Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Nasıl Kapatılır

iPhone Nasıl Kapatılır

Iphone Nasıl Kapatılır

iPhone Nasıl Kapatılır; IOS 11 ile, iPhone’ları direk olarak işletim sisteminden kapamak mümkün olur. Böylece kullanıcılar kilit tuşunu birkaç saniye basılı tutmak yerine bunu direk olarak ekrandan yapabilirler. İşte bir düğmeye basmadan iPhone’ları kapatmanın yolu,

iPhone Nasıl Kapatılır; Cihazın tüm parçaları ve parçaları mekanik bir ömre sahiptir. iPhone kullanmadan kaynaklanan bazı kısımları da zarar görebilir ve zamanla kullanılamaz hale gelebilir. Bu parçalardan biri güç düğmesidir. Güç düğmesi zamanla hasar görebilir veya herhangi bir sebeple kırılabilir.

Bazen bir yazılım sorunu sebebiyle güç düğmesi devre dışı bırakılabilir. Bu durumda, cihazınızı hiçbir zaman kapatamaz veya kilitleyemeyebilirsiniz. Böyle bir durumda olduysanız, artık endişelenmenize gerek yok. Çünkü geçici olsa bile bu sorunu çözebilirsiniz. Şimdi bu sorunu nasıl çözeceğinizi sizlerle paylaşıyoruz.

iPhone Kapatma Nasıl Yapılır

iPhone’unuzu kapamak istiyorsanız yukarıdaki prosedürü izlemeniz gerekir. Telefonu kapamak için, ekranda mavi sürgü ile gösterilen fiziksel tuşu mavi ok ile basılı tutun. Sonra kaydırıcıyı sağa doğru sürükleyin.

Gördüğünüz gibi, bu işlem bir hayli kolaydır. iPhone ‘lar hakkında daha detaylı bilgi edinmek istiyorsanız, yorumumuzu veya soru-cevap panelimizi kullanabilirsiniz.

Iphone Nasıl Kapatılır

Yazılım Yoluyla Kapatma

Yazılımınızı temel alarak cihazınızı kapamak kolaydır. İOS 11 tabanlı cihazınızın menüsünden Ayarlar> sistemi kapat> sırayı kapatmanız yeterlidir. Bu arada, Sistem kapat seçeneğinin mavi yazı tipinde yazıldığını fark edeceksiniz. Fiziksel tuşlarla ilgili bir probleminiz var ise, bu yöntemle cihazınızı kolayca kapatabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: iPhone En İyi Telefonları 2019

Kilit Tuşuna Basmadan iPhone’ları kapatma

iPhone’larda kilitleme tuşuna basmadan telefonu kapamak için, Ayarlar> Genel’e erişmeniz gerekir. Sonra pencerenin altındaki “Sistemi kapat” düğmesine dokunulur. Tepesinde sistemi kapamak için sürükle sistemi geliyor. Bu pencerede sağa doğru kaydırdığınızda, telefon kolayca kapatılabilir. Bu özellik birçok kullanıcı tarafından gereksiz görünse de, zaman zaman kilit tuşuyla sorun yaşayan kullanıcılar için cankurtaran olabilir. Bu yüzden en azından iPhone’un doğrudan sistemden kapatılabiliyor olması önemli bir ayrıntı.

iPhone ve iPad Güç Tuşu Bozukken iOS 11 İle Nasıl Kapatılır

Açma / kapatma tuşu kırıldığında, cihazı yeniden başlatma şansınız yoktur. Başka bir deyişle, güç düğmesine ve Giriş ekranına aynı anda basılması işlemi gerçekleştirme şansını ortadan kaldırır. Bildiğiniz gibi, iPhone 7’nin mekanik bir Ana düğmesi yok. Bu sebeple, cihazı yeniden başlatmak için açma / kapatma tuşunu 3 saniye basılı tutmanız ve ses kısma tuşuna basmanız gerekir.

Herhangi bir tuşa basmadan ve basılı tutmadan bunu yapmanın bir yolu yok mu? IOS 11’de var. Kısacası, son çare cihazınızın pilinin bitmesini ve kapanmasını beklememek. Elbette, eğer güç düğmesi bozulmuşsa, cihazınızı teknik destek olmadan nasıl açacağınız başka bir konudur.

Iphone Nasıl Kapatılır

Assistive Touch

Assistant Touch, iPhone ekranında iOS sanal bir anahtar görevi görür. Yardımlı Dokunma ile giriş düğmesinin görevini yapabilir, iPhone takabilir, telefonunuzun ekran görüntüsünü alabilir ve daha pek çok işlev gerçekleştirebilirsiniz. Telefonunuzun güç düğmesi çalışmıyorsa, sanal bir güç düğmesi yaratmak için Assistant touch bile kullanabilirsiniz.

  • iPhone Ayarlar bölümünü açın.
  • Sırası ile Genel>>Erişilebilirlik bölümüne gidin.
  • Son olarak Assistive Touch etkinleştirmek için üstüne dokunun.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone 11 nasıl kapatılır , iphone x nasıl kapatılır , iphone bul nasıl kapatılır , iphone 12 nasıl kapatılır , iphone xr nasıl kapatılır , iphone airplay nasıl kapatılır , iphone ayna modu nasıl kapatılır , iphone ağ etkinliği nasıl kapatılır , iphone uygulama arşivi nasıl kapatılır , iphone da ayna modu nasıl kapatılır.