Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iPhone Mikrofon Sorunu

iPhone Mikrofon Sorunu

Iphone Mikrofon Sorunu

iPhone Mikrofon Sorunu, Hangi iPhone modeliniz olursa olsun, kimi zaman mesele yaşayacaksınız. En yaygın sorunlardan biri, iPhone mikrofonunun çalışmamasıdır. Bazı insanoğlu bir telefon görüşmesi esnasında mikrofonun hiç çalışmadığını yada muntazam çalışmadığını söylüyor. Bir telefon görüşmesi yaparken, FaceTime kullanırken yada bir ses kaydederken iPhone mikrofonuyla ilgili problemler ortaya çıkabilir.

Telefonunuzda veya FaceTime çağrılarınızda ses net değilse yada Siri sesinizi algılayamazsa ne yapılacağını öğrenin.

İOS cihazınızla arama yaptığınızda, FaceTime veya Siri’yi kullandığınızda veya kaydedilmiş bir ses çaldığınızda bu sorunlardan biriyle karşılaşabilirsiniz:

 • Eğer telefon yada FaceTime gelen aradılar insanoğlu sizi duyamıyorum.
 • Bir telefon görüşmesi veya FaceTime çağrı yapmak insanlar açıkça sesinizi duyamıyorum.
 • Siri, ne söylediğini bilmiyorum diyor veya isteğinizi duymuyor veya sadece bir kısmını duymuyor.
 • Kaydedilen sesi çalmış olduğunızda duyduğunuz ses net değildir yada ses duymazsınız.
 • Arama esnasında ses kaynağını değiştiremezsiniz.

iPhone Mikrofon Kontrol Etme

Aletinizin mikrofonunda bir mesele olup olmadığını öğrenmek için her mikrofonu kontrol edin, hücresel bağlantınız yada kullandığınız uygulama değil. Mikrofonun konumu cihaza göre değişebilir. Mikrofonları bulmak için ürününüzün özelliklerini kontrol edin.

 • Mikrofonlarınızı test ederken, iOS cihazınıza kablolu veya kablosuz kulaklık bağlanmadığından kararlı olun.
 • iPhone ‘unuzun altındaki birincil mikrofonu test etmek için sesli Notlar’ı açın ve kayıt simgesine dokunun. Peşinden mikrofona seslenin ve kaydı oynatmak için oynat simgesine dokunun. Sesini açıkça duymalısın.
 • Ön mikrofonu test etmek için kamera uygulamasını açın ve ön kamerayı kullanarak bir video kaydedin. Arka mikrofonu test etmek için kamera uygulamasını açın ve arka kamerayı kullanarak bir video kaydedin. Videoyu oynattığınızda sesinizi net bir halde duyabilmelisiniz.
 • Telefon görüşmesi sırasında ses seviyesi zayıfsa, arka mikrofonun engellenmediğinden yada kapatılmadığından kararlı olun.
 • Siri sizi duyamıyorsa, iphone’unuzun üstündeki alıcı ve ön mikrofonun kapalı yada kirli olmadığından kesin olun.

İlginizi Çekebilir: iPhone Depolama Sorunu

Hayla Sorun Yaşıyorsanız

iPhone Mikrofon Sorunu, Aletinizdeki mikrofonu test ettikten sonra hala sorun yaşıyorsanız, şu adımları deneyin:

 • Tüm aksesuarları çıkarın ve tüm Bluetooth kulaklıkların bağlantısını kapatın.
 • Aygıtı tutarken veya video kaydederken mikrofonu parmaklarınızla yada kılıfınızla kapatmamaya dikkat edin.
 • Mikrofon yada iPhone alıcısını kapsayan ekran koruyucularını, filmleri veya kapakları çıkarın.
Iphone Mikrofon Sorunu
Iphone Mikrofon Sorunu
 • Mikrofonlarda yada iPhone alıcısında enkaz var ise temizleyin.
 • Cihazınızı yine başlatın.
 • Ios’un en son sürümüne haiz olduğunuzdan emin olun.
 • Bu adımları izlediyseniz ve telefondan yada Facetime’dan aramış olduğunız kişiler hala sizi duyamıyorsa yada istekleriniz Siri tarafından duyulmuyorsa, Apple Destek’e başvurun.

FaceTime tüm ülke ve bölgelerde mevcut değildir.

iPhone Mikrofon Değişimi

iPhone akıllı telefonlarınızda mikrofon arızaları olması durumunda, Cep Hastanesi teknik servisimiz, uygun servis koşullarının sağlandığı servis odamızda uzman ve deneyimli teknisyenlerimiz tarafınca güvenli bir halde gerçekleştirilir. Telefonunuzun onarım süresi hizmetimizde 1 saattir ve Kargo ile gönderdiğiniz akıllı telefonlarınızın onarımı ve iadesi 3 iş günüdür. iPhone mikrofon değiştirildikten sonra, telefonunuzun mikrofon soketi 2 ay garantilidir.

iPhone Mikrofon Değişimi Nasıl Yapılır

iPhone Mikrofon Sorunu, Cep Hastanesi teknik servisimize getirdiğiniz veya kargo ile gönderdiğiniz akıllı telefonunuzun mikrofon değişimi, uzman Apple teknisyenlerimiz tarafından 45 dakika içinde servis odamızda uygun koşulların sağlandığı durumlarda gerçekleştirilir. iPhone mikrofon değişimi için servisimize getirdiğiniz akıllı telefonunuz teknisyenimiz tarafınca servis odamıza alınır.

Servis odamız 7 gün 24 saat güvenlik kameraları tarafından kontrol edilen ve periyodik olarak sterilize edilen tamamen hijyenik bir servis odasıdır. Akıllı telefonunuza zarar çevre toz ve kir önlemek için temizlenir. Buna ek olarak, iPhone mikrofon değişimi, akıllı telefonunuza uyarlanmış ekipman kullanarak anti-statik bir sayaç üzerinde gerçekleştirilir. Akıllı telefonunuza hizmet veren teknisyenimizin bileğinde anti-statik bir bileklik var.

iPhone mikrofon değişimi teknisyenimiz tarafından büyük bir hassasiyetle gerçekleştirilir. Akıllı telefonunuzun kasasını çıkardıktan sonra, mikrofon soketi akıllı telefonunuzdan ayrılır. Telefonunuzun iç kısmı daha sonra uygun ekipmanla temizlenir. iPhone mikrofon değişimi daha sonrasında orijinal mikrofon soketi kullanılarak gerçekleştirilir.

Akıllı telefonunuzun son kontrolleri tamamlandıktan sonrasında, telefonunuz size teslim edilecektir. Telefonunuz akıllı telefonunuzun onarımı esnasında sıfırlanmayacaktır. Hiçbir bilgi telefonunuzdan silinir ve veri kaybetmezsiniz. iPhone mikrofon değiştirme telefonunuz 2 ay Cep Hastanesi hizmeti için güvence edilir. Kullanıcı hataları güvence kapsamında değildir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ;  iphone mikrofon ayarları nasıl yapılır , iphone 7 mikrofon sorunu , iphone 7 mikrofon sorunu çözümü , iphone kulaklık mikrofon sorunu , iphone pubg mikrofon sorunu , iphone whatsapp mikrofon sorunu , iphone siri mikrofon sorunu ,
iphone mikrofon ayarları , iphone alt mikrofon sorunu , iphone 7 ahize ve mikrofon sorunu