iPhone Orijinal Kulaklık Nasıl Anlaşılır
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri / 3 Yorum / 2494 Görüntülenme

iPhone Orijinal Kulaklık Nasıl Anlaşılır

iPhone Orijinal Kulaklık Nasıl Anlasılır; Teknoloji pazarlarının raflarında onlarca farklı markanın iPhone şarj kabloları var. Bunların büyük bir bölümü orijinal ve sertifikalıdır. Ancak sahte kabloların sayısı hafife alınamayacak kadar yüksektir. Ancak yeni bir iPhone kablosu satın alırken orijinal olup olmadığını nasıl anlarsınız?

iPhone Orijinal Kulaklık Nasıl Anlasılır; Web sayfasında yayını yapılan bir kılavuzda Apple, Apple sertifikalı aksesuarların satın alınması gerektiğini vurguluyor. Ayrıca, “Made for iPod / iPhone / iPad” logosu sertifikası dışındaki ürünlerin de dikkat edilmesi önerilir. Çünkü güvenilir olmayan şarj kabloları pek çok farklı soruna yol açabilir.

Peki Müzik ve Ses Kontrolünü Nasıl Yapıyorum

AirPods, kulaklıklarından herhangi birini kulağımızdan çıkardığımızda sesin kesildiğini anlıyor. Ve kulağımıza geri koyduğumuzda devam ediyor. Birini çıkarırsak mümkündür. Tabii ki, bu noktada, cevap bekleyen şu soru var: Tek bir kulaklıkla müzik dinleyemez miyim? Ne yazık ki, bunun cevabını bilmiyorum çünkü henüz deneyimleme şansım yok.  Ancak bu konu da can sıkıcı olan şey, AirPod’larda ses seviyesini ve müziği değiştirmek için hiçbir düğme olmamasıdır. Şimdi cevap Siri. Ses seviyesini değiştirmek veya şarkıları değiştirmek için Siri’yi kullanmak benim için bir anlam ifade etmiyor.

Apple Ürününüzün Seri Numarasını Bulma

iPhone, iPad, iPod, HomePod, Mac veya diğer Apple ürünlerinin seri numarasını nasıl bulacağınızı öğrenin. Öncelikle burayı kontrol edin

Ürüne bağlı olarak seri numarasını şu konumlarda bulabilirsiniz:

 • Ürününüzün üstünde.
 • Ürününüz iTunes ile eşzamanlanıyorsa iTunes’da.
 • Mac’te, Apple menüsünden Bu Mac Hakkında’yı seçerek.
 • iPhone, iPad, iPod touch, iPod veya Apple Watch’ta Ayarlar > Genel > Hakkında bölümünde.

iPhone Orijinal Kulaklık Nasıl Anlasılır

iPhone Kulaklığının Yapabildiği Şeyler

Söylediğimiz gibi, bu kulaklıklar pek çok kullanıcı tarafından beğeniliyor (kişisel fikrimi ifade etmek mecburiyetinde kalsam bile, mobil cihazlar için en iyi kulaklıklar olduklarını söyleyebilirim). Peki bu kulaklığın anlaşması ne? Eminim çoğunuz bu kulaklıkların neler yapabileceğini biliyorsunuzdur. Ancak bilmediğiniz ve öğrenirken kullanabileceğiniz güzel bir madde listemiz var. İşte iPhone kulaklığın yapabileceği  şeyler :  Şarkıyı Başlatmak/Duraklatmak; Nasıl Yapılır: Sadece ses açma ve kısma tuşlarının ortasındaki yassı kısma, yani merkezdeki butona basmak. Bir Sonraki Şarkıya Geçmek; Nasıl Yapılır: Merkezdeki butona iki kez basmak (double-click olayı yani çift tıklama),  Bir Şarkıyı Baştan Başlatmak; Nasıl Yapılır: Merkez butona üç kez basmak ( bu da triple-click oluyor.)  Şarkıyı/Videoyu Hızlı Sardırma; Nasıl Yapılır: Merkez butona iki kez basın ve ikinci seferde birkaç saniye basılı tutun.  Şarkıyı/Videoyu Geri Sarma; Nasıl Yapılır: Merkez butona bu kez üç sefer basın ve üçüncü seferde birkaç saniye basılı tutun

Telefondaki Fotoğrafları Bilgisayara Aktarma Nasıl Yapılır

Kulaklığın Sahte mi Orijinal Olduğunu Anlamanın Yolları

Adım 1: Paketi Kontrol Edin: 

Not: Bu yöntem sadece kopyalanmış paketle kopyalanmış EarPod’ları ayırt etmek için kullanılabilir. Gerçek earpod paketi yüzeyinde düz ve pürüzsüzdür, bu sebeple ışık yansımasına bakarsanız, farkları kolayca bulabilirsiniz. Koyu gölge yoksa, bu gerçek bir pakettir.
Adım 2: Düğmelere basarken çıkan sesi kontrol edin:

OEM EarPod, üstünde herhangi bir tuşa bastığınızda çok az “klik, klik” sesine sahip olacak biçimde tasarlanmış olsa da, sahte olanın sesi 3 metre uzaklıktan net bir biçimde duyulur. Daha yakından baktığınızda, OEM EarPod’ların iki plastik tabakası arasındaki boşluk sahte olanlardan daha incedir.

3. Adım: EarPod’daki bas deliklerini kontrol edin (En Açık Yol):

OEM EarPod’lar, daha iyi bas sesi için tasarımı yapılmış alt kısımdaki deliklere bir hava akışı aktarır. Bu delikleri parmaklarınızla kapatırsanız, daha az bas duyulabilir. Sahte olanlar için “bas delikleri” sadece “dekorasyon” amaçlıdır.

Adım 4: EarPod’un parlaklığını kontrol edin:

Flaş ışığı altında, orijinal EarPod’lar nerdeyse ışık geçirmezdir. Sahte olanlarda, içerisinde ne olduğunu açıkça görebilirsiniz. OEM EarPod’lar bas sesini garanti etmek için çok karmaşık iç yapılara sahiptir ve bunları diğerlerinden daha kalın hale getirir.

Cep Hastanesi Tanıtım Videosu

Cep Hastanesi servis işleyiş prosedürlerini merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videolarımızı izleyebilirsiniz.
Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek de ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz

3 Yorum

 • ALİ JALKAMA

  MERHABA KENDİME İPHONE 5SE TELEFONUNDAN ALICAM 800 TL YE FAKAT YANINDA KULAKLIK VE ORJİANL ŞARJ ALETİDE VERİYOR VERİCEGİ KULAKLIK VE SARJ ALETİNİN ORJİANL OLUP OLMADIĞINI BİLMIYORUM LETGODAN TANIŞTIK SİZCE GÜVENMELİMİYİM ?

  • Cep Hastanesi

   Merhabalar; 0532 245 0532 Whatsapp hattımızdan resimlerini bize gönderirseniz yardımcı oluruz.

 • Cep Hastanesi

  Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
  En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir