Iphone Kamera Sesi Kapatma
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri

iPhone Kamera Sesi Kapatma

iPhone Kamera Sesi Kapatma; Özellikle sessiz olmanız gerekli olan ortamlarda fotoğraf, video veya ekran görüntüleri çekmeniz gerekiyorsa, deklanşör sesi sizi ve etrafınızdakileri rahatsız edebilir, bu sebeple bu işlemleri yaparken telefonunuzdan herhangi bir ses çıkarmaktan kaçınmak isteyebilirsiniz. Bu blog yazısında, bu işlemler sırasında telefonun nasıl kapatılacağını açıklayacağız.

iPhone Kamera Sesi Kapatma; Cihazlarımızda ekran görüntüsü alma özelliğine de sıkça başvuruyoruz. Zaman zaman çeşitli internet sitelerinde veya sosyal medyada görmüş olduğumuz içerikleri bir kenara kaydetmek / arkadaşlarımızla paylaşmak için ekran görüntüsü alıyoruz.

Kamera Deklanşör Sesini Kapatmak Adımlar

seçenek 1

Biz herhangi bir zamanda bu anahtarı kullanabilirsiniz, iPhone deklanşör sesi ortadan kaldırmak için. Bu düğmeyi etkinleştirerek / açarak, iPhone’unuz hemen tüm sistem seslerini, zil sesini ve alarm sesini bir kerede kapatır. Fiziksel yan düğme hasarlı ise: ses yukarı veya aşağı düğmesini kullanın

İlginizi Çekebilir: Samsung Nerede Üretiliyor

seçenek 2

iPhone X’te kamera deklanşör sesini kapatın Veya yardımcı dokunmatik sessiz kontrol. Yardımcı musluğu etkinleştirmek ve sessiz eklemek ve kontrolü açmak için yardımcı musluğu özelleştirmek için nasıl görelim. Ayarlar> Genel> Erişilebilirlik> Assistive Touch > Assistive Touch ve diğer ayarları Etkinleştir’e gidin.

Bazı kullanıcılar uzaktan resmi tıklayın ve onaylamak ses almak için Selfie sopa, Bluetooth iPhone kamera uzaktan kumanda veya apple watch kullanarak uzaktan kamera resmi etkinleştirmek için saklayabilirsiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone kamera sesini kapatmak , iphone xs kamera sesi kapatma , iphone whatsapp kamera sesi kapatma , iphone 12 kamera sesi kapatma , iphone kamera tuş sesi kapatma , japonya alınan iphone kamera sesi kapatma , iphone de kamera sesi kapatma , iphone kamera sesi kapatma , iphone kamera sesi kapama , iphone kamera sesi açma

iPhone: Ekran Görüntüsü Alma ve Kamera Sesini Kapatmak

Kamerayı kapatmanın en kolay yolu iPhone’u sessiz modda koymaktır. iPhone 8, 7, 6, SE ve eski modellerin zaten fiziksel bir sessiz anahtarı var. Bu anahtar ekrana yakın olduğunda cihaz normal modda kalır. Anahtar daha aşağı konumlandırıldığında cihaz sessiz moda ayarlanır. iPhone 6s ve daha güncel iPhone modellerinde canlı resimler adı verilen bir özellik var. Kamera sesi, birkaç saniye video ve ses içeren bu özel fotoğraf modunda varsayılan olarak devre dışı bırakılır.

Ekran yakalama sesini devre dışı bırakmak için akıllı telefonu sessiz moda geçmek yeterlidir. Japonya ve Kore gibi bazı ülkelerde kamerayı kapamak mümkün değildir. Bu ülkelerdeki yasal şartlara uygun olarak, bu olasılık devre dışı yazılım. iPhone: ekran görüntüsü almak ve kamerayı kapamak bitti. Sorularınız, yorumlarınız ve değerlendirmeleriniz için forumumuzu ziyaret edebilirsiniz.