Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Kırmızı Ekran Sorunu

iPhone Kırmızı Ekran Sorunu

Iphone Kırmızı Ekran Sorunu

iPhone Kırmızı Ekran Sorunu en büyük sorunlarından biri kırmızı ekran hatasıdır. Çoğu iPhone serisi kullanıcıları, iPhone ekranlarının kırmızıya dönüştüğünü bildirmeye başladılar. Bazı durumlarda, yanıp sönen bir kırmızı ekran hatasının ortaya çıktığını belirten iphone kullanıcıları, bu sorunla beraber ekranda Apple logosunun ortaya çıktığını ifade ediyorlar.

Her şeyden önce, kırmızı ekran sorunuyla karşılaştığınızda iphone’unuzun normal hale gelmesi için aşağıda yer alan basit işlemi deneyebilirsiniz.Apple logosunu görene kadar uyku / uyandırma düğmesini ve ayrıca ‘’home’’ düğmesini yaklaşık 10 saniye boyunca basılı tutmaya çalışmalısınız. Bu işlemi yaptıktan sonra iPhone cihazınızı normal şekilde yeniden başlatılabilirsiniz, ancak sorun muhtemelen geri gelebilir.

İkincisi, sorunun belirli yazılımlardan kaynaklanabileceğinden, geri yüklemeyi deneyebilirsiniz. Bu durumda uyku / uyandırma düğmesine basarak iPhone’unuzu kapatmanız gerekir. Bu iPhone sorunlarını düzeltmek için kişisel bilgisayarınızın iTunes’un en yeni sürümünü çalıştırdığından ve USB kablosuyla iPhone cihazınıza bağladığınızdan emin olun.

Iphone Kırmızı Ekran Sorunu

Bundan sonra, uyku / uyandırma düğmesini ve ev düğmesini basılı tutun; iPhone’unuz açıldığında, ‘’home’’ tuşunu bırakmadan uyku / uyanma düğmesini bırakın. Burada, önce ‘iTunes’a bağlan’ ekranını almalısınız ve ardından ‘’home’’ tuşunu bırakabilirsiniz. Ardından, bilgisayarınızdaki geri yükleme işlemlerini takip edebilirsiniz.

Üçüncü adım olarak, değiştirme yapmak için Apple’a başvurabilir veya Apple Store’u ziyaret edebilirsiniz. Bu sorun bir donanım hatası sorunu gibi görünüyorsa, Apple ile mümkün olan en kısa sürede iletişime geçmek daha iyi olacaktır.

Bu makale için google’de en çok aranan kelimeler; iPhone Kırmızı Ekran Sorunu iphone 5s kırmızı ekran sorunu, iphone 6 kırmızı ekran sorunu, iphone 6s kırmızı ekrannının sorununun, iphone 7 kırmızı ekranın sorunulu, iphone 6 plus kırmızı ekranlar sorunları, iphone 5s kırmızı ekran hatası çözümü

İlginizi Çekebilir:iPhone X IMEI Öğrenme