Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Özel Numara Engelleme

iPhone Özel Numara Engelleme

Iphone Ozel Numara Engelleme

Aplle Store’da, iPhone özel numara engelleme adına pek çok program mevcut durumda. Bununla birlikte söz konusu bir uygulamaların genel anlamda gerçekleştirmiş oldukları iş, gizli numaradan gelen tüm çağrıları otomatik olarak meşgul duruma düşürmek.

Ancak operatörlerin sağlamış oldukları özel numara engelleme hizmeti sayesinde gelen gizli çağrıların tarafınıza hiç gelmeden engellenmesini sağlamanız mümkün.Sizin bu tarafınıza gelen gizli numaraları engellemeniz halinde arayan kişi “Aradığınız kişi özel numaralardan çağrı kabul etmemektedir.” şeklinde sesli bir uyarı ile karşı karşıya kalmaktadır.Bu yazımızda sizlerle iPhone özel numara engelleme işleminin ne şekilde gerçekleştirile bileceğinden söz edeceğiz.

Pek çoğumuz, zaman zaman telefonumuza gelen gizli numaralar ile karşı karşıya kalabiliyoruz. Tarafımıza gizli olarak gelen bu numaraların kaynağının belli olmamasından ötürü numaraları herhangi bir yola görmemiz de mümkün olmuyor.

Dolayısıyla kaynağı belirsiz olan bu numaralar çoğunlukla bir tedirginlik hali duymamıza, numarayı açmamıza ya da meşgule atma gereksinimi duymamıza yol açabilmektedir. iPhone telefon kullanıcıları da telefonlarının tanımış olduğu imkân doğrultusunda gizli numara engelleme işlemini gerçekleştirebilmektedirler.

App Store uygulamasında gizli numaraları engellemeye yönelik farklı uygulamalar mevcut olsa da telefon ayarlarını kullanarak yalnızca birkaç dakika gibi kısa bir süre içerisinde iPhone özel numara engelleme işlemini gerçekleştirmek mümkün.

İlginizi Çekebilir: Samsung’un Yeni Android Arayüzü One Ui

iPhone Özel Numara Engelleme Operatörlere Göre Değişiklik Gösteriyor

iPhone özel numara engelleme operatörden operatöre farklılık gösteren bir işlemdir. Ülkemizde mevcut olan 3 büyük operatör çerçevesinde gelen özel özel numaraların engellenmesi şu şekilde sağlanabilmektedir:

TURKCELL Özel Numara Engelleme

  • Turkcell operatörü kullanıcıları gelen gizli numaraları engellemek istediklerinde yapmaları gereken işlem; arama tuşlarından *253# çevirdikten sonra arama yapmanızdır. Bu işlem ile birlikte hattınız, gelen gizli numaralara otomatik olarak kapatılacaktır.

Vodafone Özel Numara Engelleme 

  • Vodafone operatörü kullanıcıları gelen gizli numaraları engellemek istediklerinde yapmaları gereken işlem; mesaj bölümüne girerek GIZLI AC yazıp 7046’ya göndermek olacaktır. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra herhangi bir kimse tarafınıza gizli numara ile ulaşamayacaktır.

Türk Telekom Gizli Numara Engelleme

  • Türk Telekom operatöründe, gelen gizli numaraları engelleme işlemi, tıpkı Türkcell operatöründe olduğu gibidir. Yani gizli numarayı engellemek için yapmanız gereken; arama tuşlarından *253# çevirdikten sonra arama yapmanızdır. Böylece artık tarafınıza gizli numaradan arama yapılması mümkün olmayacaktır.

iPhone telefonlarda gizli numara engelleme işlemi ile ilgili olarak gereken tüm bilgilere detaylıca yer verdik. Şimdi de iphone gizli numara nasıl açılır? konusu üzerinde duralım.

Iphone Özel Numara Engelleme
Iphone Özel Numara Engelleme

iPhone Gizli Numara Açma

  1. Bunun için ilk olarak iPhone telefonunuzun “Ayarlar bölümüne girin.
  2. Sonrasında buradan “Telefon” seçeneğine gidin.
  3. Gelen ekrandan “Numaramı Göster” seçeneğini onaylayın.
  4. Son olarak “Numaramı Göster” seçeneğinin yanında yer alan yeşil düğmeye basıp kapatın.

Tüm bu işlem adımlarından sonra artık iPhone telefonunuz üzerinden bir herhangi bir numarayı aramanız halinde numaranız karşı tarafa gizli olarak yansıyacaktır. Kısacası tarafınızdan aradığınız kişiye giden arama, o kişinin telefonunda “Özel Numara” olarak görünecektir.

Diğer Tüm Sorunlarınız İçin Hizmetinizdeyiz

Markası her ne olursa olsun telefonunuzdaki her türlü hasarı ya da problemi ortadan kaldırmak üzere Cep Hastanesi firmamız ile sizlere her türlü teknik desteği sunmaya hazırız. Hatta bulunduğunuz yerden iletişim numaramızı kullanarak bizimle irtibat kurabilir ve telefonunuzda meydana gelen sorun ile ilgili bilgi verebilir, dilerseniz fotoğraf gönderebilirsiniz.

Bu sayede tarafımızdan telefonunuzun kusuruna yönelik olarak temel bilgileri tarafımızdan edinebilirsiniz. Bünyemizde hizmet sunan tecrübeli teknik ekibimiz siz değerli müşterilerimiz ile sürekli olarak iletişime hazır olarak beklemektedirler.