Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone iTunes 21 Hatası

iPhone iTunes 21 Hatası

Iphone Itunes 21 Hatası

iPhone iTunes 21 hatası denilen (error 21) sorunun olası çözümleri makalemizde yer almaktadır.  Olası çözüm diyoruz çünkü internette bu konuda birkaç çözüm var. Basitten karmaşığa bu çözümlere bir göz atalım.

iTunes 21 Hatası Neden Kaynaklanıyor ?

iPhone iTunes 21 Hatası Genellikle iTunes üzerinden Restore etmek istediğimizde 21 hatası ile karşılaşıyoruz. Güncelleme yapmak isterken de bu hata görülebilir. Bu hatanın kaynağı genellikle güvenlik problemlerinden kaynaklanıyor.

iPhone 21 Hatası Nasıl Çözülür ?

Aşağıdaki olası çözümleri sırayla atlamaksızın deneyelim. Olmazsa diğerine geçebilirsiniz, hala aynı sorunla mı karşılaşıyorsunuz ? O zaman tek yapmanız gereken Cep Hastanesiyle buradan iletişime geçmek olacaktır. Cep Hastanesi oluşabilecek sorunlara en kısa sürede çözüm bulan uzmanlardır.

1. Çözüm

iTunes uygulamasını kapatın ve yeniden açın. Güncelleme istiyorsa güncelleyin. Tekrar iTunes üzerinden işleminizi yapmaya çalışın. 21 hatası ile karşılaşırsanız 2. çözüme geçin.

2. Çözüm

Anti virüs yazılımı kullanıyorsanız, birkaç dakikalığına devre dışı bırakın. Genelde sağ alt köşede anti virüs programının simgesine sağ tıklayınca, kapatma veya anlık korumayı geçici bir şekilde kaldırma fonksiyonunu bulabilirsiniz. Bu şekilde kapatmayı yapamıyorsanız, Windows PC’de Ctrl+Alt+Delete butonlarına aynı anda tıklayın. Görev yönetici penceresi gelecek. Buradan anti virüs programınızı “Görevi Sonlandır” düğmesine tıklayarak sonlandırabilirsiniz. Eğer bu işlemlerle de olmadıysa, google anti virüsünüzün nasıl kapatılacağını aratabilirsiniz. Bilgisayarınızın güvenlik duvarı varsa, bunu da kapatın. Bu da Windows pc için Denetim Masasından yapılabiliyor. Kendi sisteminize göre web aratarak bu işlemi nasıl yapacağınızı bulabilirsiniz. Tekrar iTunes üzerinden işleminizi yapmaya çalışın. 21 hatası ile karşılaşırsanız 3. çözüme geçin.

İlginizi Çekebilir: iPad Ekran Donması

3. Çözüm

Kullandığınız kabloyu değiştirin. Gereksiz USB bağlantılarını çıkarın. Olmuyorsa farklı bir pc yapmayı deneyin. İnternet bağlantınız güvenli olmayabilir. Farklı bir internet bağlantısı ile deneyin.

4. Çözüm

Cihazınızı DFU modun alın. DFU modun alırken, yedeklerinizi almış olduğunuzdan emin olun. Bu çözümler işinize yaramadıysa sorununuz donanımsal olabilir. Batarya değişimi yaptınız mı? Orijinal olmayan bir donanım ile değişiklik yapıldı mı? (Ekran gibi) Sensör kablosu temassızlık yaptığında da 21 hatası veriyor. Sizler de bildiğiniz yöntemleri yorum kısmından paylaşarak iTunes 21 hatası alanlara yardımcı olabilirsiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; itunes 21 hatası , 21 hatası iphone.