Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Orta Tuş Çalışmıyor

iPhone Orta Tuş Çalışmıyor

Iphone Orta Tuş Çalışmıyor

iPhone Orta Tuş Çalışmıyor; iPhone orta home tuşu bozulduysa ve hiç basmazsa, değiştirme işleminin yapılması gerekir. Teknik servisimizde uzman ve tecrübeli APPLE teknisyenlerimiz, özel ekipmanlarla Home düğmesi değiştirme işlemini gerçekleştirmektedir. Orta tuş değişiminin yapıldığı teknik servis odası tamamen sterilize edilmiş ve statik elektrikten arındırılmıştır. Ayrıca 7/24 güvenlik önlemleri tarafından denetlenir.

iPhone Orta Tuş Çalışmıyor; Home tuşu değişimi sonrasında cihaz içinde bulunan bilgiler olduğu gibi kalır. Değişim süresi ise teknik servisimize gelindiği taktirde 30 dakika tek taraflı Cep Hastanesi tarafından karşılanan kargo gönderim hizmetimizden faydalanıldığında 3 (üç) iş günüdür. Değişim işlemi sonrasında orta tuş problemsiz bir biçimde çalışmaya devam eder.

Home Tuşu Değişimi

Home tuşu çalışmadığı soruna ilk ve en etkili çözüm, cihazı yedeklemek ve baştan kurmaktır. Bu işlem var ise yazılım tabanlı hatalar ortadan kalkar. Bazen telefona yapılan Jailbreak işlemleri ya da üçüncü parti uygulamalara verilen erişim izinleri home tuşunun çalışmaması ile sonuçlanmaktadır Bir yedekleme ve sıfırlamadan sonra, iPhone fabrika ayarlarına döner ve Home Tuşu tekrar çalışabilir. Home tuşunun üzerinde hiçbir kir ya da yabancı madde olmadığından emin olun.

Bu amaçla olabildiğince temizleyin ve tekrar deneyin. Ancak bazı durumlarda sıvı hasarı da home tuşunun arızalanmasına ve çalışmayı durdurmasına neden olabilir. Yere çok sık düşürülen iPhone’larda kamera, ahize, hoparlör ve home tuşu gibi bileşenler kolay arızalanmaktadır. Böyle senaryolarda tek çözüm yolu iPhone home tuşu değişimi yaptırmak oluyor. Cep Hastanesi olarak parça ve işçilik garantili home tuşu yenileme yapıyoruz. Fiyatlar aşağıdaki gibidir.

Home Tuşu Neden Bozulur

Her tuş, kullanıma bağlı şekilde uzun bir süre veya kısa bir süre için arızalanabilir. tuş bozulmalar birden çok nedene bağlanabilir. Toz ve kire bağlı şekilde, Yağışlı havalarda düğmenin kenarlarından su alımı gelecekte bir arıza yaratır, Cebinize baskı uygulamak, kapaksız çanta, Düşme ve darbe sonucu tamamen çalışmıyor, Çocuklar tarafından ısırılan veya Sert basarak, Uzman olmayanların onarımı ve hasarı, Bozulmanın birkaç sebebi vardır.

Arızalı tuşlar iPhone ana tuş onarım hizmetleri veya iPhone servisi tarafından onarılır. Düğme fleksiyon değişiklikleri, düğme değişiklikleri, düğme temizleme sık yapılması öneri edilir. Süreç 1 gün sürer. Tamirciler, parçaların garanti edilmesini önerir. Fiyatlar telefon modeline bağlı şekilde değişir.

İlginizi Çekebilir: Telefon Anakart Yanması Nasıl Anlaşılır

Home Tuşu Neden Bozulur
Home Tuşu Neden Bozulur

iPhone Home Tuşu Değişimi Nasıl Yapılır

Başarısız iPhone home tuşu telefonunuzdan kaldırılır. Tamir edilmeden önce tamir etmek mümkün ise. Çünkü iPhone her telefon için yalnızca bir parmak okuyucu üretti. Böylece parmak okuyucu home tuşu değişiminden sonra çalışmaz. Home tuşuna basarak döndürür. Kaldırılan iPhone orta tuşu yeni orta tuşlarla değiştirilir. Değişim işleminden sonra, cihazınız Cep Hastanesi imzalı ve damgalı teknik servis garanti kartı ile 3 ay boyunca size teslim edilecektir. Bu şekilde, orta tuşundaki en ufak bir presleme problemi bile anında ücretsiz olarak çözülebilir.

Geçici Çözüm

Ana tuşu bozulduğunda, servise gitmek için uygun anın bekleme süresine erişmek için iPhone yardımcı dokunuşunu kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için, ayarları, erişilebilirliği, yardımcı dokunuşu etkinleştirin ve ana ekranda simgeyi göreceksiniz ve ana düğme görevi üstlenecektir. Ancak, home tuşunun mümkün olan en kısa zamanda yapılması gerektiğini unutmayın. Bu düğmede pek çok işlev bulunur ve telefonunuz için son derece önemlidir.

Iphone Home Tuşu Değişimi Nasıl Yapılır
Iphone Home Tuşu Değişimi Nasıl Yapılır

iPhone Home Tuşu Olmadan Telefonumu Kullanabilir Miyim ?

iPhone home tuşunu kırmış olan cep telefonu kullanıcıları tarafından sıkça sorulan sorulardan biri, cihazımızı home tuşunu olmadan kullanmaya devam edebilmemdir. Tabii ki bu iPhone yardımcı dokunmatik açılış ile mümkündür. Yardımcı dokunuşu açabileceğiniz 3 farklı yol vardır.

  1. Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik > AssistiveTouch’a giderek AssistiveTouch’ı açabilirsiniz
  2. Siri’ye “AssistiveTouch’ı açarmısın” diyerek açabilirsiniz
  3. Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik > Erişilebilirlik Kestirmesi’ne gidin ve AssistiveTouch’ı açabilirsiniz

iPhone home tuşu bozuldu ve tamiri/değişimi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için dilerseniz teknik servisimizi arayabilir dilerseniz de hemen aşağıda bulunan yorum alanından bizlere yazabilirsiniz. Profesyonel APPLE teknisyenlerimiz soracağınız tüm soruları en ince detaylarına kadar cevaplayacaktır.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone home tuşu arada çalışmıyor , iphone home tuşu çalışmıyor nasıl açılır , iphone home tuşu çalışmıyor telefon açılmıyor , iphone home tuş çalışmıyor telefonu nasıl açarım , iphone home tuşu çalışmıyor ekran görüntüsü alma , iphone home tuşu bazen çalışmıyor , iphone 5s orta tuş bazen çalışmıyor , iphone 7 home tuşu bazen çalışmıyor , iphone 6 home tuşu bazen çalışmıyor iphone 5s home tuşu bazen çalışmıyor.