/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri / 0 Yorum / 887 Görüntülenme

iPhone Pil Değişimi Ne Zaman Yapılmalı

iPhone Bataryasını Ne Zaman Değiştirmeliyiz ?

iPhone Pil Değişimi Ne Zaman Yapılmalı, Her bir iPhone pili ortalama 500 şarj döngüsünden sonra en yüksek performans kapasitesini kaybeder, yani yüzde 100 telefonunuzu 500 kez şarj eder. Bu döngüden sonra, Apple tarafından yayınlanan verilere göre, telefonunuzun pili yüzde 85 kapasiteli bir pile dönüşüyor.

Böylece, pilinizi yüzde 100 şarj etseniz bile, telefon pilinizin yalnızca yüzde 85‘ini şarj edebilir, ilk günkü kadar değil. Yüzde 100 şarj olmasına rağmen. Bu işlemden sonra pil ömründen memnun değilseniz, tek çözüm pil değişimidir!

[Toc]

Batarya Değişim Zamanı Geldiğini iPhone Üzerinden Görebilir Miyim?

Apple, iOS 12 ile tam sürümü görmemize izin veren iOS 11 ile pil sağlığı vizyonunu tanıttı. Telefonunuza iOS 11 ve daha yeni bir sürümünü yüklediyseniz, telefonunuzun ne kadar sağlıklı olduğunu görmek için telefonunuzun Ayarlar bölümünden pil sağlığına erişebilirsiniz.

Telefonunuzun pil sağlığı yüzde 85‘in altındaysa, pili değiştirme zamanı gelmiştir. Ancak pilinizden şikayetçi değilseniz, acele etmeyin. Ancak, pil kullanım süresi sizin için yeterli değilse, yalnızca değiştirmeye karar verdiyseniz Cep Hastanesi profesyonel servis sağlayıcısından yardım alın.

iPhone Pilinizi Değiştirilmesi Gerekip Gerekmediğini Kontrol Edin

iPhone Pil Değişimi Örnek

 1. Ayarlar> Pil sekmesine gidin.
 2. Pil Sağlığı diyalog kutusuna dokunun.
 3. Maksimum kapasite – bu kısım sıfır pil ile ilgili olarak geçerli pil kapasitesini gösterir. iPhone ne kadar eski olursa o sayı o kadar düşük olur. Apple, düşük kapasiteli pillerin daha kısa kullanım süresi sağlayacağını söylüyor.
 4. iPhone piliniz düzgün çalışıyorsa ”Piliniz şu anda maksimumnormal performansı destekliyor” mesajını göreceksiniz.
 5. Ancak, pilin gücü düştüğü ve normal çalışma standartlarını karşılayamadığı için iPhone beklenmedik bir kapanma yaşadıysa, “piliniz gereken gücü sağlayamadığı için bu iPhone beklenmedik bir kapanma yaşadı. Bunun tekrar olmasını önlemek için performans yönetimi uygulandı. ” mesajı görebilirsiniz.
 6. Yukarıdaki ifadenin yanında, Devre Dışı Bırak seçeneğini göreceksiniz. Devre dışı bırakırsanız, iPhone başka bir beklenmedik kapanma yaşayabilir, ancak performansta herhangi bir düşüş olmayacaktır.
 7. Pilinizin sağlığının önemli ölçüde azaldığına dair ek bir uyarı görebilirsiniz. Bu durumda, Cep Hastanesi hizmetleri tam performans ve kapasiteyi geri yüklemek için pili değiştirebilir.
iPhone Rehberden Birini Silemiyorum

Pilinizin Kapasitesi Düşük Olması

Ancak, performans yönetiminin uygulanmamış olması mümkündür. Bu, beklenmedik bir kapanma yaşamanızın olası olmadığını gösterir. Ancak, grafik olarak yoğun kullanım durumunda, pil yüzde 20‘nin altında olduğunda performans ayarları tetiklenebilir.

Pil sağlığınızın azalmakta olduğunu belirten bir mesaj görürseniz, telefonunuzu kullanmaya devam edebilirsiniz, ancak düşük şarj kapasitesi ve bazı küçük kararlılık sorunları yaşayabilirsiniz. Cihazınızı Cep Hastanesi servislerine götürürseniz, cihazla ilgili çok daha ayrıntılı bilgi gösterilir.

iPhone pilinizin  yeni bir pil gerektirebileceğine dair bazı göstergeler arasında normalden daha düşük bir ekran ışığı, düşük hoparlör gürültüsü, kaydırma sırasında ekran titremesi, bazı oyunların düşük hızı ve daha uzun uygulama başlatma süreleri bulunur.

İPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE, iPhone 7 veya iPhone 7 Plus‘ınız varsa , Cep Hastanesi yerinde onarım servisimizi kullanarak veya hizmetlerimizden birine gelerek pilinizi ortalama 30 dakika içinde değiştirebilirsiniz.

Pil Ömrünü En Üst Düzeye Çıkartın

iPhone Pil Değişimi Ne Zaman Yapılmalı, Pilinizin mümkün olduğunca uzun ömürlü olduğundan emin olmak istiyorsanız, aşağıdaki önerileri deneyin ::

 1. Konum Hizmetlerini kapatın.
 2. Arka plan uygulamalarını devre dışı bırakın.
 3. Otomatik Parlaklık özelliğinin etkin olduğundan emin olun.
 4. İnternete bağlı olmanız gerekmediğinde WiFi’yi kapatın.
 5. Şarj edilen iPhone pillerinin sayısı yaşlanma sürecindeki tek faktör değildir. Cihazı kullanmak ve pili sıcak bir ortamda şarj etmek veya uzun bir süre sıcak bir ortamda bırakmak pil sağlığınızı ciddi şekilde etkileyebilir.

Cep Hastanesi Yeni Nesil Profesyonel Teknik Servis | iPhone Servis İstanbul

 

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir