Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iPhone Isınmasını Engellemek

iPhone Isınmasını Engellemek

Iphone Isınmasını Engellemek

iPhone Isınmasını Engellemek ; Akıllı telefonun aşırı ısınması kaygıya neden olabilir. Bu yazıda, iPhone’u soğutmak için 11 önemli ipucu sunacağız. Akıllı telefon aşırı ısındığında, garip davranmaya başlar ve uzun vadede zarar görebilir. Telefonların patladığı ve alev aldığı bazı durumlar da olabilir. Bu gibi durumlarda, sorun genellikle aşırı ısınma değil, batarya arızası gibi diğer konulardır.

iPhone’un patlaması olası değildir. Bununla birlikte, aşırı ısınma problemini çözmek, telefonu rahatça kullanmanıza yardımcı olacak ve telefon sorunsuz çalışacaktır. Bu yazıda, iPhone soğuk tutmak için 11 basit ipucu sunuyoruz.

iPhone Serin Tutma İpuçları

iPhone aşırı ısınıyorsa, önce telefonu nerede ve nasıl kullandığınıza bakmalısınız. iPhone Isınmasını Engellemek için aşağıdaki ipuçları size yardımcı olacaktır.

 • Telefon kılıfını çıkarın. Ekstra bir yalıtım tabakası, telefonun soğumasını zorlaştırabilir. Alternatif olarak, Razer Arctech Pro gibi havalandırma kanallarına sahip kılıfları kullanmayı düşünün.
 • Telefonu, sıcaklığın hızla yükselebileceği güneşte bir arabada bırakmayın. Arabanızı park ettiğinizde, iPhone yanınıza alın.
  Aşırı sıcak bir iklimde yaşıyorsanız, telefonun doğrudan güneş ışığına maruz kalmasını önleyin. Güneşli bir yerde tatildeyseniz, iPhone bir çantada veya gölgeli bir alanda saklayın. Mümkünse telefonu kullanmaktan kaçının.
 • Oyun oynamaktan kaçının. Oyunlar, özellikle grafik-gelişmiş olanlar, cihazın ısınmasına neden olan işlemciyi kullanır. AR uygulamaları işlemciye çok fazla yük koyabilir.
 • Ek bir ısı kaynağı olduğu için Bluetooth’u kullanmayı bırakın. Bunu kontrol merkezinden yapabilirsiniz. Ekranda yukarı kaydırın (veya ev düğmesi olmayan iPhone modellerinde, sağ üst köşeden aşağı kaydırın) ve Bluetooth simgesini tıklayın.
 • Konum servislerini kapatın. GPS, birçok iPhone’un ısınmasına neden olur. Ayarlar> Gizlilik> konum Servisleri aracılığıyla kapatın.
 • Haritaları adım adım kullanmaktan kaçının. Bu şekilde kullanılması ısı oluşumuna neden olur.
 • Serin bir yere gidene veya iPhone soğuyana kadar şarj etmekten kaçının. Şarj cihazı ısıtacaktır.
 • Uçak madunu açın. Bu mod GPS, Bluetooth, Kablosuz Ağ ve hücresel verileri kapatır. Bu Mod kontrol merkezinde mevcuttur. Ayara erişmek için uçak simgesine basın.
 • Kullanılmadığında iPhone tamamen kapatmanızı öneririz.
 • 10W Hızlı Kablosuz Şarj Cihazı ve Momen Oyun Kontrol Kolu & Telefon Soğutucu gibi dahili fanları bulunan ve telefonları soğutmak için kullanılan bazı ürünler bulunur. Aracınızın havalandırma paneline takılan Moshi Manyetik Araç Kiti de klimanın soğutma etkisinden faydalanarak telefonunuzu soğutmaya yardımcı olur.
 • Bu ipuçlarının iPhone’un normal sıcaklıkta çalışmasına yardımcı olacağını umuyoruz. Telefon hala çok ısınıyorsa, daha ciddi bir sorun olabilir. Bu durumda, Cep Hastanesi Teknik Servisimize gelip telefonunuzda hangi sorunun olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Hava iPhone’um İçin Çok Mu Sıcak?

Mevcut iPhone modelleri 0 ila 35ºC (32 ila 95ºF) ortam sıcaklığında çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Bu nedenle, ortam sıcaklığı cihazın sıcaklığından daha önemlidir. Bu, hava koşullarında hangi değerlere dikkat etmeniz gerektiğini gösterir.

