Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iPhone Mavi Ekran

iPhone Mavi Ekran

Iphone Mavi Ekran

iPhone Mavi Ekran Bizler iPhone sahiplerinin korkulu rüya haline gelmiştir “mavi ekran hatası gelen hakkında bu problemi yaşamış olanlar için bir kılavuz hazırladık. Tüm iPhone modellerinde mavi ekran hatası oluşabilir (iPhone 4, iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6s). En yaygın iPhone problemlerindan biri. Bu probleminin Olası çözümlerine bakalım.

iPhone mavi ekran hatası biz açmak dilediğiniz süre programı açmak istiyorsanız veya herhangi bir tuşa basıldığında her vakit iPhone yine başlatma sürecinde telefon koyar. Sonra ekran tamamen maviye döner. Kimi zaman Apple logosuna bağlı kalır. Bu durumda, kullanıcı telefon kapalı düğmesine basmalı ve telefonu devamlı olarak açıp kapatmalıdır.

Mavi ekran hatası farklı sürümlerle gelebilir. Bir oldukça farklı sebep olabilir. En yaygın nedenleri aşağıda listelenmiştir:

 • iPhone suya düştükten sonrasında, mavi ekran hatası yaşayabilirsiniz.
 • Yeni bir iOS güncellemesinden sonra, iPhone’unuzda mavi ekran hatası yaşayabilirsiniz.
 • Bir donanım problemi olabilir. Bu bir anakart arızasından kaynaklanabilir.

iPhone Mavi Ekran Çözümü

 • Telefon kapanana kadar ev düğmesine ve kilit düğmesine aynı anda basın.
 • Telefonu aç.
 • Apple logosunu gördüğünüzde, yine açılıncaya kadar ses açma düğmesine uzun basın.
 • Bu işlemleri birkaç kez denemeniz gerekebilir.

Eğer Jailbreakli bir iPhone Kullanıyorsanız

Eğer öyleyse, sorununuz bir veya daha çok sistem dosyasına zarar verebilir. Böylece Jailbreak‘i kaldırabilir, eski bir yedeklemeden geri yükleyebilir veya ios’un yeni bir sürümünü yükleyebilirsiniz.

Geri yüklemeden önce aşağıdakileri yapın:

 • iPhone‘unuzu bilgisayara bağlayın.
 • Ev ve kilit düğmelerini aynı anda açın.
 • Apple logosunu görmüş olduğunüzde, kilit düğmesini bırakın, ancak ana sayfa düğmesine basmaya devam edin.
 • iTunes logosu iPhone’da görünecektir.
 • Yedekleme kullanmadan yeni iOS sürümü ile geri yükleyin.

Iphone Mavi Ekran

Tüm bunları yapmadan önce sağlam bir yedeğiniz olduğundan kararlı olun. Tüm yazılım değişikliklerinde bunu yapma alışkanlığı kazanmanızı öneririz.

İlginizi Çekebilir: iPhone Yanıt Vermiyor

iPhone Mavi Ekran Neden Oluyor

iPhone mavi ekran hatası birçok nedenden kaynaklanmaktadır. Sebebiyle telefonun kullanıcı hatası yahut kendini güncellemek için bu hata ile karşılaşmanız mümkün. Mavi ekran sorununun diğer nedenleri şunlardır:

 • iPhone kılıfı, su ve neme karşı çok hassastır, çünkü kasa ve iç mekan çok hassastır. Telefon suya düşerse, bazı Ekran sorunları oluşabilir.
 • Bazı durumlarda iOS kullanıcıları daha yüksek bir sürüme güncellemelerini ihtarr. Bu durumda, güncellemeler sebebiyle mavi ekran hatası olabilir.
 • Anakart veya sd kartta bir arıza varsa, telefon hemen mavi ekrana basar yada bir Apple logosu yapar.

Telefon sert bir yüzeye düşerse, kimi zaman bu sorunun niçin olduğu mavi ekran hatası vardır. Mavi ekran problemi kaçınılmazdır, özellikle açılış nedeniyle düşme duyulduğunda, çatlama ve cızırtılı konuşma esnasında.

iPhone Mavi Ekran Hatası Nasıl Düzeltilir?

Kullanıcılar, iPhone mavi ekran hatası,” geri yükleme ” işleminden kurtulduklarını söyleyerek. daha resmi bir açıklama olmadığını lütfen unutmayın. Bu size olursa, iOS 8.4 güncellemesinin yayınlanmasından 3-4 gün önce beklemeniz ve temiz bir kurulum yüklemeniz gerekir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone ekranda mavi leke , iphone ekranda mavi çerçeve , iphone ekranda mavi kutu , iphone ekranda mavi nokta , iphone ekranın mavi olması , iphone ekranda mavi mikrofon , iphone ekranda mavi mikrofon simgesi , iphone ekran mavi leke , iphone ekran mavi olup kapanıyor , iphone blue screen app.