iPhone Model Numarası Öğrenme
/ Yazan:Cep Hastanesi / AppleiPhone / / 1 Yorum / 2320 Görüntülenme

iPhone Model Numarası Öğrenme

iPhone Model Numarası Öğrenme ,iPhone model numarası nasıl bulunur diye soruyorsanız eğer bu makalemizde 3 farklı yöntemi sizlerle paylaştık. iPhone model numarası: A ile başlayan ve rakamla devam eden numaradır. Apple’ın iPhone serisinde arka (cam) kapakta sunulan yasal bilgiler ve uyarılar son iki yıldır artık kullanılmıyor. Bu durumda, iPhone’unuzun model numarası gibi bilgileri bulmak zorlaştı.

Farklı iPhone modelleri dünya çapında farklı GSM operatörlerini ve farklı markaları desteklediğinden, iPhone’unuzu başka bir ülkede kullanmayı planlıyorsanız, bu ölçütleri karşılayan cihazı tanımlamak için iPhone’un model numarasını bilmek önemlidir ve gerekiyorsa (gerekiyorsa) örneğin, CDMA (Verizon / Sprint) uyumlu olması veya yalnızca Qualcomm veya Intel modelleriyle ilgileniyorsanız.

iPhone’um Hangi Model?

iPhone Model Numarası Öğrenme ,Hangi iPhone modeline sahip olduğumu nasıl bilebilirim? Neyse ki bunu öğrenebileceğiniz birkaç yol var. iPhone’unuzun tam modelini belirlemenizi sağlayan maddeler aşağı kısımda yazmışbulunmaktadır.

iPhone Model Numarası Bulma: Ayarlardan

Hangi iPhone modeline sahip olduğunuzu öğrenmenin hızlı bir yolu Ayarlar’ı kontrol etmektir. iPhone modelini öğrenmenin en kolay yollarından biri olmasına rağmen, iPhone’unuzun kilit ekranını açabilmeniz önemlidir.

Hangi Apple Watch Almalı

Ayarlar > Genel > Hakkında kısmına gittikten sonra Model Numarası alanını göreceksiniz. Hemen onun sağındaki kısma dokunun. Model numarası karşınıza çıkacaktır.

iPhone Model Numarası Bulma: Kasa Üzerinden

iPhone’unuzu alın ve arkasına bakın. Orada yazılı bilgiler arasında, “Model A” yazan ve devamında dört rakam olan bir metin bulacaksınız. iPhone 7 ve önceki telefonlarda kasa üzerinden telefon model numarasını öğrenebilirsiniz.

iPhone Model Numarası Bulma: Sim Yuvasından

iPhone 8’den sonra, iPhone 8 Plus, iPhone X, iPhone 11 gibi modeller için SIM tepsisini çıkarın ve model numarasını bulmak için SIM tepsisi yuvasının içine bakın. Parlak bir ışıkta baktığınızda, model numarasının ekranın yanına doğru işlendiğini göreceksiniz.

iPhone Ekran Değişimi

Cep Hastanesi teknik servis atölyesinde iPhone Ekran Değişimi nasıl yapılıyor merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videomuzu izleyebilirsiniz. Dilerseniz YouTube kanalımızdaki diğer videolara bakarak kendi telefonunuzun ekran değişimini nasıl olduğunu görebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek diğer ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.

1 Yorum

  • Cep Hastanesi

    Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
    En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır

  • Bir Yorum Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir