iPhone Kırmızı Ekran Sorunu

iPhone Kırmızı Ekran Sorunu

iPhone Kırmızı Ekran Sorunu en büyük sorunlarından biri kırmızı ekran hatasıdır. Çoğu iPhone serisi kullanıcıları, iPhone ekranlarının kırmızıya dönüştüğünü bildirmeye başladılar. Bazı durumlarda, yanıp sönen bir kırmızı ekran hatasının ortaya çıktığını belirten iphone kullanıcıları, bu sorunla beraber ekranda Apple logosunun ortaya çıktığını ifade ediyorlar.

Her şeyden önce, kırmızı ekran sorunuyla karşılaştığınızda iphone’unuzun normal hale gelmesi için aşağıda yer alan basit işlemi deneyebilirsiniz.Apple logosunu görene kadar uyku / uyandırma düğmesini ve ayrıca ‘’home’’ düğmesini yaklaşık 10 saniye boyunca basılı tutmaya çalışmalısınız. Bu işlemi yaptıktan sonra iPhone cihazınızı normal şekilde yeniden başlatılabilirsiniz, ancak sorun muhtemelen geri gelebilir.

İkincisi, sorunun belirli yazılımlardan kaynaklanabileceğinden, geri yüklemeyi deneyebilirsiniz. Bu durumda uyku / uyandırma düğmesine basarak iPhone’unuzu kapatmanız gerekir. Bu iPhone sorunlarını düzeltmek için kişisel bilgisayarınızın iTunes’un en yeni sürümünü çalıştırdığından ve USB kablosuyla iPhone cihazınıza bağladığınızdan emin olun.

iphone kırmızı ekran sorunu

Bundan sonra, uyku / uyandırma düğmesini ve ev düğmesini basılı tutun; iPhone’unuz açıldığında, ‘’home’’ tuşunu bırakmadan uyku / uyanma düğmesini bırakın. Burada, önce ‘iTunes’a bağlan’ ekranını almalısınız ve ardından ‘’home’’ tuşunu bırakabilirsiniz. Ardından, bilgisayarınızdaki geri yükleme işlemlerini takip edebilirsiniz.

Üçüncü adım olarak, değiştirme yapmak için Apple’a başvurabilir veya Apple Store’u ziyaret edebilirsiniz. Bu sorun bir donanım hatası sorunu gibi görünüyorsa, Apple ile mümkün olan en kısa sürede iletişime geçmek daha iyi olacaktır.


Cep Hastanesi Tanıtım Videosu 

Cep Hastanesi servis işleyiş prosedürlerini merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videolarımızı izleyebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek de ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.


Bu makale için google’de en çok aranan kelimeler; iPhone Kırmızı Ekran Sorunu iphone 5s kırmızı ekran sorunu, iphone 6 kırmızı ekran sorunu, iphone 6s kırmızı ekrannının sorununun, iphone 7 kırmızı ekranın sorunulu, iphone 6 plus kırmızı ekranlar sorunları, iphone 5s kırmızı ekran hatası çözümü, iphone 5s kırmızı ekran hatası tamiri, iphone 5s kırmızı ekranının sorunuları çözümü, iphone 6 kırmızı ekran sorunu nasıl çözülür, iphone kırmızı ekran gelip kapanıyor, iphone kirmizi ekran hatasi, ıphone 5s kırmızı ekrannın sorunuları, iphone kırmızı ekran nedenleri, iphone 5 s kırmızı ekrannın sorunuları, iphone 5 kırmızı ekranlar sorunular, iphone 5 s kırmızı ekranınım hatası


 

Ayrıca Bkz. “Kargo Gönderimi Detayları İçin Tıklayınız.”

Saygılarımızla Cep Hastanesi Ekibi

5 Yorum

 • Teknisyen

  Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
  En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır.

  • Serdar Akdeniz

   Merhaba. Adım Serdar. 5s’imde kırmızı ekran sorunu oluştu. Itunes hata kodu 4013. Batarya değişti, yazılım güncellemesi ve geri yükleme denendi ancak sorun düzelmedi. Apple destek tamir edilemeyeceğini söyledi. Garantisi de yok. Tamirini nasıl gerçekleştiriyorsunuz? Anakart değişiyor mu, açıkçası tamirden sonra düzen tutar mı öğrenmek istediğim bu. İçindeki bilgileri kurtarmak mümkün mü? Tamir edilmesi ne kadar sürer? Ve kaç lira tutar? Anlaşabilirsek hemen gönderirim? Teşekkürler.

   • Teknisyen

    Merhabalar; Serdar bey iphone 5s lerde kırmızı ekran sorunu uzun vida hatalarından yapar. Onarım ücreti 350 TL dir.

    • Serdar Akdeniz

     Tekrar merhaba. Geri dönüş için teşekkür ederim. Arıza batarya sorunu ile başlamıştı. Uzun vida hatasını anlayamadım.

     • Teknisyen

      Cihazı söküp takarken üst sağ kısımda atılan yanlış vidadan başlıyor kırmızı ekran arızası efendim…

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir