara bağlanmıyor.