Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iPhone Pil Ömrü Ne Kadar Kaldı

iPhone Pil Ömrü Ne Kadar Kaldı

Iphone Pil Ömrü Ne Kadar Kaldı

iPhone Pil Ömrü Ne Kadar Kaldı, iPhone satın aldıktan sonra cihazınızı çok uzun süre sıkıntısız kullanabilirsiniz, fakat piller ne yazık ki harika tasarımlı bu cihazlar kadar uzun ömürlü olmayabiliyor. Batarya ömrü soruları ile çok sık karşılaşıyoruz.

iPhone Batarya Ömrü Öğrenme

 • Pil kapasitesini kontrol eden uygulama indirme
 • Ayarlar>Pil bölümüne giderek buradan telefonunuzun pil kapasitesini görüntüleyebilirsiniz ve bu bölümden telefonunuzun pilinin değişip değişmemesi gerektiğini de öğrenebilirsiniz.
 • Mesela iPhone tarafından şu açıklama yapılmaktadır. Piliniz 500 tam şarj döngüsü boyunca orijinal kapasitesinin %80’ine kadarını koruyacak şekilde tasarlanmıştır. Günde 1 kez telefonunuzu şarj ettiğinizi düşünelim. 500 gün sonrasında batarya kullanım ömründen sadece %20’sini kaybedecektir.

iPhone Batarya Ömrü Uzatma

iPhone Pil Ömrü Ne Kadar Kaldı, Apple, iPhone batarya sıkıntısının farkında olacak ki resmi internet sitesinde bu durumla ilgili ipuçları paylaşıyor. iPhone batarya ömrünü yükselterek cihazınızın performansını ve kullanım ömrünü uzatmak isteyenlerdenseniz, Apple’ paylaştığı ipuçları çok işinize yarayacak. Bizde Apple önerilerini daha anlaşılır ve sade bir şekilde size aktarıyoruz.

Güncel Yazılım Kullanma

Apple tüm cihazlarında, kullanıcıların istekleri doğrultusunda ve cihaz performansının en verimli şekilde kullanılmasını sağlamak amacıyla yazılımına devamlı yeni güncellemeler ekliyor. Hem bataryanızın hem de cihazınızın tam performansla çalışması için getirilen güncellemeleri takip etmeli ve cihazınızı en güncel sürümünde kullanmalısınız. Son güncellemeleri görmek için:

 1. Ana sayfadan “Ayarlar” bölümüne girin,
 2. Buradan “Genel” kısmını açın,
 3. “Yazılım Güncelleme” seçeneğine tıklayın,
 4. Burada kullandığınız sürümün güncel olup olmadığını görebilirsiniz,
 5. Eğer güncel sürümü kullanmıyorsanız, cihazı güncelleyin,
 6. Güncelleme öncesi iPhone şarja takmanız önerilir.

İlginizi Çekebilir: iPhone 4013 Hatası

Ayarları Optimize Etme

 1. Herhangi bir sayfadayken ekranı yukarı kaydırarak “Kontrol Ekranı” açın.
 2. Karşınıza çıkan parlaklık ayarını olabildiğince kısarak kullanın.
 3. Ya da “Otomatik Parlaklık” açabilirsiniz.
 4. “Otomatik Parlaklık” için “Ayarlar” girin.
 5. “Genel” kısmını açın.
 6. Buradan “Erişilebilirlik” bölümünü açın.
 7. Seçeneklerden arasından “Ekran Kolaylıkları” seçin.
 8. Buradan “Otomatik Parlaklık” etkinleştirin.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone pil ömrü ne kadar , iphone pil ömrü ne kadar olmalı , iphone pil ömrü kaç yıl
iphone pil süresi uzatma , iphone pil kullanım süresi , iphone pil ömrü bakma , iphone pil ömrüne nerden bakılır , iphone pil ömrü görme , iphone pil ömrüne bakma , iphone batarya ömrü ne kadar.