Türkiye’de sıcaklıklar bu değerleri aşabilir. (Sıcak yaz günlerinde, hava sıcaklığı çalışma parametrelerinin üzerinde olabilir.)

Birkaç derece yüksek sıcaklık uzun vadede sorunlara neden olmaz. Ancak, iPhone’u çok soğuk veya çok sıcak ülkelerde kullanırken dikkatli olunması gerekebilir.

Bu sıcaklıkların tüm iPhone kullanımları için geçerli olduğuna dikkat edilmelidir. Apple, iPhone için güvenli sıcaklıkların -20 ila 45 ° C (-4 ve 113 ° F) arasında olduğunu söylüyor.

Bu nedenle, iPhone kış veya yaz aylarında dışarıda bırakırken dikkatli olun. Aşırı soğuk veya aşırı ısı, cihazın çalışma aralığının dışında çalışmasına neden olabilir.

iPhone Aşırı Isınırsa Ne Olur?

iPhone Isınmasını Engellemek ; iPhone aşırı ısınırsa, “kullanmadan önce soğutmanız gerekir mesajını gösterir. Normalde bu mesaj siyah bir arka plan üzerinde görüntülenir. Ancak navigasyon uygulamasını kullanıyorsanız, uygulamanın en üstünde görünebilir.

Cihazı mümkün olan en kısa sürede tekrar kullanabilmek için cihazı kapatın, daha serin bir ortama taşıyın ve soğumasını bekleyin. iPhone soğutma modunda geçerse, Aşağıdakilere karşılaşabilirsiniz:

 • Cihaz şarj olmaz.
 • Cihazın parlaklığı azalır veya koyulaşır.
 • Hücresel radyo düşük güç durumuna geçer. Bu arada, sinyal zayıflayabilir.
 • Kamera flaşı geçici olarak kapatılır.
 • Onları ilk gördüğünüzde şaşırabilirsiniz. Ancak, telefonu geçici olarak kullanamamaktan başka herhangi bir soruna neden olmaz.

Apple bu konuyla ilgili resmi makalelerini okumak için, cihazı kabul edilebilir çalışma sıcaklığında tutmak için makaleleri kontrol edebilirsiniz.

Sıcak iPhone hakkında Endişelenmeli miyim?

Normalde hayır. Apple, kullanıcılara güncelleme, yedeklemeleri Geri Yükleme, veri analizi (fotoğraflardaki yüz çıkartmaları gibi) veya AR uygulamaları gibi zorlu görevleri yerine getirirken iPhone’un ısınmasının normal olduğunu söyler. Görev tamamlandıktan sonra, cihaz normal sıcaklığına geri dönmelidir.

İlginizi Çekebilir: Mac’te Sesli/Videolu WhatsApp Görüşmesi Yapmak

iPhone Patlayacak Mı?

Bu pek mümkün değildir.

iPhone’un aşırı ısınması bilinen bir olgudur. Florida’da bir kez bir kadının arabasındaki paspası erittiğine dair kanıtlar var, ancak bunlar izole vakalardır ve genellikle bir kaza sonucu ortaya çıkar. Örneğin, araba paspasını eriten iPhone, bir süre önce havuza düştü.

Mart 2017’de bir tamirhaneye getirilen bir iPhone 6 Plus modelinin, dumanı tüterken panikleyen sahibi tarafından düştüğüne dair görüntüler var. Mağazanın sahibi Simon Owen, dükkanın tezgahında büyük bir delik olduğunu belirtti.

Bu olayda, cihaz zaten hasar görmüştü. Aynı zamanda, tamirci sorunu anlamak için kırık ekrana bastığında patlama meydana geldi. Ancak, bu benzersiz bir olay değildi. Aynı dükkanın sahibi, iPhone 5 ile benzer bir olayın meydana geldiğini söyledi.

Biz iPhone ısı sorunu önerileri yararlı olmuştur umuyoruz!

Cep Hastanesi İletişim Bilgileri
Cep Hastanesi İletişim Bilgileri

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iPhone ısınmasını engellemek , iPhone engelleme , iPhone no engelleme , iPhone engelleme , iPhone mailden engelleme ,iPhone b001 engelleme.