Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Parolamı Unuttum

iPhone Parolamı Unuttum

Iphone Parolamı Unuttum

iPhone parolamı unuttum gibi sorunlar herkesin başına gelebilecek sorunlardan biridir. Bu tür sorunları gidermek için Apple desteği de kullanılabilir. iPhone üreticisi olan şirket, bu tür unutkanlık durumlarında elbette bazı tasarruf çözümleri sunabilir. Ancak güvenlik nedeniyle bu sorunları çözmek için birden fazla adım atmanız gerekebilir.

iPhone Kilitlenirse Ne Yapmalıyım

iPhone parolamı unuttum yapabileceğiniz tek şey telefonu silmek ve verileri olabildiğince kurtarmaktır. Bu iTunes veya Bulut üzerinden yedekleme yapıyorsanız mümkün olacaktır. Bunu yapmazsanız telefonunuzdaki tüm verileri kaybetmekle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Elbette AppStore veya iTunes üzerinden satın aldığınız tüm uygulamaları kurtarabilirsiniz. Ancak telefonda fotoğraf, video ve diğer verilerin yedeği yoksa, bunlar kaybolacaktır. iPhone zaten kilitliyse değerlendirmek için çok geç olabilir ancak tüm elektronik cihazlarınızı düzenli olarak yedeklemelisiniz.

iPhone Parolamı Unuttum Sorunu Nasıl Çözülür

Öncelikle bilgisayar olan bir ortamda iPhone şifremi unuttum sorununa mutlaka çözüm aramalısınız. Apple, güvenlik nedeniyle parola unutmanın birden fazla aşamasını uygulamaya koydu. Apple şifremi unuttum sorunu için de bu adımları eksiksiz bir şekilde takip etmelisiniz.

  • iTunes Yüklü Bilgisayar Geri Yükleme Nasıl Yapılır

iPhone şifremi unuttum sorunu için bilgisayarda iTunes programının kurulu olması gerekiyor. Telefonu bilgisayara bağlamadan önce tamamen kapalı olduğundan emin olmak da önemlidir. Her iPhone modelinin kendi kapatma tuşuna sahiptir. Bunun için sahip olduğunuz modelin güç kapatma tuşu ile telefonu tamamen kapatmanız gerekmektedir.

Cep Hastanesi Itunes Üstünde Geri Yükleme Nasıl Yapılır

  • iPhone Kurtarma Moduna Alma

iPhone şifremi unuttum sorununda telefonu kurtarma maduna geçirmek. Bunun için iPhone X ve iPhone 8 modellerinde sağ taraftaki düğmeyi basılı tutmanız gerekir. Aynı şekilde iPhone 7 modelleri için de ses kısma tuşuna basılı tutmanız yeterli olacaktır.

Telefonu kurtarma maduna almak için yukarıda belirtilen düğmelere basılı tutmanız gerekir. Tuşları basılı tutarken telefonu iTunes bulunan bilgisayara bağlamanız yeterli olacaktır.

Iphone Kurtarma Modu

  • iPhone Geri Yükle

iPhone şifremi unuttum sorununun son adımı telefon verilerini geri yüklemek. Bunu uygulamak için önce kurtarma maduna alınan telefonu yeniden başlatmanız gerekir. Verilerinizi yeniden başlatılan telefona geri yükleyebilirsiniz.

Iphone Geri Yükleme Nasıl Yapılır

Verileri iTunes üzerinden geri yükledikten sonra telefonu yeniden faydalı olacaktır.. Bu işlemlerden sonra şifrenizi istediğiniz şekilde güncelleyebilirsiniz. Şifrenizi unutmamak için basit ve hatırlatıcı şifreler seçebilir veya mevcut şifrenizi defterinize yazabilirsiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler : iPhone şifremi unuttum bilgisayarsız , Apple parolamı unuttum , iPhone şifre kırma , iCloud şifremi unuttum , iPhone 11 şifremi unuttum , iCloud şifremi unuttum telefon açılmıyor , iPad şifremi unuttum Bilgisayarsız , Apple Kimliği unuttum