Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Jailbreak Sorunu

iPhone Jailbreak Sorunu

Iphone Jailbreak Sorunu

iPhone Jailbreak Sorunu, hakkında devamlı soruyoruz. Bu sayfa jailbreak için bir rehber olarak vazife meydana getirecek. Ben iPhone, iPod touch, iPad ve Apple TV için jailbreak iyi mi bu sayfayı cevaplamaya çalışacağız.

Jailbreak’in ne olduğunu biliyorsanız ve yalnız jailbreak’in cevabını arıyorsanız, sayfanın altına gidebilirsiniz. Bu sayfanın alt kısmında çeşitli jailbreak yöntemleri hakkında bilgi vereceğiz.

Jailbreak Nedir

Jailbreak yapma Apple mobil işletim sistemleri ile ilgili bir süreçtir. Apple’ın normalde işleme izin vermediği dosyalara erişime izin veren bir işlem.

Jailbreak iOS cihazınız için resmi olmayan bir uygulama ekler. Örneğin, Cydia programı ile, Apple storede’da bulamadığınız birçok 3. Taraf uygulamasını ve birçok uygulamayı indirebilirsiniz. Bu şekilde, iOS cihazınızda jailbreak olmayan telefonlara kıyasla sınırsız imkanlara haiz olabilirsiniz.

Jailbreak’ın Faydaları Nelerdir

iPhone Jailbreak Sorunu, ana parası onaylı yada Apple tarafınca izin verilen üçüncü erişim taraf uygulamalar sağlamaktır. Bu şekilde binlerce uygulama var. Çeşitli nedenlerle, Apple bu uygulamalara erişimi engelliyor.

Örneğin, Apple genel hedef kitlenin iPhone simgelerini değiştirmesine izin vermez. Jailbreak topluluğu ile iphone’unuzun görünümünü tamamen değiştirebilirsiniz. Örneğin, WinterBoard uygulamasını kullanabilirsiniz.

Dahası, jailbreak ile, tweaks, modları ve uzantıları erişebilirsiniz. Bunlar bayağı uygulamalar değildir. İOS aletinız için birçok ek özellik getirirler. Örneğin, Icon Five Icon Switcher, normalde 4 simgeyi kullanabileceğiniz iphone’unuzda 5 simge kullanmanızı sağlar. Bir oldukça fert iOS cihazlarını farklı fakatçlar için jailbreak.

İlginizi Çekebilir: iPhone Takvim Sorunu

Önemli Hatırlatma

  • Jailbreak’ten önce aletinizi tamamen sıfırlamanızı öneririz (Ayarlar > Genel > Sıfırla > tüm içeriği ve ayarları Sil),
  • Siri’yi her vakit devre dışı bırakın ve jailbreak’ten önce iPhone’u bulun. Tayyare modunu asla etkinleştirmeyin,
  • Jailbreak önce kapatmak için arka planda çalışan tüm uygulamaları zorlayın.

Electra iOS Jailbreak Sorunları

“Error: rootfs remount” Hatası

Bir hata iletiyla karşılaşırsanız ” rootfs remount ında Electra iOS Jailbreak aracında, projenin önde gelen geliştiricisi Coolstar’ın problem hakkında paylaştığı iki çözümden biri çalışacaktır.

Iphone Jailbreak Sorunu
Iphone Jailbreak Sorunu

1) Cihazdan OTA mekanizmasını kullanarak Apple’dan indirilen tüm güncellemeleri tamamen silin. Bunu yapmak için Ayarlar> Genel> iPhone depolama alanına gidin ve cihazınızdaki mevcut Ota indirilen yazılım dosyalarını tanımlayın ve silin.

2) ilk çözüm işe yaramazsa, aletinizdaki tüm içinde ne olduğu ve ayarları silerek Electra Jailbreak’i tekrar deneyin (Ayarlar > Genel > Sıfırla > tüm içeriği ve ayarları Sil).

“Please Wait 1/3 veya 2/3” Ekran Sorunu

İlk olarak, cihazınızda uçak modunu etkinleştirdiğinizden kararlı olun ve Jailbreak işlemine başlamadan önce Siri ve iPhone ‘u bulmayı devre dışı bırakın. Son olarak, arka planda çalışan tüm uygulamaları kapatmak için zorlayın.

Şimdi aletinizi tekrar başlatın ve Jailbreak işlemini tekrar deneyin.

“Enable Jailbreak” ve Cydia’nın Ana Ekranda Görünmeme Sorunu

iPhone Jailbreak Sorunu, Jake James’in root olmadan paylaştığı Jailbreak IPA dosyasını indirin. Cydia Impactor kullanmadan önce iOS aletinizi her zamanki şeklinde PC’nize yada Mac’inize bağlayın. Sürükle ve Cydia Impactor arayüzüne indirilen IPA dosyasını bırakın.

Uygulama ana ekranınıza eklendikten sonrasında, uygulamayı kullanmak için yetkilendirmeniz gerekir. Ayarlar > Genel > profil menüsünden, profili tek bir dokunuşla yetkilendirebilirsiniz. Arkasından giriş ekranına dönün ve Electra öğesine dokunun.

Uygulama açıldığında, Jailbreak düğmesine dokunun ve aletinizin tekrar başlatılmasını bekleyin. Şimdi Mac’inizdeki Terminal uygulamasını açın (Windows’daki komut satırı). Aşağıdaki komutu yazın ve Enter tuşuna basın;

ssh root @ [iOS CİHAZINIZIN IP ADRESİ].

İpucu: iOS aletinızın IP adresi için, bağlandığınız Wi-Fi ağının IP adresini bulmak için ayarlar> Wi-Fi’ye gidin ve kablosuz ağın tarafındaki mavi informasyon simgesine dokunun. Onaylamanız gereken bir uyarı ekranı görünecektir. Evet yazarak ve Enter tuşuna basarak onaylayabilirsiniz. Bir parola istenirse, varsayılan parola ISP alpine.. Parolayı daha önce değiştirdiyseniz, kullanmanız gerekir.

Şimdi SSH erişimimiz var. Uı önbelleği yazın ve klavyenizde enter tuşuna basın. Ortalama bir dakika bekleyin.

Şimdi aşağıdaki komutu yazın ve Enter tuşuna yeniden basın;

killall -9 SpringBoard

Bu komutu çalıştırdıktan sonrasında, Cydia ‘nın aletinizde yüklü bulunduğunu görmelisiniz.

Share Electra Sorunu

IOS Jailbreak Electra karşılaşılan sorunlardan biri Elect Share Electra sorunudur. Bu probleminin deneyimli çözümü aşağıdaki gibidir.

Share Electra Sorunu

Cihazdaki uçak modunu etkinleştirin. Bunu Ayarlar uygulaması vasıtasıyla yada kontrol merkezinden yapabilirsiniz. Uçak modu etkin olduğunda cihazı yine başlatın. Daha önce yüklediğiniz Electra uygulamasına dokunun ve Jailbreak işlemini bir kez daha uygulayın.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone jailbreak yapınca ne olur , iphone jailbreak anlama , iphone jailbreak avantajları , iphone jailbreak zararları , iphone jailbreak uygulamaları , jailbreak iphone nedir , iphone jailbreak bilgisayarsız , iphone jailbreak silme , iphone jailbreak yapma bilgisayarsız , iphone jailbreak geri alma , iphone jailbreak nasıl kaldırılır , iphone jailbreak özellikleri , iphone bilgisayarsız jailbreak , iphone jailbreak zararlı mı.