Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iPhone Pil Kapasitesi Artar Mı

iPhone Pil Kapasitesi Artar Mı

Iphone Pil Kapasitesi Artar Mı

iPhone Pil Kapasitesi Artar Mı , Raporlara göre Apple, iPhone 12’i önceki iPhone’lardaki pil koruma devresinden neredeyse % 50 daha küçük ve daha ince olan özel bir pil koruma modülü ile donatmayı planlıyor. Daha küçük modül, iPhone 12 modellerinde bazı iç alanı boşaltabilir ve potansiyel olarak pil kapasitesinde hafif bir artışa yol açabilir. Daha küçük modül Güney Kore’nin ITM Semiconductor tarafından sağlanacaktı.

iPhone’un her neslinin pil kapasitesi tasarımı farklıdır. Her ne kadar yeni modeller pil kapasitesini her geçen yıl kademeli olarak artırsa da, artan oran yeterince yüksek değil. Samsung galaxy serisi ve Huawei mate serisi gibi android telefonlar, aksine, daha büyük pil kapasitesi ile donatılmıştır.

Bildiğimiz kadarıyla, bir akıllı telefonun pil ömrü sadece pil kapasitesine değil, aynı zamanda telefonun donanım konfigürasyonuna ve sistem optimizasyonuna da bağlıdır. Android sisteminin aksine, iOS sistemi uygulamaların kendi kendine başlaması, bağlantı uyandırma, tüm iOS uygulamaları Apple’ın gereksinimlerine uygun olarak tasarlanmıştır ve bu yüzden iPhone’lar nispeten küçük pil kapasitesi ile garantili pil ömrü ile sorunsuz çalışabilir.

iPhone Pil Kapasitesi Neden Düşüyor ?

iPhone Pil Kapasitesi Artar Mı, Akıllı telefonlar daha büyük ekranlar ve daha fazla güç tüketen kamera modülleriyle gittikçe daha güçlü hale geldikçe, pil kapasitesi tasarımı da üreticiler için giderek daha önemli ve talepkar hale geliyor. Yukarıdaki şekildeki verilere göre, Apple, iPhone’ların gövdesinin kalınlığını ve boyutunu sıkı bir şekilde kontrol ediyor ve 8mm’nin kalınlığı 2019’a kadar piyasaya sürülmedi. Ekran oranının değişmesi ve sistem işlevlerinin artmasıyla, en yeni iPhone’ların pil ömrü daha da kötü.

Apple her zaman daha iyi bir kullanıcı deneyimi peşinde olmuştur. Daha iyi titreşim geri bildirimi eklemek için-3D Dokunmatik fonksiyonu, daha büyük hacimli bir Taptic motor doğrusal çalıştırma motoru eklenmiştir. iPhone 7 serisinden bu yana 3.5 mm kulaklık jakının iptali de yeni Taptic motoru için daha fazla alan sağlamayı amaçlıyor.

Bununla birlikte, giderek daha karmaşık iç tasarımlar yetersiz genel alana katkıda bulunur ve bu nedenle nispeten küçük kapasiteli bir bataryaya neden olur.

iPhone Yaygın Pil Sorunları

Pil hızlı bir şekilde düşüyor.Telefonu şarj edebilirsiniz, pil yüzdesi anında artar. Bununla birlikte, pil yüzdesi de kullanım sırasında hızlı bir şekilde düşer. Pil eğer % 0’a düşerse telefon otomatik olarak kapanır. Yine de telefon ısınmaya devam ediyor ve pil yavaş yavaş azalıyor.

İlginizi Çekebilir: Telefon Kendi Kendine Kapanıp Açılıyor

Iphone Pil Sorunları

Pil Sorunları İçin Yaygın Nedenler

 • PYB arızası
 • Pilin oldukça yavaşlaması
 • Aşırı soğutma ve aşırı ısınma ortamı
 • Jailbreak sistem kararsızlığına yol açar
 • Çalışan güç tüketimi programları; yüksek hızlı veri akışı
 • CPU sürekli yüksek performans altında çalışır

Satış Sonrası Piller ve OEM Piller Arasındaki Farklar

 • Satış sonrası piller üç açıdan OEM pillerden farklıdır. Fiyat, değer ve performans
 • Satış sonrası piller, müşterilere Oem’lerden daha düşük bir fiyat sunar. Aslında, satış sonrası pilleri seçen ortalama müşteriler, Oem’leri seçenlere kıyasla pillerin maliyetinde %90’a kadar tasarruf sağlar.
 • OEM piller, tüketicilere uyumluluk açısından daha büyük bir değer sunar. Ancak satış sonrası piller büyük kapasite ve uzun ömüre sahiptir. Kapasite derecesi ne kadar yüksek olursa, telefonunuz şarj olurken o kadar uzun sürebilir. Daha fazla kapasite, çalışma zamanı gibi. Daha fazla çalışma zamanı daha iyi değere eşittir.
 • Telefon pil üzerinde büyük bir marka adı var ya da genel bir satış sonrası pil olup olmadığını umursamıyor. Gerçekten önemli olan, pilin ne kadar süreceği ve ne kadar iyi çalışacağıdır.

Cep Hastanesi’nin Pillerini Neden Seçmelisiniz ?

Çünkü çok uzun süre dayanacak yüksek kaliteli pillerimiz ve orjinal pillerimiz bulunmaktadır. Sizlere hergün mükemmel performans sunan pillerden kullanıyoruz. Hemen bizlerle irtibata geçebilirsiniz. İletişim bilgilerimiz aşağıda yer verilmektedir.

Cep Hastanesi İletişim Bilgileri

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone pil kapasitesi attırma , iphone pil kapasitesi artıma nasıl yapılır.