/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri / 12 Yorum / 2114 Görüntülenme

iPhone Klavye Sorunu

iPhone Klavye Sorunu, Teknoloji çağını açan iOS işletim sistemine haiz cihazlara giderek daha çok ilgi yayınlandı. Telefon kullananlarının tercihleri arasında yer edinen iPhone kullanıcıları son zamanlarda klavye problemlerini göstermeye başladı. Bu problemlerle ilgili olarak, kullanıcının klavyesinin bir kısmı çalışmıyor, bazıları donmuş, bazıları klavyenin hiç çıkmadığını söylüyor.

Tüm klavye ile ilgili işlemler bir yazılım sonucu verir. Bu durumda, dokunmatik telefonlar donanım kaynaklı olabilir. Bununla beraber, iPhone cihazlarından herhangi birinde tuş takımı olmadığından, bunlar yazılım olarak işlenir. İcra ettiğimiz ayarlarla beraber sorunumuz çözülecektir.

iPhone Klavye Çıkmıyor

iPhone klavyesi nerede, iPhone klavyesi çalışmıyor, iPhone klavyesi görünmüyor, iPhone klavyesi problem yaşıyor, iPhone klavyem donuyor, iPhone klavyem sıkı, iPhone klavyem gelmiyor.

Akıllı telefon kullanımı ve güvenilirliği ile tercih edilen ürünler arasında yer alan iPhone cihazlarında meydana gelen bu hataları nasıl ortadan kaldıracağınızı size, sevgili okuyucularımıza sunacağız. Bu ve benzeri problemler artık hataları düzeltmek için yapılan ayarlarla karşılaşmayacaktır.

iPhone Klavye Sorunu

Facebook, Twitter yada İnstagram uygulamaları benzer biçimde bizim telefondan güncellemeleri de güncellemeleri geliyor. Bu güncellemelerle, aletin hızlanması var ise, hata noktasında hataları ortadan kaldırmak için eylemler yapılır. Bu tür durumlarla karşı karşıya kalırsanız, son olarak sürümün kullanılıp kullanılmadığını kontrol etmelisiniz. Denetimleri sağlamak için aşağıdaki adımları gerçekleştirelim;

 • İlk önce telefonumuzun “Ayarlar” alanına giriş yapıyoruz.
 • Daha sonra bu yerde “Genel” şeklinde bir yazı vardır. Genelinin yanında zaten 1 yazısı bulunmaktadır.
 • Yazıya tıklıyoruz. Yazılım güncelleye tıklıyoruz. Yazılımı güncelleme yaptıktan sonra sorun bitmiş olacaktır
 • Gerçekleştirilen bu işlem sonucunda sorun devam eder ise “Genel” bölümünde “Klavye” o yerdende “Klavyeler” bölümüne girerek bağlantıların kontrol etmeniz gereklidir.
 • Tamamlanan tüm bu işlemler sonrasında bile sorun giderilmediyse telefondaki bilgileri yedekleyiniz Ayarlar> Genel> Sıfırlama> Tüm ayarları sıfırlama yapmanız durumunda cihazın sıfırlama işlemlerini yapmalısınız.
Ön Camı Kırık iPhone Ekran Değişimi

iPhone Klavye Sorunu

 • Eğer bir işiniz varsa Apple Store girerek klavye uygulaması indirmek en kolay olan işlemdir.

iPhone klavye sorunu çıkmıyor problemine sebep ilişkilendirme sonrasında sorun yaratan bu işlem ayarları ile birlikte sorun çözülmüş olacaktır.

iPhone Ekran Değişimi

iPhone ekran değişiklik yapma, ekran değişiklik yapma alanında deneyimli APPLE teknisyenlerimiz tarafınca, ekran değişiklik yapma için gerekli tüm teknik servis ortam koşullarının sağlandığı ortamda, özel üretim teknisyeni ekipmanı ve aletinize özgü tek parça ürün kullanılarak yapılır.

Teknik Servisimizi ziyaret ederseniz ekran onarım süresi yaklaşık 1 saattir. Hizmetimize gelemiyorsanız, 3 (üç) iş günü içinde ekran değişiklikleri yapmak için 2 taraflı ücretsiz gönderim hizmetimizi kullanabilirsiniz.

 • İPhone ekran değiştirme devam ederken telefon sıfırlanmayacaktır. Bilgileriniz asla silinmeyecek.
 • Telefonunuzun ekran performansında herhangi bir değişim yoktur, doğrusu dokunmatik hız-duyarlılık ve ekran parlaklığı-çözünürlük.
 • Ekran kalitesi telefonun orijinal durumuna geri basar. Aşağıdaki ekran değişiklik yapma videosunu inceleyebilirsiniz.
 • Ekran kırılması, ön cam çatlaması yada dahili ekran kırılması gibi problemleri önlemek için ekrana ücretsiz olarak tamperli kırılmaz bir cam koruyucu takılır.
 • iPhone ekran değişiklik yapma sonra, dilediğiniz kadar telefonunuzun ekranını test etme hakkına sahip ve sınav aşamasında herhangi bir tereddüt varsa, bir geri ödeme hakkına sahip olacaktır.

Telefonunuz 3 ay Cep Hastanesi onaylı (imzalı ve damgalı) teknik servis ekran güvence kartı ile size teslim edilecektir.
Garanti süresi süresince, kullanıcı hatası (ekran kırılması, ön cam çatlaması, sıvı temas, ekran hasarı vb.) dışındaki ekranla ilgili herhangi bir teknik problem.) APPLE teknisyenleri tarafından ücretsiz olarak çözülür.

12 Yorum

 • Cep Hastanesi

  Merhaba takılan ekranda sorun olabilir.

 • serkan

  merhaba ekranı bir kaç kere değiştirmeme ve ısrarla kendim değişmeme rağmen klavyede bazı tuşlar işlemiyor sebebi nedir sizce

 • Cep Hastanesi

  Merhaba ekranda sorun olabilir komple ekran değimi olması gerekiyor,iPhone 6 A Kalite Ekran Değişimi Fiyatı 270 TL dir.

 • sude

  merhabalar telefonum iphone 6 klavyemdeki bazı harflere basılmıyo ü,i,u,1,0 vs gibi koruma ekranını değiştirmiştim tam ekran olduğu için biraz kalın, ama sonra sıfırladım hala aynı ne yapabilirim

 • Cep Hastanesi

  MERHABALAR; EKRAN DEĞİŞİMİ YAPILMASI GEREKİYOR iPhone 5s Komple A Kalite Ekran Değişimi Fiyatı 160 TL

 • Berra ÇAM

  Merhaba benim telefonum iphone 5S 😀 klavyede yazı yazarken klavyenin yan taraflarındaki (a,i,ü,ç,q,123 )tuşlarına basmıyor.Diğer tuşlar çalışıyor .Nedeni ve çözümü nedir?

 • Cep Hastanesi

  Format atıp cihazınızda yer açabilirsiniz.

 • Rıdvan

  Merhaba ıphone 7 plus kullanıyorum günlük hayatta iş gereği çok mesaj yazmaktayım telefonda kayıtlı mesaj tahmini çok kullanmaktayım Mesaj tahmininde sorun yaşıyorum tahmin ekrana gelmemekte tek tek yazmak zorunda kalıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim

 • Cep Hastanesi

  merhabalar; arıza tespiti için cihazınıza bakılması gerek

 • Gizem

  Merhabalar i phone XS max kullanıyorum.Bir günden beri klavyemle mesaj yazarken yazı klavyesi ile emoji klavyesi arasında geçiş yaparken donma yaşıyorum. Gönder tuşuna basarken de bir iki saniyelik donmalar oluyor. Bu sorunu daha önce i phone 6 da da yaşamıştım.Nasıl çözüm bulabilirim gerçekten sinir bozucu

 • Cep Hastanesi

  MERHABALAR; EKRAN ARIZASINDAN DOLAYI YAPAR. CİHAZINIZIN GARANTİSİ VAR İSE SERVİSE GÖTÜRMELİSİNİZ

 • İbrahim

  Merhaba ıpohone 11 kullanıyorum klavyede 2 gündür l harfine basarken olmuyor ş k yi seçiyor b türlü l basmıor 10 15 saniye boyunca ama klavye yatay kullanınca sıkıntı kalmıyor ekrandan mı?

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir