iPhone iTunes 21 Hatası
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Hakkında Bilgiler / 1 Yorum / 347 Görüntülenme

iPhone iTunes 21 Hatası

iPhone iTunes 21 hatası denilen (error 21) sorunun olası çözümleri makalemizde yer almaktadır.  Olası çözüm diyoruz çünkü internette bu konuda birkaç çözüm var. Basitten karmaşığa bu çözümlere bir göz atalım.

iTunes 21 Hatası Neden Kaynaklanıyor ?

Genellikle iTunes üzerinden Restore etmek istediğimizde 21 hatası ile karşılaşıyoruz. Güncelleme yapmak isterken de bu hata görülebilir. Bu hatanın kaynağı genellikle güvenlik problemlerinden kaynaklanıyor.

iPhone 21 Hatası Nasıl Çözülür ?

Aşağıdaki olası çözümleri sırayla atlamaksızın deneyelim. Olmazsa diğerine geçebilirsiniz, hala aynı sorunla karşılaşıyorsunuz ? O zaman tek yapmanız gereken Cep Hastanesiyle buradan iletişime geçmek olacaktır. Cep Hastanesi oluşabilecek sorunlara en kısa sürede çözüm bulan uzmanlardır.

1. Çözüm

iTunes uygulamasını kapatın ve yeniden açın. Güncelleme istiyorsa güncelleyin. Tekrar iTunes üzerinden işleminizi yapmaya çalışın. 21 hatası ile karşılaşırsanız 2. çözüme geçin.

2. Çözüm

Antivirüs yazılımı kullanıyorsanız, birkaç dakikalığına devre dışı bırakın. Genelde sağ alt köşede antivirüs programının simgesine sağ tıklayınca, kapatma veya anlık korumayı geçici bir şekilde kaldırma fonksiyonunu bulabilirsiniz. Bu şekilde kapatmayı yapamıyorsanız, Wİndows PC’de Ctrl+Alt+Delete butonlarına aynı anda tıklayın. Görev yönetici penceresi gelecek. Buradan antivirüs programınızı “Görevi Sonlandır” düğmesine tıklayarak sonlandırabilirsiniz. Eğer bu işlemlerle de olmadıysa, google’dan antivirüsünüzün nasıl kapatılacağını aratabilirsiniz. Bilgisayarınızın güvenlik duvarı varsa, bunu da kapatın. Bu da Windows pc’ler için Denetim Masasından yapılabiliyor. Kendi sisteminize göre web’den aratarak bu işlemi nasıl yapacağınızı bulabilirsiniz. Tekrar iTunes üzerinden işleminizi yapmaya çalışın. 21 hatası ile karşılaşırsanız 3. çözüme geçin.

Hayatımızı Kolaylaştıran Uygulamalar

3. Çözüm

Kullandığınız kabloyu değiştirin. Gereksiz usb bağlantılarını çıkarın. Olmuyorsa farklı bir pc’de yapmayı deneyin. İnternet bağlantınız güvenli olmayabilir. Farklı bir internet bağlantısı ile deneyin.

4. Çözüm

Cihazınızı DFU moduna alın. DFU moduna alırken, yedeklerinizi almış olduğunuzdan emin olun. Bu çözümler işinize yaramadıysa sorununuz donanımsal olabilir. Batarya değişimi yaptınız ? Orjinal olmayan bir donanım ile değişiklik yapıldı mı? (Ekran gibi) Sensör kablosu temassızlık yaptığında da 21 hatası veriyor. Sizler de bildiğiniz yöntemleri yorum kısmından paylaşarak iTunes 21 hatası alanlara yardımcı olabilirsiniz.

Cep Telefonu Tamiri Videosu

Cep Hastanesi teknik servis atölyesinde iPhone Ekran Tamiri nasıl yapılıyor merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videomuzu izleyebilirsiniz. Dilerseniz YouTube kanalımızdaki diğer videolara bakarak kendi telefonunuzun ekran değişimini nasıl olduğunu görebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek diğer ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.

1 Yorum

  • Cep Hastanesi

    Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
    En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır

  • Bir Yorum Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir