Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iPhone Kamerası Siyah Çekiyor

iPhone Kamerası Siyah Çekiyor

Iphone Kamerasi Siyah Cekiyor

iPhone Kamerası Siyah Çekiyor, iPhone şu anda sektördeki en iyi akıllı telefonlardan biri olmasına karşın, birçok kullanıcı iPhone x, 8, 7, 6 yada daha önceki sürümlerde sorun yaşıyor. Bu yazıda, iPhone kamera ile ortak problemleri derleyecek ve çözümler hakkında sohbet edeceğiz.

Kamera problemi, iPhone’larda çok karşılaşmış olduğumuz bir arıza türüdür. Müşterilerimizin şikayetleri her vakit aynıdır, kameram çalışmıyor, donuyor, kırılıyor. Hizmetimize ulaşan cihazlarda yaşanmış olan sık karşılaşılan problemler müşterilerimiz tarafınca aşağıdaki şekillerde ifade edilmektedir.

 • iPhone arka kameraya geçmez ve ön kamerada kalır.
 • iPhone kameram görenık, donuyor.
 • Kamera donuyor ve açılmıyor.
 • iPhone kameram çalışmıyor.
 • Arka kamera nokta noktalar vardır.
 • Telefonum düştükten sonrasında arka kamera aktif değil.
 • iPhone kamera karanlık gösterir.
 • iPhone 5 arka kamera sorunu, kameram çalışmıyor.
 • Kameram odaklanmıyor.
 • Benim iPhone 6 bozuk ve çizgili.
 • iPhone 6 odaklanmıyor, odağı kaybediyor.
 • iPhone kamera çalışmıyor soğumasını gerektiğini yazıyor.
 • Kameranın soğuması gerekiyor ve kamera çalışmıyor.

İlginizi Çekebilir: iPhone Safari Sorunu

iPhone Kamerası Siyah Çözümü

Adım 1: iPhone ön ve arka kamerayı inceleyin-Instagram, Snapchat, Whatsapp, Facetime yada Viber benzer biçimde kullanabileceğiniz bir programla hem ön kamerayı bununla birlikte arka kamerayı kontrol edin.

Adım 2: kamera uygulamasını kapatın-ana tuşa dokunmak ve ana menüye dönmek uygulamayı kapatmaz. Kamera uygulamasını kapatmak için, menüdeki ekrana iki kez dokunmanız ve arkasından görünen uygulamalar listesinden kamera uygulamasını kapatmanız gerekir. Arkasından kamerayı tekrar açmayı deneyin ve siyah ekranın yeniden görünüp görünmediğine bakın.

Adım 3: iPhone Ayarlarını Sıfırla-Ayarlar > Genel > Sıfırla > tüm ayarları Sıfırla seçeneğine gidin. Bu, aletinizdeki uygulamayı veya dosyaları silmez, yalnızca uygulamaların ve sistem ayarlarının ayarlarını varsayılan konuma sıfırlar. Sıfırladıktan sonrasında kamerayı yine deneyin.

Adım 4: Ev ve güç tuşlarına basın-yukarıdaki adımlardan sonrasında kamera çalışmıyorsa, iPhone’unuzda durağan bir sıfırlama ile telefonu yine başlatmayı deneyin. Cihazınızı yine başlatın ve kamerayı yine açın.

Sabit sıfırlama işlemi yapmak için, Apple logosunu görene kadar iPhone 7 ve sonraki modellerdeki Açma / Kapama – Kilit düğmesine basın.

iPhone 6s ve önceki sürümleri için, Apple logosunu görene kadar Açma / kapama düğmesine ve ev düğmesine aynı anda basın.

Iphone Kamerası Siyah Çekiyor
Iphone Kamerası Siyah Çekiyor

Adım 5: Fabrika ayarlarını geri yükle –

Not: bunu yapmadan önce uygulamalarınızı ve belgelerinizi yedeklediğinizden emin olun.

Aletinizi fabrika ayarlarına sıfırlayabilir ve Ayarlar > Genel > Sıfırla sekmesi altındaki tüm içeriği ve ayarları silebilirsiniz. Bu, telefonunuzdaki tüm dosyaları ve üçüncü taraf uygulamalarını kaldıracak ve son çare olarak uygulanmalıdır.

Bu işe yaramazsa, telefonunuzun muhtemelen kırık bir kamerası vardır ve Cep Hastanesi Teknik Servis geçmeniz gerekir.

iPhone Kamera Flaşhı Çalışmıyor Çözümü

Düşük ışıkta fotoğraf çekerken telefon kameranızı flaşla kullanmak isteyebilirsiniz. Sadece, flaşınız çalışmazsa, aşağıdaki ilaçlar sorununuzu ortadan kaldırabilir;

Adım 1: LED flaşı test edin, ışığın çalışıp çalışmadığını görmek için kontrol merkezini açın. El feneriniz çalışmazsa, cihazınızdaki durumun LED flaşı kapsamadığından kesin olun.

Adım 2: iPhone kamerayı açın, yıldırım (flaş) simgesine dokunun ve açık olduğundan kararlı olun.

Adım 3: Ayarlar>Gizlilik>konum Hizmetleri ‘ne giderek kameranın konum bilgilerine erişimini kapatın.

Adım 4: flaşla video çekiyorsanız veya iPhone çok sıcaksa flaşın devre dışı bırakıldığını belirten bir bildiri da alabilirsiniz. Bu durumda, telefon soğuyana kadar flaş tekrar kullanılamaz.

Adım 5: güç ve ev tuşlarına basarak telefonu yeniden başlatın. iPhone 7 için, bunun için Güç ve sessiz düğmelerine basabilirsiniz.

Yukarıdaki soruda, bu adımı daha detaylı olarak açıkladık.

Adım 5: fabrika ayarlarını geri yükle – Apple teknik servisine gitmeden önce son çare

Not: bunu yapmadan önce uygulamalarınızı ve belgelerinizi yedeklediğinizden emin olun.

Aletinizi fabrika ayarlarına sıfırlayabilir ve Ayarlar > Genel > Sıfırla sekmesi altındaki tüm içeriği ve ayarları silebilirsiniz. Bu, telefonunuzdaki tüm dosyaları ve üçüncü taraf uygulamalarını kaldıracak ve son çare olarak uygulanmalıdır.

iPhone Arka Kamera Odaklanmıyor

iPhone Kamerası Siyah Çekiyor; Bazı insanoğlu arka kameranın odakta olmadığını ve bu yüzden resimlerin bulanık olduğunu söylüyor.

– Çekim yaparken, kamera düğmesini açık olana kadar basılı tutmaya devam edin ve sonra elinizi serbest bırakın. Bu, iphone’unuzun odağını sabitleyecektir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone kamera karanlık çekiyor , iphone kamerası siyah gösteriyor , iphone kamerası kötüleşti , iphone kamerası bozuldu , iphone 6 kamera karanlık çekiyor

iPhone Kamera Değişimi

iPhone Kamerası Siyah Çekiyor; Apple’ın iPhone yüksek güçlü cihazlardır. Bu telefondaki ön yada arka kamera problemlerinde değişiklik hizmeti veren Cep Hastanesi, herhangi bir mesele yaşamadan değişiklik yapar ve onarım edilen cihazı mümkün olan en kısa sürede adresinize sunar. Bir iPhone kamera değiştirirken, aletinizla uyumlu orijinal ürünlerle değiştirildiğinden kesin olmalısınız.

Bu itimatı verebilecek bir çok şirket yok. Orijinal olup olmadığını söyleyemediğimiz alt endüstri ürünlerinin kullanımından yana değilseniz, Cep Hastanesi güvencesi ile yedek parçaları tercih edebilirsiniz. Değişiklikten sonra, kameranın çözünürlüğü, zoom ve çekim kalitesi ilk günün performansı olacaktır.

İPhone kamera değişimi Cep Hastanesi garantisi altında yapılmış olduktan sonra, fotoğraflarınız ve videolarınız devam edecektir. Sorun oluşmadan önce kaliteyi hissedeceksiniz. Flaş problemleriyle karşılaşmayacaksınız. Cep Hastanesi, hizmet kalitesinden ödün vermeden 14 yıldır yedek parça değişimi yapmaktadır.

Sen bildirişim numaraları şirket yetkilileri irtibata geçebilirsiniz ve Whatsapp destek hattından bilgi alabilirsiniz. Ürün, PTT Kargo ile Cep Hastanesi firmasına ücretsiz olarak teslim edilmektedir. Arıza mümkün olan en kısa sürede tespit edilir ve onarılan cihazınız test edilir. Problem yoksa, adresinize ücretsiz olarak teslim edilir. Istanbul’daysanız, Cep Hastanesi adresine gelebilir ve onarılan aletinizi birkaç saat içinde alabilirsiniz. Orijinal yedek parça 3 ay güvence vardır.