iPhone Pil Kıyaslama
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Hakkında Bilgiler / / 1 Yorum / 487 Görüntülenme

iPhone Pil Kıyaslama

iPhone Pil Kıyaslama, pil ömrü günümüzde akıllı telefonlar için en önemli faktörlerden biridir. Apple, iPhone modelleri arasında pil karşılaştırmalarından resmi olarak kaçınıyor. Bu nedenle, bu makalede iPhone pilleri hakkında gerekli bilgileri topladık ve size bir iPhone satın alırken inceleyebileceğiniz bir kaynak sağlamayı amaçladık.

iPhone Pil Kıyaslama, iPhone Arena’ya en son eklenen iPhone SE 2. en verimli pil ömrü ? İPhone modellerinin geri kalanıyla nasıl karşılaştırılır ? Pil ömrü, pilin fiziksel durumu, işlemci verimliliği ve işletim sistemi davranışı bir şirket tarafından belirlenir. Pil ömrü, oyun oynama, GPS gibi özelliklerin kullanılmasıyla ve hatta coğrafi konumunuzun değişmesiyle önemli ölçüde değişebileceğinden, kesin verilerin elde edilmesi zordur.

Örneğin, servis sağlayıcınızdan uzaksanız, iPhone’unuz hücresel bağlantı kurmak için daha çok çalışacak ve pil ömrünüz azalacaktır. Bir bütün olarak baktığımızda, iPhone cihazlarının pil ömrünün son yıllarda hem artan pil kapasiteleri hem de yazılım güncellemeleri doğrultusunda arttığını söylemek yanlış değil. Apple tarafından yılda bir kez pil hakkında bilgi içeren içeriklerden biri ‘video oynatma’ testidir. Bu test, cihazın çevrimdışı sürekli video oynatımı altında ne kadar süre kalabileceğini ifade eder.

iPhone Pil Kıyaslaması

iPhone dünyasının batarya kralı beklendiği gibi Apple’ın en pahalı ve en büyük modeli olan iPhone 11 Pro Max olarak karşımıza çıkıyor. Bu modelde yaklaşık 4000 mah kapasitesinde bir batarya bulunuyor ve diğer android modellere bir rakip olarak görülüyor. Yeni iPhone SE’nin pil ömrü ise Apple’ın amiral gemileriyle rekabet edebilecek düzeyde değil.Muhtemelen maliyet nedeniyle iPhone SE modelinde bulunan batarya iPhone 8 ile aynı görünüyor. Bunun sonucu olarak da 13 saat çevrimdışı video oynatma verisi karşımıza çıkıyor.

WhatsApp Yedeklerimi Nasıl Silebilirim

Bu da orijinal iPhone SE ile yeni versiyonun bataryasının hemen hemen aynı olduğunu belirtiyor. Her ne kadar durum böyle olsa da, ılımlı kullanımda pilin bir gün boyunca dayanabileceğini unutmayalım. Apple’ın iPhone 11 modellerinden sonrası için yayınladığı diğer bir veriye göre ise çevrimdışı ve çevrimiçi olarak yapılan video oynatma testlerinde yaklaşık %40’lık bir fark ortaya çıkıyor. Bu da kablosuz ağ ve hücresel verinin batarya ömrünü etkileyen önemli faktörlerden diğerleri olduğunu bizlere gösteriyor.

Hızlı Şarj

Pil ömrüyle ilgili dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta hızlı şarj konusudur. İPhone 8 ve sonraki modellerde bulunan 18W hızlı şarj cihazları sayesinde yaklaşık 50 saatte %50 pil doluluk oranı elde edilebilir.

Yalnızca iPhone 11 Pro ile birlikte gelen hızlı şarj cihazı diğer modellerde mevcut değildir. Bunun yerine, SE modeli de dahil olmak üzere diğer cihazlarla birlikte düzenli bir 5W Apple şarj cihazı ile birlikte gelir, ancak hızlı şarj cihazları almak mümkündür.

Cep Telefonu Tamiri Videosu

Cep Hastanesi teknik servis atölyesinde iPhone Batarya Değişimi nasıl yapılıyor merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videomuzu izleyebilirsiniz. Dilerseniz YouTube kanalımızdaki diğer videolara bakarak kendi telefonunuzun ekran değişimini nasıl olduğunu görebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek diğer ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.

1 Yorum

  • Cep Hastanesi

    Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
    En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır

  • Bir Yorum Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir