Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iPhone Kamerası Bulanık Çekiyor

iPhone Kamerası Bulanık Çekiyor

Iphone Kamerası Bulanık Çekiyor

iPhone Kamerası Bulanık Çekiyor, Android telefonların kamera uygulamaları kadar gelişmiş özellikler sunmuyor. Apple, cihazın kamerasının gücünü ortaya çıkararak sizin için en iyi ayarları yaptı. Bir tek kamera uygulamasını başlatın ve Deklanşör düğmesine basın. Bu şekilde basit bir kamera uygulamasının sorunsuz çalışacağını düşünebilirsiniz, sadece öyle değil.

Bazı Android telefon üreticileri tarafınca taklit edilen iPhone’un basit kamera uygulamasının çeşitli sorunları vardır; iPhone kamera uygulamasıyla ilgili problemleri aradığımızda, açıkça görüyoruz. iPhone kamera siyah ekran, iPhone kamera bulanık vuruyor, iPhone kamera odaklama problemi / değil odak, iPhone kamera baş aşağı çeker, iPhone kamera çalışmıyor ve böylece. çok şikayet var.

Doğal ki; iPhone kamera uygulaması ile ilgili bu sorunların tüm cihazlarda olduğunu söylemek yanlıştır. Apple’ın yazılımını ne kadar hızlı güncellediğini de biliyoruz. Bununla birlikte, ortak iPhone kamera problemlerini çözümleriyle paylaşalım.

iPhone Kamerası Bulanık Çekiyor Ne Yapmalıyım

 • Kamera lenslerinin temiz olduğundan emin olun. Bir leke görürseniz, mikrofiber bir bezle silin. Camda kir veya leke varsa, ince işçiliğe girmeden önce cihazınızı doğrudan Apple Store’a veya Apple yetkili servis merkezine götürün.
 • Optik görüntü sabitleme özelliğine haiz bir iPhone modeli kullanıyorsanız (6s Plus, 7/7 Plus, 8/8 Plus, iPhone X), metal kasa veya mıknatıs lens aksesuarları bu özelliğin çalışmasını engelleyebilir. Aksesuarları çıkarmayı ve fotoğraf çekmeyi deneyin ve bunları önceki çekimlerinizle karşılaştırın.
 • IOS özellikli bir iPhone kullanmıyorsanız, elinizin en ufak bir sarsıntısı bu soruna neden olabilir. Çekim yaparken elinizi sabit tutmakta zorluk çekiyorsanız, mobil bir tripod, tutucu vb. Ürünlere bakın.

iPhone Kamera Neden Bulanık Gösterir

İPhone akıllı telefonların fotoğraf ve videoları bulanık bir şekilde çekmesinin nedenleri aşağıda listelenmiştir.

 • Kamera alınan etkilerden zarar görebilir,
 • Kamerayı sakınan lens (arka kameralar için) çizilebilir,
 • Koruyucular (ön kamera için) bulanık çekime neden olabilir.

İlk çözüm kamerayı değiştirmektir. İkinci makalede, kamera camını (dış kısmı korumuş olan kısım) değişiklik yapmak yeterlidir.

iPhone Kamera Siyah Ekran Sorunu Ve Çözümü

 • Kamera lenslerini asla bir şeyin engellemediğinden emin olun. Kullandığınız kasanın kamerayı kapatıp kapatmadığını ve kamera deliğine herhangi bir şey yapışıp yapışmadığını denetim edin.
 • Uygulama kartları arasında kamera uygulamasını bulmak ve kapatmak için ana sayfa tuşuna (iPhone x kullanıyorsanız alttan üste yarım kaydırma ile) çift dokunun. Ardından kamera uygulamasını tekrar başlatın.
 • Bu işe yaramazsa, iPhone’ unuzu tekrar başlatın ve kamera uygulamasını yeniden açın.
 • Arka ve ön kamera arasında geçiş yapın. Siyah bir ekranla karşılaşırsanız, aletinizi Apple’a teslim etmekten başka bir şey yapmanız gerekmez. Özetle, iPhone kamera siyah ekran problemi yazılım veya donanım olabilir.

iPhone Kamera Flaşı Çalışmıyor

 • El Fenerini denetim merkezinden erişebileceğiniz El Feneri ile test edin.
 • Flaş kapalı olabilir. Kamera uygulamasında yıldırım simgesine dokunarak flaşı otomatikman açıp kapatabilirsiniz.
 • Uzun süreli videolar çekerken yada flaşı çok sıcak bir ortamda kullanırken dikkatli olun. Cihazınız çok ısınırsa, flaşın soğuyana kadar güverteyi soğutması ihtiyaç duyulan uyarı ileti görmüş olacaksınız.

iPhone Kamerası Ters Çekiyor

 • Yatay çekim için, ses düğmeleri aşağı bakacak şekilde aletinizi tutun.
 • Telefonunuzda veya bilgisayarınızda bir fotoğraf editörü ile herhangi bir fotoğraf düzenleme uygulaması ile ters fotoğraf düzenleyebilirsiniz.
 • Kamera + benzer biçimde üçüncü taraf iPhone kamera uygulamaları her süre doğru yönde fotoğraflara sahip olacaktır. Elbette; iPhone ‘un kendi kamera uygulaması kadar hızlı açılmazlar.

İlginizi Çekebilir: iPhone Kamera Değişimi

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone 6 kamerası bulanık çekiyor , iphone 11 kamera bulanık çekiyor , iphone 5 kamera bulanık çekiyor , iphone arka kamerası bulanık çekiyor , iphone kameram bulanık çekiyor , iphone kamerası neden bulanık , iphone ön kameram bulanık çekiyor , iphone kamera bulanık çekiyor , telefonun arka kamerası bulanık çekiyor

iPhone Kamera Değişimi

iPhone Kamerası Bulanık Çekiyor, iPhone akıllı telefonlar, iPhone ön kamera değişiklik yapma alanında uzman olan APPLE teknisyenlerimiz tarafınca üretilmektedir. Kamera değişimi olan servis odası, periyodik olarak sterilize edilmiş, tamamen statik elektrikten arındırılmış ve 7/24 güvenlik kameraları tarafınca gözetim altında tutulmuştur.

 • iPhone ön kamera değiştirme süresi hizmetimizde ortalama 1 saattir. 2 taraflı ücretsiz gönderim hizmetimizden yararlandığınızda 3 (üç) iş günüdür.
 • Orijinal ön kamera telefon modeli için kullanılır.
 • Onarım işlemleri sırasında telefon sıfırlanmaz. Bilgileriniz asla silinmeyecek.